7 víťazných akcií a 3 prehrávajúce na váš watchlist

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Každý piatok sa v kanadských národných novinách The Globe and Mail pozerajú na týždenné výsledky víťazov a porazených. Sú to akcie, ktoré treba z dobrých a zlých dôvodov sledovať v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov.

Medzi víťazov vo svojej najnovšej verzii (od 8. mája) patrí Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI), Peloton Interactive (NASDAQ: PTON) a Shopify (NYSE: SHOP). 

Na základe indexu S&P 500, ktorý v posledných obchodných dňoch vzrástol, je tu 10 akcií z minulých týždňov, ktoré tento index buď prekonali alebo nedosiahli.

Každá z akcií na zozname má trhovú kapitalizáciu 10 miliárd dolárov alebo vyššiu.

  • Wayfair (NYSE: W)
  • DraftKings (NASDAQ: DKNG)
  • Twilio (NYSE: TWLO)
  • Clorox (NYSE: CLX)
  • Square (NYSE: SQ)
  • Zoom Video (NASDAQ: ZM)
  • Ford (NYSE: F)
  • Sysco (NYSE: SYY)
  • General Electric (NYSE: GE)
  • Dow (NYSE: DOW)

VÍŤAZNÉ AKCIE

ročný graf Wayfair, zdroj: GOOLE

Wayfair (W:NYSE)

5-dňový výkon: 53,5%

Ak existujú akcie, ktoré naznačujú, že trhy by mohli byť pripravené vykonať ďalšiu korekciu v roku 2020, musí medzi ne patriť Wayfair. Každoročne je to neuveriteľných 108%.

Investori sú zbití online predajcom nábytku. Koronavírus to napraví. Bohužiaľ, tempo Covid-19 nevydrží. Investori nakoniec zistia, že Wayfair je stále rovnaké riziko straty peňazí, aké tu vždy existovalo.

V prvom štvrťroku vzrástli tržby o 19,8% na 2,3 miliardy dolárov. To sú dobré správy. Zlá správa je, že za každý dolár predaja stratila 11 centov zo svojej činnosti.

Veľký ťah vyzval analytika spoločnosti Stifel – Scotta Devitta, aby znížil rating Wayfair z „hold“ na „sell“.

„Sme presvedčení, že akcie Wayfair sa v reakcii na nedávne pôsobivé zrýchlenie posunuli príliš rýchlo a tieto akcie znížili na sell,“ napísal Devitt v poznámke pre klientov.

V prvom štvrťroku minulého roka spoločnosť Wayfair vynaložila 244 miliónov dolárov na reklamu, aby vygenerovala tržby v hodnote 1,9 miliardy dolárov (13 centov za dolár predaja) v porovnaní s 276 miliónmi dolárov v prvom kvartáli 2020 (12 centov za dolár predaja).

Stále príliš veľa peňazí vynakladá na reklamu. Ak nárast Covid-19 nepretrvá, môžete si byť istí, že sa určite vyskytne prevádzková strata.

ročný graf DraftKings, zdroj: GOOGLE

DraftKings (DKNG)

5-dňový výkon: 16,6%

Pro forma tržby spoločnosti ku koncu decembra bola 432 miliónov dolárov s prevádzkovou stratou 148 miliónov dolárov. Keďže väčšina profesionálnych športov bola od polovice marca nečinná, naznačuje to, že výsledky za prvý štvrťrok budú výrazne nižšie.

Z dlhodobého hľadiska nie je pochýb o tom, že táto spoločnosť má na to, aby akcionárom priniesla kopu peňazí, ale predtým, ako sa to môže stať, sa musí športový svet vrátiť na ihrisko. Z veľkej časti sa tak nestane najmenej do júna alebo júla.

Je tu veľká šanca, že v blízkej budúcnosti chytíte akcie DKNG za menej ako 20 dolárov.

ročný graf Twilio, zdroj: GOOGLE

Twilio (TWLO:NYSE)

5-dňový výkon: 66,4%

Je to divoký rok pre cloudovú komunikačnú platformu. Rok začal okolo 100 dolárov, klesol na hodnotu 60 dolárov a teraz sa obchoduje okolo 180 dolárov, čiastočne vďaka svojmu výkonu z nedávnych týždňov.

Výsledky za štvrtý štvrťrok mali dobré čísla, jej výhľad na rok 2020 bol nižší, ako očakávali investori.

Investície, ktoré realizuje a ktoré by v krátkodobom horizonte poškodili ziskovosť, by z dlhodobého hľadiska vyplácali veľké dividendy oproti podielu na trhu.

„Obava zo ziskovosti je príliš prefúknutá, a čo je dôležitejšie, úplne zavádzajúca, vzhľadom na potenciálny podiel na trhu pred ňou,“ uviedol jeden z autorov pre investorplace.

Ak to nestačí, skutočnosť, že spoločnosť Amazon (NASDAQ: AMZN) vlastní 7,3% akcií, by mala stačiť na to, aby boli akcionári spokojní, zatiaľ čo naďalej rozširuje svoje podnikanie a vzdáva sa zisku.

ročný graf Clorox, zdroj: GOOGLE

Clorox (CLX:NYSE)

5-dňový výkon: 5,9%

Od júla 2018 sa akcie Cloroxu zvýšili o 49%, čo je o 16 percentuálnych bodov lepšie ako Church & Dwight. Sú to vynikajúce akcie, ktoré je dobré vlastniť aj v dobrých aj zlých časoch.

Pri úplnom útoku koronavírusu sú však dezinfekčné utierky a bielidlá spoločnosti v súčasnosti v mysli väčšiny investorov.

„Je zrejmé, že u niektorých našich výrobkov, najmä utierok, existuje bezprecedentný nárast dopytu. Zaznamenali sme prudký nárast dopytu až o 500% a v našom odvetví nie je vybudovaný žiadny dodávateľský reťazec, ktorý by uspokojil tento nárast dopytu v tak krátkom časovom období, “uviedol nedávno generálny riaditeľ Benno Dorer.

Doposiaľ v roku 2020 Clorox ľahko prekonala CHD a to o 33%. 

ročný graf Square,zdroj: GOOGLE

Square (SQ:NYSE)

5-dňový výkon: 20,7%

Vďaka výkonnosti spoločnosti Square za posledný týždeň sa spracovateľ platieb za rok dostal na pozitívne územie a to až o 22%. Je to menej ako 3-ročný anualizovaný celkový výnos vo výške 57%. 

Larry Ramer z InvestorPlace nie je optimistický, pokiaľ ide o výsledky spoločnosti. Domnieva sa, že koronavírus dá do plánov rastu vážny zádrhel.

„Square je veľmi vystavená výpredajom kamenných obchodov, takže jej výsledky za druhý kvartál budú pravdepodobne nepriaznivé. Jej akcie sa však tento rok len málo zmenili a stále obchodujú s pomerne vysokým forwardovým pomerom cena-zisk 100, “napísal Ramer.

Hoci Square vykázala v tomto štvrťroku upravenú stratu na akciu 2 centy, čo je výrazne pod úrovňou zisku 11 centov za prvý kvartál 2019, akcie vzrástli v obchodovaní 7. mája o 11%. Dôvod je, že spoločnosť stanovila mesačný rekord čistých nových transakcií aktívnych zákazníkov v marci kvôli iniciatívam zameraným na získavanie finančných prostriedkov a ľuďom, ktorí dostávali stimulačné šeky priamo prostredníctvom aplikácie Cash App.

Vystavenie tejto spoločnosti malým a stredným podnikom by nemalo poškodiť budúce výsledky, dlhodobý potenciál výrobkov a služieb však zostáva nedotknutý. Platí to najmä pre aplikáciu Cash’s Square, ktorá počas Covid-19 naďalej získava zákazníkov.

Je to veľká investícia do technológie, ktorá bude trvať 3 až 5 rokov.

ročný graf m Video Communications, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications (ZM:NASDAQ)

5-dňový výkon: 12,2%

Zoom sa stala všeobecným názvom pre video-hovory, tak ako Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) pre kečup či Xerox (NYSE:XRX) pre fotokopírovanie.

Od tej doby sa akcie ZM zvýšili o 80%. Medziročne je to ešte viac – až o 130%. 

„Pamätajte si, že ako verejná spoločnosť je Zoom ešte v plienkach. Bola založená v roku 2011, ale do podvedomia sa dostala pred rokom a pravdepodobne nebola pripravená na masívny prílev podnikania, ktorý sa dostal do jej cesty, keď zasiahol koronavírus,“ napísal Patrick Sanders zo spoločnosti InvestorPlace.

„Najmä to malo obavy o bezpečnosť a ochranu súkromia. Hackeri mali deň, kedy sa dostali na stretnutia a prerušili ich hrozbami, rasistickými správami a homofóbnymi poznámkami.“

Dlhodobo táto akcia vyzerá dobre, ale je tu možná volatilita v roku 2021.

ročný graf Ford, zdroj: GOOGLE

Ford (F:NYSE)

5-dňový výkon: 6,5%

S akciami Fordu je to také zlé, že tlač píše o veľkých nákupoch akcií od CFO Jima Farleyho.

„Strata spoločnosti Ford Motor Co. vo výške 2 miliardy dolárov v prvom štvrťroku nie je odstrašujúcim prostriedkom pre jej COO Jima Farleyho,“ informoval Detroit Free Press.

„Farley zaplatil asi 1 milión dolárov na nákup 194 950 akcií spoločnosti Ford vo štvrtok za približne 5,13 dolárov na akciu,“ uviedol Ford v dokumentoch predložených Komisii pre cenné papiere. Farley teraz vlastní 828 922 akcií Ford. “

Podľa spoločnosti bol Farleyov nákup druhý najväčší za posledných desať rokov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár