7 reportovaných ziskov najvýraznejších spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Druhá časť

Výsledková sezóna je tu a najväčšie technologické spoločnosti na svete by mali oznámiť štvrťročné výsledky. Všetky oči budú upriamené na burzu Nasdaq, pretože technologickí giganti, ktorí sa pohybujú na trhu, reportujú svoje správy o ziskoch a poskytujú svoje aktualizované výhľady.

Správy o ziskoch zatiaľ vyzerajú mimoriadne silne pre spoločnosti, ktoré tento mesiac vykázali svoje štvrťročné výsledky. Goldman Sachs (NYSE: GS) vysoko predčil očakávania a Coca-Cola (NYSE: KO) prekonala predpovede analytikov týkajúce sa generovaných výnosov a zisku na akciu.

Poskytovateľ údajov FactSet odhaduje, že miera rastu výnosov v druhom štvrťroku pre spoločnosti uvedené v indexe S&P 500 bude 64%. Ak bude presný, bude podľa správy „označovať najvyššiu medziročnú mieru rastu ziskov vykázanú indexom od 4. štvrťroku 2009“.

S ohľadom na to tu je sedem vplyvných technologických spoločností:

  • Tesla (NASDAQ: TSLA)
  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • Microsoft (NASDAQ: MSFT)
  • Alphabet (NASDAQ: GOOGL, NASDAQ: GOOG)
  • Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD)
  • Facebook (NASDAQ: FB)
  • Amazon (NASDAQ: AMZN)

päťročný graf Advanced Micro Devices, zdroj: GOOGLE

Advanced Micro Devices (AMD:NASDAQ)

Pre polovodičovú spoločnosť Advanced Micro Devices, známejšiu ako AMD, to bol nevýrazný rok.

Pri 90 dolároch na akciu, akcie za posledných sedem mesiacov v skutočnosti neurobili nič. Akcionári, ktorí uviazli v spoločnosti, budú dúfať v iskru, keď AMD oznámi zisk. Wall Street bude sledovať známky toho, že sa celosvetový nedostatok polovodičov začína zmierňovať.

Generálna riaditeľka spoločnosti AMD Lisa Su nedávno varovala, že súčasný nedostatok bude pravdepodobne pretrvávať do roku 2022. Problémy s dodávateľským reťazcom budú mať naďalej vplyv na všetko, od automobilov až po výrobu smartphonov.

Ale napriek nedostatku čipov má AMD dôvod na optimizmus. Predaj polovodičov spoločnosti výrazne vzrástol vďaka ich použitiu v herných konzolách, ako je napríklad Microsoft Xbox Series X.

Analytici predpokladali, že akcie AMD vzrastú, akonáhle spoločnosť dokončí akvizíciu spoločnosti Xilinx v hodnote 35 miliárd dolárov (NASDAQ: XLNX). Vďaka tomuto nákupu získa vedúce postavenie na trhu čipov dátových centier.

Na konci druhého štvrťroka Wall Street predpovedala, že AMD vykáže príjmy vo výške 3,62 miliárd dolárov, čo by bolo o 87% viac ako v predošlom štvrťroku. Podľa predpovedí bude EPS na úrovni 54 centov, čo by predstavovalo medziročný nárast o 200%.

päťročný graf Facebook, zdroj: GOOGLE

Facebook (FB:NASDAQ)

Obrovský gigant sociálnych médií Facebook sa v reporte z 28. júla pohybuje vysoko. Spoločnosť nedávno získala obrovské protimonopolné víťazstvo po tom, čo bol zamietnutý vládny prípad, ktorý proti nej vzniesla Federálna obchodná komisia (FTC).

Správy o jeho úspechu stačili na to, aby sa akcie FB dostali vôbec prvýkrát na úroveň trhovej kapitalizácie 1 bilión dolárov. Aj keď spoločnosť naďalej čelí ďalším protimonopolným bojom po celom svete, toto nedávne víťazstvo sa považovalo za veľkú podporu pre celé technologické odvetvie.

Mimo súdnej siene zaznamenáva podnikanie v oblasti online reklamy na Facebooku naďalej silný rast. V prvom štvrťroku tohto roka Facebook oznámil, že priemerná cena za reklamu na jeho platforme sa oproti predchádzajúcemu roku zvýšila o 30%. Počet rezervovaných reklám sa medziročne vyšplhal o 12%.

Tieto vysoké počty reklám pomohli zvýšiť príjmy Facebooku za prvý štvrťrok o 47,6% (oproti predchádzajúcemu roku) – na 26,2 miliárd dolárov. Akcie FB na cene 367 dolárov za akciu je teraz medziročne na úrovni takmer 34%.

V druhom štvrťroku analytici očakávali, že Facebook oznámi tržby 27,82 miliárd dolárov a EPS 3,02 dolárov.

päťročný graf Amazon, zdroj: GOOGLE

Amazon (AMZN:NASDAQ)

Prvá správa o ziskoch spoločnosti Amazon pod vedením nového generálneho riaditeľa Andyho Jassyho bola zverejnená koncom júla. Pozorovatelia v priemysle sledvali známky toho, kam nový vodca plánuje spoločnosť doviesť.

Bude tiež zaujímavé sledovať, či Amazon dokáže vykázať ešte ďalšiu štvrtinu tržieb, ktoré presahujú 100 miliárd dolárov. Na druhej strane mohol kolos elektronického obchodu zaznamenať spomalenie online nakupovania, keď sa spotrebitelia vracali do obchodných centier a outletových obchodov.

V tomto druhom štvrťroku analytici očakávali, že Amazon vykáže tržby 115 miliárd dolárov a EPS 12,22 dolára. Spoločnosť však mohla tieto očakávania ľahko prekonať; jeho každoročná predajná akcia Prime Day sa uskutočnila v júni a bola súčasťou reportovaných čísel za druhý štvrťrok.

Amazon pokračuje v rozširovaní ponuky cloudových počítačových služieb Amazon Web Services (ktorú predtým viedol Andy Jassy.) Dobré výsledky dosahuje aj so svojou streamovacou službou a obchodmi s potravinami Whole Foods. Ďalším krokom je netrpezlivo očakávané schválenie akvizície spoločnosti Metro-Goldwyn-Mayer Studios v hodnote 8,5 miliardy dolárov.

Akcie spoločnosti AMZN v roku 2021 zatiaľ vzrástli takmer o 12%, čím sa vyrovnali ziskom kompozitnej burzy Nasdaq.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár