7 víťazných akcií a 3 prehrávajúce na váš watchlist

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Každý piatok sa v kanadských národných novinách The Globe and Mail pozerajú na týždenné výsledky víťazov a porazených. Sú to akcie, ktoré treba z dobrých a zlých dôvodov sledovať v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov.

Medzi víťazov vo svojej najnovšej verzii (od 8. mája) patrí Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI), Peloton Interactive (NASDAQ: PTON) a Shopify (NYSE: SHOP). 

Na základe indexu S&P 500, ktorý v posledných obchodných dňoch vzrástol, je tu 10 akcií z minulých týždňov, ktoré tento index buď prekonali alebo nedosiahli.

Každá z akcií na zozname má trhovú kapitalizáciu 10 miliárd dolárov alebo vyššiu.

  • Wayfair (NYSE: W)
  • DraftKings (NASDAQ: DKNG)
  • Twilio (NYSE: TWLO)
  • Clorox (NYSE: CLX)
  • Square (NYSE: SQ)
  • Zoom Video (NASDAQ: ZM)
  • Ford (NYSE: F)
  • Sysco (NYSE: SYY)
  • General Electric (NYSE: GE)
  • Dow (NYSE: DOW)

PREHRÁVAJÚCE AKCIE

ročný graf Sysco, zdroj: GOOGLE

Sysco (SYY:NYSE)

5-dňový výkon: 1,0%

Spoločnosť Sysco oznámila výsledky za tretí kvartál 2020 pred otvorením trhov. Distribútor potravín zaznamenal v tomto štvrťroku pokles tržieb o 6,5%, pričom jej prevádzkový zisk bol 88,6%. Upravený zisk na akciu vo výške 45 centov premeškal odhad analytikov o 17 centov. 

Ak vlastníte spoločnosť Sysco, dobrá správa je, že v apríli sa jej podnikanie zlepšilo a v máji sa od nej čaká ešte viac.

„Od dolného bodu na konci marca, trendy v apríli ukázali postupné týždenné zlepšovanie, ktoré odráža ďalšiu dynamiku a stúpajúcu trajektóriu,“ uviedla vo vyhlásení Sysco. „Očakávame ďalšie zlepšenie počas mája, pretože niektoré štáty umožňujú reštauráciám znovu otvoriť svoje prevádzky.“

Jednou z vecí, na ktorú treba dávať pozor, je dlh spoločnosti. Na ochranu svojich operácií počas koronavírusu nedávno k existujúcemu dlhodobému dlhu vo výške 8,9 miliárd dolárov sa pridalo približne 6,6 miliárd dolárov.

Ak sa tento neporiadok čoskoro nezlepší, tento dlh by mohol spoločnosť potopiť.

ročný graf General Electric, zdroj: GOOGLE

General Electric (GE:NYSE)

5-dňový výkon: -3,2%

Na výročnom stretnutí Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A, NYSE: BRK.B) Warren Buffett diskutoval o problémoch, ktorým čelí letecký priemysel, vrátane myšlienky, že priveľa lietadiel prepravuje príliš málo zákazníkov.

Divízia Precision Castparts od spoločnosti Berkshire Hathaway vyrába komponenty pre lietadlá. Pravdepodobne bude čeliť ťažkým rokom. General Electric je na tej istej lodi. Až na to, že spoločnosť GE nie je financovaná spoločnosťou so 135 miliardami dolárov v hotovosti.

„Skutočnou otázkou je, či potrebujete veľa nových lietadiel alebo nie. A kedy ich budete potrebovať,“ povedal Buffett na virtuálnom výročnom stretnutí. „A ovplyvňuje to veľa ľudí a určite to ovplyvňuje presnosť Castparts. Ovplyvňuje to General Electric. “

V polovici februára dosiahli akcie GE 52-týždňové maximum 13,26 dolárov. Skutočnosť, že v leteckom priemysle pravdepodobne dôjde v roku 2020 k trvalému zníženiu počtu pracovných miest – až o 13 000 – je, žiaľ, pre spoločnosť hlavným negatívnym faktorom..

Teraz by mohla kedykoľvek znovu otestovať svoje 52-týždňové minimum 5,90 dolárov.

ročný graf Dow, zdroj: GOOGLE

Dow (DOW:NYSE)

5-dňový výkon: -1,2%

Chemická spoločnosť informovala o výsledkoch v prvom štvrťroku 30. apríla.

Na hornom maxime mala tržby 9,8 miliárd dolárov, čo je o 11% menej ako v predchádzajúcom roku. Analytici očakávali iba 9,58 miliardy dolárov, takže prekročili očakávania. Zrátané a podčiarknuté – zmeškali však 60 centový konsenzus.

Celkový výnos spoločnosti Dow do dnešného dňa predstavuje stratu 38%. Vzhľadom na to, že chemické spoločnosti majú tendenciu trpieť ekonomickým spomalením, zdá sa, že pokles ceny akcií je do istej miery opodstatnený, ale rozsah poklesu sa zdá byť extrémny.

5. mája spoločnosť UBS znížila úroveň akcií Dow z „buy“ na „neutral“ s cenovým cieľom 32 dolárov, z pôvodných 37 dolárov. Pri obchodovaní za 32 dolárov, UBS verí, že má malý potenciál na zhodnotenie.

V prvom štvrťroku sa voľný peňažný tok spoločnosti Dow zvýšil o 40% na 841 miliónov dolárov. Počas 12 mesiacov mala hotovostný tok vo výške 3,9 miliárd dolárov na výnose FCF 9,4% na základe podnikovej hodnoty 41,3 miliárd dolárov.

Ak ste investorom zameraným na hodnotu, pokles za minulý týždeň o 7% bol ďalším bonusom.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár