7 vysoko výnosných akcií pre dôchodkové portfólio

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Telekomunikácie Zdravotníctvo

Prvá časť

Dnešné trhy sú určite divoké. Uplynulé týždne ukázali, že veci môžu rýchlo padnúť. A áno, môže to byť ťažké, keď príde rad na dôchodkové akcie pre vaše portfólio.

Čo by ste teda mali robiť? Jednou dobrou stratégiou je pozrieť sa na investície, ktoré majú vysoké výnosy, povedzme viac ako 4%. Dobrým dôvodom pre toto kritérium je samozrejme nepretržitý príjem, ktorý sa môže z dlhodobého hľadiska zvyšovať. 

Spoločnosti, ktoré majú vysoké dividendy, majú zvyčajne silné základné obchodné modely, ktoré generujú solídne peňažné toky. To znamená, že existuje viac palebnej sily na spätné odkúpenie akcií a uskutočnenie akvizícií.

Takže s prihliadnutím na tieto špecifikácie, aké akcie vyzerajú dobre na dôchodok? Tu je pohľad na sedem rôznych mien pre vaše portfólio:

  • AT&T (NYSE: T)
  • Pfizer (NYSE: PFE)
  • BHP Group (NYSE: BHP)
  • Philip Morris International (NYSE: PM)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Kraft Heinz (NASDAQ: KHC)
  • IBM (NYSE: IBM)

Dividendový výnos: 6,62%

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

V roku 2015 AT&T vyčlenila pre DirecTV 48,5 miliárd dolárov. Bohužiaľ sa však ukázalo, že táto akvizícia bola obrovskou chybou. Podnik utrpel pokračujúcou eróziu svojich ziskov a klientely, ktorá bola spôsobená predovšetkým trendom prechodu na nové technológie prenosu signálu.

Spoločnosť AT&T však teraz vyčlení z DirecTV – ako aj z ďalších videoarchívov ako AT&T TV a U-verse – nový subjekt. Dohoda bude zahŕňať komplexný súbor transakcií, ktorých výsledkom bude infúzia 7,6 miliárd dolárov od spoločnosti TPG Capital , ktorá je veľkou súkromnou akciovou spoločnosťou. Spoločnosť AT&T potom získa priebežné peňažné toky a ponechá si 70% kapitálu . Niektorí analytici sa tiež domnievajú, že táto dohoda umožní spoločnosti v budúcnosti potenciálne zlúčenie s iným veľkým operátorom, ako je napríklad Dish Network (NASDAQ: DISH).

Táto transakcia je však zväčša pre spoločnosť AT&T spôsobom, ako sa od tohto podnikania diverzifikovať a sústrediť viac zdrojov na oblasti rastu. Asi najdôležitejšou z týchto oblastí je streamovanie, ku ktorému má spoločnosť AT&T prístup prostredníctvom svojej predplatiteľskej služby HBO Max.

Samozrejme, AT&T má dlhodobú príležitosť aj v 5G. To by mohlo viesť k novým ziskom od podnikových zákazníkov, ako sú napríklad nasadenia internetu vecí (IoT) alebo dokonca aizované továrne.

Medzičasom zostávajú základné zábavné a mobilné podniky stojace za spoločnosťou AT&T silnými generátormi voľných peňažných tokov. Pre rok 2021 sa očakáva, že voľný hotovostný tok bude zhruba 26 miliárd dolárov.

A pokiaľ ide o akcie T, obchodujú sa za 9,48-násobok forwardového P/E. Navyše, dividendový výnos je atraktívnych 6,62%. To z nej robí presvedčivú akciu medzi dôchodkovými akciami.

Dividendový výnos: 4,04%

päťročný graf Pfizer, zdroj: GOOGLE

Pfizer (PFE:NYSE)

Vývoj vakcíny Covid-19 spoločnosťou Pfizer – spolu s pomocou spoločnosti Biontech (NASDAQ:BNTX) – je pozoruhodným úspechom. Je to ukážka schopnosti spoločnosti rýchlo pracovať a čeliť obrovským výzvam. Vakcína spoločnosti Pfizer bola tiež ilustráciou sily mediátorovej RNA (mRNA), ktorá by sa v budúcnosti mohla ukázať ako účinná pri mnohých ďalších liečeniach.

Spoločnosť Pfizer nepochybne prinesie toto úsilie značné zisky. Odhad je v skutočnosti len pre tento rok ohromných 15 miliárd dolárov z predaja vakcín.

Napriek tomu všetkému však Wall Street akcie PFE v podstate ignoroval. Od začiatku decembra sa akcie zmenili z približne 42 na 35 dolárov.

Vyzerá to však, že investori robia chybu. Koniec koncov, forwardový pomer P/E od spoločnosti Pfizer je presvedčivý, iba okolo 10,45. Dividenda je tiež na vysokých 4,04%. Celkovo by to malo byť celkom dobré meno, ktoré si môžete vybrať.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár