7 vysoko výnosných mesačných dividendových akcií na kúpu v roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Prvá časť

Na trhu sa špekuluje. Zatiaľ čo budúcnosť nie je istá, je pravdepodobné, že tento fenomén raz skončí. Ak napríklad každý draží nehnuteľnosti a kryptomeny, na podporu akcií zostáva len veľmi málo zdrojov. Preto by investori mali uvažovať nad bezpečnejšími investíciami, napríklad nad dividendovými akciami. 

Presnejšie povedané, ľudia by sa mali pozrieť do fondov a spoločností, ktoré ponúkajú mesačné výplaty. Akcie mesačných dividend sú obľúbené u ľudí zameraných na pasívny príjem, pretože spoločnosť sa točí okolo 30-dňového plánu. Či už hovoríme o platbách za auto, verejné služby alebo iných záväzkoch, platíme to najčastejšie mesačne.

Stavy mesačných dividend sú tiež všeobecne stabilné. Keď záchvaty volatility ovplyvnia širšie trhy, udržia si svoju hodnotu lepšie ako rastové mená. To samozrejme neznamená, že platitelia dividend sú imúnny voči červeným číslam. Vydávajúce spoločnosti sú však zvyčajne vyspelejšie a preto neprilákajú extrémne výkyvy v oboch smeroch.

A napokon, mesačné dividendové akcie ponúkajú vyrovnávací efekt pre retailových investorov. Takmer vždy ste v nevýhode, keď obchodujete s profesionálmi z Wall Street. Veľké zaisťovacie fondy majú zdanlivo neobmedzené zdroje (aspoň vo vzťahu k vám), ktoré môžu ľubovoľne nasadiť. Profesionálni obchodníci majú tiež finančný kapitál na to, aby absorbovali vysoké počiatočné straty, aby vás vytlačili z trhu.

Ale keď stavíte na fondy a inštitúcie, ktoré poskytujú pravidelné výplaty, máte zaručené, že vyhráte niečo v hre, ktorá je inak nulová. Pretože trh začína byť frenetický, nastal vhodný čas na zváženie týchto mesačných dividendových akcií:

  • AGNC Investment (NASDAQ: AGNC)
  • Prospect Capital (NASDAQ: PSEC)
  • Gladstone Investment (NASDAQ: GAIN)
  • BlackRock Science and Technology Trust (NYSE: BST)
  • BlackRock Enhanced International Dividend Trust (NYSE: BGY)
  • Chicken Soup for the Soul Entertainment (NASDAQ: CSSEP)
  • Invesco Senior Income Trust (NYSE: VVR)

Ešte jedna poznámka – akcie s mesačnými dividendami nie sú bez chýb. Ak hľadáte nadmerné kapitálové zisky, tento sektor pravdepodobne nie je pre vás z dôvodu obmedzení návratnosti. Je tiež obmedzená základná rozmanitosť odvetvia – zvyčajne sa zaoberáte trustmi na investovanie do nehnuteľností (REIT) v úzkych špecializáciách. Ak s tým ste však “v pohode”, tento segment stojí za zváženie.

Dividendový výnos: 9,07%

päťročný graf AGNC Investment, zdroj: GOOGLE

AGNC Investment  (AGNC:NASDAQ)

Spoločnosť AGNC Investment, ktorá je vnútorne riadená spoločnosť REIT, sa zameriava na sprostredkovateľské hypotekárne záložné listy (MBS) využívajúce pákový efekt. V tejto súvislosti agentúra znamená vládou schválená inštitúcia ako je napríklad Fannie Mae (OTCMKTS: FNMA) alebo Freddie Mac (OTCMKTS: FMCC). Programy založené na MBS si získali slabú reputáciu počas poslednej bytovej krízy a následného kolapsu, počas celej pandémie si však počínali dobre.

Akcie AGNC dramaticky vzrástli od marcového a aprílového poklesu v roku 2020. Tento nárast bol spôsobený predovšetkým nízkymi úrokovými sadzbami, ktoré motivovali hypotekárne refinancovanie. V priebehu nasledujúceho roka sa akcie spoločnosti AGNC zvýšia o viac ako 30%. Je to tiež mesačná dividendová akcia s výnosom okolo 9%.

Aj keď je potenciál pasívneho príjmu lákavý, mali by ste vedieť, že AGNC môže čoskoro čeliť rôznym faktorom. Existuje veľmi reálna možnosť, že úrokové sadzby stúpnu, čo by malo negatívny vplyv na jej podnikanie v oblasti MBS. Od 10. júna sa akcie znepokojivo prepadli.

Dividendový výnos: 8,89%

päťročný gtraf Prospect Capital, zdroj: GOOGLE

Prospect Capital (PSEC:NASDAQ)

Prospect Capital je spoločnosť pre rozvoj podnikania (BDC), ktorá investuje do rôznych priemyselných odvetví a časť zisku potom odovzdáva akcionárom. Vo väčšine prípadov ponúkajú BDC investorom expozíciu voči viacerým podnikom bez priamej investície do konkrétneho subjektu.

Táto organizácia je zameraná na investorov hľadajúcich diverzifikáciu. Prospect Capital sa zameriava na súkromné ​​dlhové a kapitálové investície spojené s podnikmi, od finančných produktov až po poskytovateľov IT služieb. Okrem toho má Prospect celkový 12-mesačný dividendový výnos vo výške 8%, čo je v týchto neistých časoch príťažlivé.

Avšak rovnako ako vyššie uvedená AGNC, aj teraz by mali byť investori opatrní, pokiaľ ide o to, že do akcií PSEC pôjdu veľmi ťažko. Namiesto toho by mohlo byť lepšie počkať, či sa súčasná volatilita stabilizuje okolo 50-denného kĺzavého priemeru.

Ak je to tak, môže to byť jedna z najlepších akcií s mesačnou dividendou, ktoré môžete umiestniť do svojho hľadáčika. Rozruch okolo ekonomického oživenia môže vyvíjať tlak na akcie PSEC, ale ak sa tieto obavy vyjasnia, môže sa objaviť istejší vstupný bod.

Dividendový výnos: 5,84%

päťročný graf Gain Investment, zdroj: GOOGLE

Gladstone Investment (GAIN)

Gladstone Investment, je charakteristický tým, že funguje ako fond súkromného kapitálu. Spoločnosť Gladstone investuje do iných spoločností buď prostredníctvom akciového podielu, alebo dlhového produktu, čím sa podieľa na úspechoch cieľových organizácií (alebo v niektorých prípadoch aj pri neúspechoch). Našťastie spoločnosť Gladstone dosiahla viac z tých úspechov ako neúspechov, čo dokazuje silný nárast akcií GAIN od konca októbra 2020.

Ďalším faktorom, ktorý odlišuje Gladstone od konkurencie, sú jeho akvizície. BDC sa zameriava na vyspelé spoločnosti s nižším a stredným trhom, ktoré generujú príjmy od 20 do 100 miliónov dolárov. Práca s vyspelými podnikmi by teoreticky mala znížiť jej volatilitu.

Príležitosť na pasívny príjem je atraktívna s výnosom za posledných 12 mesiacov (LTM) takmer 6%. Kombinujte s relatívnou stabilitou v grafoch a hodnota GAIN akcií stojí za posúdenie pre vaše portfólio.

Rovnako ako ostatné, možno budete chcieť počkať a zistiť, či si GAIN udrží zisk nad 50-denným kĺzavým priemerom. Ak je to tak, základná obchodná štruktúra z toho robí lákavú mesačnú dividendovú akciu.

Dividendový výnos: 5,05%

päťročný graf BlackRock Science and Technology Trust, zdroj: GOOGLE

BlackRock Science and Technology Trust (BST:NYSE)

Aj keď sú technológie hybnou silou našej ekonomiky, investície do technologických spoločností môžu byť spojené s rizikom kvôli neustále sa meniacim trhovým silám. Ak však stále chcete investovať do tohto odvetvia a pritom často využívať pasívne príjmy, mali by ste sa pozrieť na BlackRock Science and Technology Trust.

Akcie BST predstavujú uzavretý akciový fond, čo znamená, že fond môže získať kapitál iba raz prostredníctvom počiatočnej verejnej ponuky (IPO). Po uzavretí IPO nemôže do fondu previesť žiadny nový investičný kapitál, odtiaľ pochádza aj jeho názov.

K 28. máju sa 70% trustu zameriava na spoločnosti so sídlom v USA, zvyšok sa rozširuje do krajín ako Čína, Holandsko a Kanada. Investori ocenia, že medzi najvyššie podiely spoločnosti BST patria niektoré z najväčších technologických mien, ako napríklad Apple (NASDAQ: AAPL), Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL) a Amazon (NASDAQ: AMZN).

Ešte lepšie je, že prostredníctvom tohto fondu možte akoby vlastniť tieto spoločnsosti a získať ešte aj výdatný výnos 5%. Naopak, ak ste kúpili akcie AMZN, váš dividendový výnos by bol 0%. Vďaka tomu je prípad BST veľmi príťažlivý v porovnaní s bežnými dividendovými akciami.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár