7 super-bezpečných dividendových akcií na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Prvá časť

Vo väčšine prípadov sa stávky typu longshort na trhu neprejavia. Avšak tým odvážnym protihráčom, ktorí nakupovali verejne obchodovateľné cenné papiere počas prvotného útoku novej pandémie koronavírusu, sa podarilo dosiahnuť neuveriteľnú ziskovosť. Mnoho prizerajúcich sa tento stav rýchlo nasledovalo, takže nákup superbezpečných dividendových akcií bol menej príťažlivý.

Je pravda, že vďaka veľmi silnému prejavu z júnovej správy o pracovných pozíciách prípad defenzívy zasiahol. Ak nudným dividendovým akciám chýbal počas šialeného náporu rastu v roku 2020 stimul, nečakali by ste, že ho získajú práve teraz. Keďže zamestnávatelia hľadali a aj našli cca 850 000 zamestnancov v prvom letnom mesiaci – najväčší mesačný nárast od augusta – táto správa poskytla dôkaz o výraznom oživení.

Napriek tomu nemôžte odmietnuť potenciál dividendových akcií na základe povzbudzujúcej správy o pracovných miestach. Po prvé, miera účasti pracovnej sily zostáva od mája do júna nezmenená na úrovni 61,6%. Je to zvláštnosť, čo naznačuje, že milióny ľudí, ktorí kvôli Covid-19 odišli z práce, sa ešte musia vrátiť.

Je tiež dôležité poznamenať, že akciový trh nie je to isté ako podkladová ekonomika. Aj keď jeden môže určite ovplyvniť ten druhý, jednotlivé komponenty každého konceptu môžu fungovať relatívne nezávisle. A to predstavuje nebezpečnú okolnosť. Spoľahlivé dividendové akcie sú preto oveľa zaujímavejšie ako iné rýchlo rastúce mená.

Akcie s dividendami vám navyše poskytujú dve hlavné cesty ziskovosti. Po prvé, ak dôjde k zvýšeniu ocenenia akcií, vždy môžete nejaké predať a byť ziskový. Za druhé, môžete čakať na potenciálnu búrku a zbierať pasívny príjem. Z tohto dôvodu by sa investori mali pozrieť na tieto relatívne bezpečné investície.

  • Costco (NASDAQ: COST)
  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • Abbott Laboratories (NYSE: ABT)
  • Procter & Gamble (NYSE: PG)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • Prudential Financial (NYSE: PRU)

Dividendový výnos: 0,70%

päťročný graf Costco, zdroj: GOOGLE

Costco (COST:NASDAQ)

Aj keď v Costco môžete nájsť čokoľvek – a v neuveriteľných objemoch – to, čo s akciami COST nedostanete, je štedrá výplata. Výnos za posledných 12 mesiacov je totiž iba 0,70%. Ak sa však zameriavate na bezpečnosť a spoľahlivosť, nenájdete príliš veľa lepších akcií.

Jednak COST priniesla zvyšovanie dividend 16 rokov po sebe. V týchto neistých časoch má spoločnosť Costco navyše veľmi atraktívny obchod. Počas počiatočnej fázy pandémie koronavírusu, bolo Costco samozrejme miestom, kam ísť nakúpiť zásoby múky či toaletného papiera.

Dnes sa situácia podstatne upokojila. A aj keď je katalyzátor každodenného čierneho piatku preč, spoločnosť stále rozvíja bohatú členskú základňu.

Dividendový výnos: 0,59%

päťročný graf APPLE, zdroj: GOOGLE

Apple (AAPL:NASDAQ)

Jeho iPhone je všadeprítomný a ikonický, ale intenzita jeho značky sa do určitej miery môže znížiť kvôli konkurencii, ktorá ponúka rovnako adekvátnu technológiu, ale za nižšiu cenu. Ale AAPL stále mieri vyššie.

Ak sa aspoň trochu obávate o skutočné zdravie ekonomiky, Apple, úprimne povedané, nemusí byť múdra investícia. Prečo by ste sa mali trápiť so spoločnosťami, ktoré vyrábajú prémiovú spotrebnú elektroniku, keď lacnejšie zariadenie zvládne všetky základné náležitosti? Situácia je však taká, že zákazníci sú ochotní urobiť všetko, čo je v ich silách, aby si vzali najnovší iPhone alebo čokoľvek iné od tejto značky.

Na druhej strane, vzhľadom na silu podnikania spoločnosť Apple je sotva najštedrejšia medzi dividendovými akciami. Jeho výnos za posledných 12 mesiacov 0,6% je úplne mizerný. Napriek tomu, ak sa na to chcete pozrieť zo svetlej stránky, je to jedno z mien, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Dividendové akcie: 1,43%

päťročný graf Abbott Laboratories, zdroj: GOOGLE

Abbott Laboratories (ABT:NYSE)

Analytici tradične považujú spoločnosť Abbott Laboratories za jednu z bezpečnejších dividendových akcií na nákup. Abbott, nadnárodná zdravotnícka spoločnosť a zdravotnícka spoločnosť špecializujúca sa na testovacie platformy, bola vždy relevantná. To všetko sa samozrejme zmenilo počas náporu koronavírusu, keď sa investori nemohli nabažiť akcií ABT.

Iste, väčšina pozornosti bola venovaná vývoju liečby protilátok a neskorších vakcín. Abbott mala skôr organickú pozíciu – cenovo dostupné a dostupné testovacie súpravy na Covid-19. Prirodzene to viedlo k tomu, že ABT bola jednou z dividendových akcií, ktoré generovali pasívny príjem a aj kapitálové zisky.

Jej podnikanie je relevantné, najmä pokiaľ ide o FreeStyle Libre, riešenie pre kontinuálne monitorovanie glukózy (CGM) pre pacientov s cukrovkou. Na rozdiel od Senseonics (SENS:NYSEAMERICAN), čo je ďalší rival v priestore CGM, FreeStyle nevyžaduje kalibráciu pomocou prstov. Abbott preto ponúka životaschopnú alternatívu, dokonca aj so silnou konkurenciou.

Dividendový výnos: 2,40%

päťročný graf Procter Gamble, zdroj: GOOGLE

Procter & Gamble (PG:NYSE)

Spoločnosť PG je politickým ekvivalentom troch odpovedí, ktoré odpoviete na otázku, prečo chcete kandidovať na prezidenta – sloboda, Amerika a sloboda.

Stalo sa to medzi februárom a aprílom minulého roka, keď do americkej spoločnosti začal prenikať vtedy mimoriadne záhadný vírus. Spotrebitelia sa zrazu ponáhľali do svojich miestnych obchodov s potravinami a kúpili si všetko, čo súvisí so spotrebným tovarom, vrátane samozrejme toaletného papiera 🙂

Bude však PG stále pokračovať ako jedna zo stabilných dividendových akcií vpred? Absolútne. Jej základom je, že sa špecializuje na základné náležitosti. Žiadna recesia nemôže zastaviť tento prúd dopytu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár