7 vysoko výnosných akcií pre dôchodkové portfólio

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Základné materiály

Druhá časť

Dnešné trhy sú určite divoké. Uplynulé týždne ukázali, že veci môžu rýchlo padnúť. A áno, môže to byť ťažké, keď príde rad na dôchodkové akcie pre vaše portfólio.

Čo by ste teda mali robiť? Jednou dobrou stratégiou je pozrieť sa na investície, ktoré majú vysoké výnosy, povedzme viac ako 4%. Dobrým dôvodom pre toto kritérium je samozrejme nepretržitý príjem, ktorý sa môže z dlhodobého hľadiska zvyšovať. 

Spoločnosti, ktoré majú vysoké dividendy, majú zvyčajne silné základné obchodné modely, ktoré generujú solídne peňažné toky. To znamená, že existuje viac palebnej sily na spätné odkúpenie akcií a uskutočnenie akvizícií.

Takže s prihliadnutím na tieto špecifikácie, aké akcie vyzerajú dobre na dôchodok? Tu je pohľad na sedem rôznych mien pre vaše portfólio:

  • AT&T (NYSE: T)
  • Pfizer (NYSE: PFE)
  • BHP Group (NYSE: BHP)
  • Philip Morris International (NYSE: PM)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Kraft Heinz (NASDAQ: KHC)
  • IBM (NYSE: IBM)

Dividendový výnos: 5,92%

päťročný graf BHP Group, zdroj: GOOGLE

BHP Group (BHP:NYSE)

Pri pohľade na dôchodkové akcie je dobré diverzifikovať ich do komodít. To môže pomôcť chrániť sa pred infláciou, ktorá by v nasledujúcich rokoch mohla predstavovať potenciálny problém.

Momentálne je jedným z najlepších hráčov v komoditnom biznise BHP Group. Spoločnosť bola založená v roku 1885 a má rozsiahly súbor cenných aktív po celom svete. BHP má bane na komodity ako meď, železo, uhlie, nikel a potaš (uhličitan draselný). Spoločnosť má dokonca aj ropnú jednotku.

Podnikanie tejto spoločnosti prináša značné tržby. Za druhú polovicu minulého roka dosiahli 6,04 miliardy dolárov , čo je medziročný nárast o 16%. Jedným z hlavných katalyzátorov bol rast cien železnej rudy a medi. A keď Covid-19 zmizne, po obnovení ekonomického rastu by mal byť po komoditách ešte väčší dopyt.

Aj keď akcie spoločnosti BHP zaznamenali peknú rally, hodnota je stále primeraná. Aktuálne je forwardový pomer P/E 14,52. Dividendový výnos je 5,9%.

Dividendový výnos: 5,07%

päťročný graf Philip Morris, zdroj: GOOGLE

Philip Morris International (PM:NYSE)

V uplynulom desaťročí došlo k nárastu takzvaných ESG (environmentálne, sociálne a vládne) investovania. V zásade viac ľudí chce, aby ich investície podporovali dôležité prvky pre zlepšenie kvality života na Zemi.

Niet pochýb o tom, že to bol hlavný problém spoločnosti Philip Morris International. Spoločnosť však v reakcii na to urobila zmeny aj vo svojom produktovom rade. Napríklad si dala za cieľ dosiahnuť do roku 2025 „viac ako 50% skupinových ziskov z bezdymových výrobkov, ako sú jej tyčinky IQOS s vyhrievaným tabakom.“ Spoločnosť PM bude tiež investovať do ďalších produktov, ktoré neobsahujú nikotín.

Nie je jasné, či to urobí veľký rozdiel. Tieto snahy sú však stále krokom správnym smerom. Okrem toho by táto nová stratégia mala pomôcť s rastovou krivkou.

Pokiaľ ide o akcie PM, tento výber ako dôchodkovej akcie je na presvedčivej úrovni, s forwardovým pomerom P/E 14,7-krát. Dividendový výnos je 5,07%.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár