7 vysoko výnosných mesačných dividendových akcií na kúpu v roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Druhá časť

Na trhu sa špekuluje. Zatiaľ čo budúcnosť nie je istá, je pravdepodobné, že tento fenomén raz skončí. Ak napríklad každý draží nehnuteľnosti a kryptomeny, na podporu akcií zostáva len veľmi málo zdrojov. Preto by investori mali uvažovať nad bezpečnejšími investíciami, napríklad nad dividendovými akciami. 

Presnejšie povedané, ľudia by sa mali pozrieť do fondov a spoločností, ktoré ponúkajú mesačné výplaty. Akcie mesačných dividend sú obľúbené u ľudí zameraných na pasívny príjem, pretože spoločnosť sa točí okolo 30-dňového plánu. Či už hovoríme o platbách za auto, verejné služby alebo iných záväzkoch, platíme to najčastejšie mesačne.

Stavy mesačných dividend sú tiež všeobecne stabilné. Keď záchvaty volatility ovplyvnia širšie trhy, udržia si svoju hodnotu lepšie ako rastové mená. To samozrejme neznamená, že platitelia dividend sú imúnny voči červeným číslam. Vydávajúce spoločnosti sú však zvyčajne vyspelejšie a preto neprilákajú extrémne výkyvy v oboch smeroch.

A napokon, mesačné dividendové akcie ponúkajú vyrovnávací efekt pre retailových investorov. Takmer vždy ste v nevýhode, keď obchodujete s profesionálmi z Wall Street. Veľké zaisťovacie fondy majú zdanlivo neobmedzené zdroje (aspoň vo vzťahu k vám), ktoré môžu ľubovoľne nasadiť. Profesionálni obchodníci majú tiež finančný kapitál na to, aby absorbovali vysoké počiatočné straty, aby vás vytlačili z trhu.

Ale keď stavíte na fondy a inštitúcie, ktoré poskytujú pravidelné výplaty, máte zaručené, že vyhráte niečo v hre, ktorá je inak nulová. Pretože trh začína byť frenetický, nastal vhodný čas na zváženie týchto mesačných dividendových akcií:

  • AGNC Investment (NASDAQ: AGNC)
  • Prospect Capital (NASDAQ: PSEC)
  • Gladstone Investment (NASDAQ: GAIN)
  • BlackRock Science and Technology Trust (NYSE: BST)
  • BlackRock Enhanced International Dividend Trust (NYSE: BGY)
  • Chicken Soup for the Soul Entertainment (NASDAQ: CSSEP)
  • Invesco Senior Income Trust (NYSE: VVR)

Ešte jedna poznámka – akcie s mesačnými dividendami nie sú bez chýb. Ak hľadáte nadmerné kapitálové zisky, tento sektor pravdepodobne nie je pre vás z dôvodu obmedzení návratnosti. Je tiež obmedzená základná rozmanitosť odvetvia – zvyčajne sa zaoberáte trustmi na investovanie do nehnuteľností (REIT) v úzkych špecializáciách. Ak s tým ste však “v pohode”, tento segment stojí za zváženie.

Dividendový výnos: 6,46%

päťročný graf BalckRock Enhanced International Dividend Trust, zdroj: GOOGLE

BlackRock Enhanced International Dividend Trust (BGY)

Väčšina finančných poradcov povedie klientov k americkým akciám a to z dobrého dôvodu. Ich referenčné indexy majú skreslenie smerom nahor, čo naznačuje, že z dlhodobého hľadiska sa to nemôže poakziť. Ako superveľmoc a vlastník svetovej rezervnej meny navyše záleží na tom, čo USA hovorí všetkým ostatným.

Niektorých investorov stále znepokojuje hospodárske oživenie USA a celkový stav americkej spoločnosti. Iní sa jednoducho chcú diverzifikovať preč od vyspelých trhových segmentov USA. Nech už sú vaše motivácie akékoľvek, stojí za zváženie BlackRock Enhanced International Dividend Trust.

Po prvé, akcie BGY ponúkajú atraktívny výnos 6,2%. S rastúcou neistotou na trhu – a bujnými špekuláciami – bude generovanie pasívneho príjmu čoraz dôležitejšie.

Po druhé, BGY je viazaná na niekoľko kľúčových medzinárodných regiónov, ktoré môžu dobre poslúžiť investorom. Napríklad väčšinový podiel BGY je vo Veľkej Británii, kde sa odborníci domnievajú, že oživenie ekonomiky sa tento rok na jeseň zrýchli. Je tiež viazaná na trhy s vysokým potenciálom, ako sú Singapur a India, vďaka čomu BGY vyniká medzi dividendovými akciami.

Dividendový výnos: 8%

trojročný graf CSSEP, zdroj: GOOGLE

Chicken Soup for the Soul Entertainment (CSSEP:NASDAQ)

Chicken Soup for the Soul sa označuje za „spoločensky uvedomelú spoločnosť, ktorá kombinuje rozprávanie príbehov s tým, že robí svet lepším.“ Zameriava sa na „čo najväčšiu inkluzivitu na stránkach našich kníh, publikovanie príbehov ľudí všetkých vierovyznaní, národností, etnických skupín, sexuálnej orientácie a rodovej identity.“ Cieľom je podporovať porozumenie a prekonávať rozdiely medzi komunitami.

Jednou z vecí je to, že to myslia s podporou spoločensky zodpovedných produktov a značiek úplne vážne. Akcie CSSEP túto dynamiku potvrdili, keď akcie v sledovanom roku získali viac ako 25%.

Aby sme boli spravodliví, akcie CSSEP trochu poklesli zo svojich maxím. Tieto prioritné akcie triedy A majú tiež extrémne nízky objem, čo môže vyvolať obavy z volatility. CSSEP však vypláca dividendový výnos vo výške okolo 8%, čo môže lákať potenciálnych kupcov.

Dividendový výnos: 5,90%

päťročný graf Invesco Senior Income Trust, zdroj: GOOGLE

Invesco Senior Income Trust (VVR)

Ďalším uzavretým fondom je Invesco Senior Income Trust. Cieľom spoločnosti VVR ako sme sa dočítali na stránke Invesco.com je zabezpečiť „vysokú úroveň súčasných príjmov v súlade so zachovaním kapitálu“. Úžasné.

Od minuloročnej stagnácie vykazoval vynikajúci výkon. Za posledných 365 dní stúpol Invesco Senior Income Trust o viac ako 27%. A v priebehu nasledujúceho mesiaca to je viac ako 4%. Nie, to nevyhnutne nemusí byť veľké číslo. Ale v kontexte niekoľkých dividendových akcií s vysokým výnosom nedosahovalo dobrých výsledkov kvôli neistotám ohľadom referenčnej úrokovej sadzby.

Zatiaľ sa VVR vyhla nástrahám, ktoré ovplyvňujú jej kolegov s mesačnými výplatami. Vzhľadom na to, že to, čo príde na trh ďalej, je nepredvídateľné, je potrebné toto meno sledovať. Momentálne má VVR výnos 5,9%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár