7 vysoko výnosných akcií pre dôchodkové portfólio

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Tretia časť

Dnešné trhy sú určite divoké. Uplynulé týždne ukázali, že veci môžu rýchlo padnúť. A áno, môže to byť ťažké, keď príde na dôchodkové akcie pre vaše portfólio.

Čo by ste teda mali robiť? Jednou dobrou stratégiou je pozrieť sa na investície, ktoré majú vysoké výnosy, povedzme viac ako 4%. Dobrým dôvodom pre toto kritérium je samozrejme nepretržitý príjem, ktorý sa môže z dlhodobého hľadiska zvyšovať. 

Spoločnosti, ktoré majú vysoké dividendy, majú zvyčajne silné základné obchodné modely, ktoré generujú solídne peňažné toky. To znamená, že existuje viac palebnej sily na spätné odkúpenie akcií a uskutočnenie akvizícií.

Takže s prihliadnutím na tieto špecifikácie, aké akcie vyzerajú dobre na dôchodok? Tu je pohľad na sedem rôznych mien pre vaše portfólio:

  • AT&T (NYSE: T)
  • Pfizer (NYSE: PFE)
  • BHP Group (NYSE: BHP)
  • Philip Morris International (NYSE: PM)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Kraft Heinz (NASDAQ: KHC)
  • IBM (NYSE: IBM)

Dividendový výnos: 4,34

päťročný graf Gilead Sciences, zdroj: GOOGLE

Gilead Sciences (GILD:NASDAQ)

Spoločnosť Gilead Sciences má veľa produktov, ale možno najrelevantnejším je jej liek remdesivir, ktorý je rozhodujúci pri liečbe pacientov s novým koronavírusom. Spoločnosť v skutočnosti očakáva, že v roku 2021 dosiahne z remdesiviru zisky vo výške 2 až 3 miliárd dolárov. A hoci tento liek môže čeliť „krátkej trvanlivosti“, jeho úspech je povzbudivý, pretože ho možno použiť na iné indikácie.

Okrem toho má Gilead v pláne niekoľko ďalších nádejných kandidátov, ktorí môžu pomôcť s rastom. Napríklad Trodelvy vyzerá, že bude účinný proti rakovine prsníka. Ročné zisky z tohto lieku by mohli dosiahnuť zhruba 1,8 miliárd dolárov.

Potom existuje lenacapavir, ktorý je zameraný na HIV. Tento liek sa môže podávať injekciou (dvakrát ročne) alebo tabletkami (každý týždeň). Odhaduje sa, že tento liek by mohol viesť k ročným ziskom 9 miliárd dolárov.

Navyše, pokiaľ ide o akcie GILD, sú určite lacné. Aktuálny forwardový pomer P/E je 8,58 a dividendový výnos je 4,34%. Ako jedna z dôchodkových akcií je veľmi atraktívna. Podľa analytika Michaela Yeeho je GILD „nízko očakávaným, lacným príbehom obratu do roku 2021 so sentimentom dosť nízkym, aby to bol dobrý obchod pre nový rok na obzore”

Dividendový výnos: 3,96%

päťročný graf Kraf Heinz, zdroj: GOOGLE

Kraft Heinz (KHC:NASDAQ)

Kraft Heinz je jednou z najtrvanlivejších dôchodkových akcií na tomto zozname a mala by poskytovať stabilné výnosy pre dôchodkový účet. Iba niektoré z jej značiek zahŕňajú Jell-o, Velveeta, Philadelphia a Oscar Mayer.

Verte tomu alebo nie, pandémia Covid-19 podporila podnikanie tejto spoločnosti. Je to preto, že spotrebitelia zvýšili svoje výdavky na balené tovary z dôvodu viac času stráveného doma.

Spoločnosť Kraft Heinz však tiež reštrukturalizovala svoje činnosti. Súčasťou tohto úsilia boli znížené náklady a zjednodušenie produktovej rady. Došlo aj k odpredajom napríklad značiek Planters, Cheez Balls a Corn Nuts.

Ďalším kľúčom stratégie KHC boli investície do jej platformy elektronického obchodu. Za posledný rok zaznamenala spoločnosť Kraft-Heinz pre svoj segment elektronického obchodu 100% -ný rast na 1,5 miliardy dolárov.

Akciám KHC sa teda za posledný rok darilo. Jej hodnota je stále na atraktívnych úrovniach. Akcie sa práve teraz obchodujú za 14,9-násobný forwardový zisk. 

Dividendový výnos: 4,58%

päťročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

IBM (IBM:NYSE)

Za posledné desaťročie sa akcie IBM zmenili z 215 dolárov na dnešnú cenu okolo 128 dolárov. Spoločnosť sa pomaly adaptovala na nové technológie, ako je cloud computing. Investori by však nemali hádzať “uterák do ringu”. Budúcnosť v skutočnosti vyzerá pre IBM jasne.

Faktom je, že spoločnosť intenzívne investuje do technológií novej generácie, ako je umelá inteligencia (AI) a kvantové výpočty. Došlo tiež k prestavbe cloudového podnikania. Stratégiou spoločnosti IBM je mať hybridný prístup, ktorý bude pravdepodobne prístupnejší pre veľkých podnikových zákazníkov.

Akvizícia spoločnosti Red Hat by mala byť tiež dobrým budičom. Týmto sa spoločnosť IBM stala jedným z najväčších hráčov na rýchlo rastúcom trhu otvorených zdrojov. 

Vzhľadom na pokles ceny akcií by nemalo byť prekvapením, že akcie spoločnosti IBM sa obchodujú na nízkych úrovniach. Momentálne je P/E iba 11,57 krát. Navyše, táto akcia má jeden z najvyšších dividendových výnosov v technologickom priemysle.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár