8 akcií bohatých na hotovosť

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Jednou z najpopulárnejších investičných stratégií je zamerať sa na rýchlo sa rozvíjajúce spoločnosti s rastom. Príťažlivé je to, že sa môžete dostať ku základom odvetvia, ktoré mení paradigmy. Pamätajte však na príslovie- hotovosť je kráľ. Toto je obzvlášť dôležité vzhľadom na novú pandémiu koronavírusu. Práve teraz sú najspoľahlivejšími hotovostnými akciami, ktoré si ľudia kupujú, zvyčajne tie, ktoré investori nazývajú „dojné kravy“.

Zatiaľ čo nikto nebude kritizovať prudko rastúce ukazovatele rastu, peňažný tok predstavuje životnú silu podniku. Oslabená hotovostná pozícia môže viesť k ďalším ťažkým problémom a to aj pri silnom raste. Bez ohľadu na to, ako je organizácia životaschopná, musí nájsť spôsob, ako udržať tempo. To je dôvod, prečo niektoré z najlepších investícií majú aj stály voľný tok hotovosti.

Ďalším dôvodom, prečo sa treba zamerať na odliv peňazí spoločnosti, na rozdiel od prísneho výkazu ziskov a strát, je flexibilita. Jednoducho povedané, dobre financované operácie majú viac možností. Môžu sa rozhodnúť dať peniaze na prácu prostredníctvom kľúčových investícií alebo na rozšírenie prevádzky.

Tieto atribúty neboli nikdy dôležitejšie. Vzhľadom na to, že koronavírus vplýva do všetkých kútov globálnych trhov a teraz sociálne nepokoje zahmlievajú domáci obraz, majú investori vo veľkej miere prioritu stability. V tomto prostredí ponúkajú „dojné kravy“ mieru dôvery, najmä ak trpíme dlhodobou recesiou. Napriek rastúcim referenčným hodnotám vlastného kapitálu by zvýšené napätie s Čínou mohlo poslať ekonomiku na nesprávnu cestu.

Nižšie je uvedených osem najlepších akcií „dojných kráv“:

  • McDonald’s (NYSE: MCD)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • Merck (NYSE: MRK)
  • Facebook (NASDAQ: FB)
  • Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL)
  • Philip Morris International (NYSE: PM)
  • Lockheed Martin (NYSE: LMT)
  • Microsoft (NASDAQ: MSFT)

Alphabet (GOOGL)

päťročný graf Alphabet, zdroj: GOOGLE

Zo všetkých akcií „dojných kráv“, ktoré si môžete kúpiť, je materská spoločnosť spoločnosti Google osamotená. Jedným z hlavných dôvodov je prevaha spoločnosti na viacerých lukratívnych trhoch. Od notebookov, cez cloud computing až po technológiu „bez vodiča“, GOOG narúša akýkoľvek sektor.

Ale najväčším dôvodom je to, že dominuje internetu. Je to dookola omieľaný argument, to však neznamená, že je menej platný.

Napríklad všetci vieme, že Google je najobľúbenejší vyhľadávací nástroj, ale priepasť medzi Google na prvom a Bing na druhom mieste je neuveriteľných 66%!

Okrem toho je spoločnosť Google nesporným lídrom v oblasti mobilných a tabletových vyhľadávacích nástrojov s podielom na trhu 93%. Ak chcete urobiť čokoľvek online, musíte v zásade prejsť cez Alphabet. 

Philip Morris International (PM:NYSE)

päťročný graf Philip Morris International, zdroj: GOOGLE

Zdá sa, že veľké tabakové firmy ako Philip Morris čelia dvojitej pohrome.

Po prvé, Američania fajčia cigarety výrazne menej. Davy mladistvých do 18 rokov tiež nezískavajú zvyk, aký mali predchádzajúce generácie. Po druhé, trh s vape cigaretami explodoval v popularite vďaka svojej čistejšej platforme.

Nie je pravdepodobné, že je to koniec pre Philip Morris. Na jednej strane niekoľko trhov vrátane východného Stredomoria a Afriky zaznamenalo nárast miery fajčenia. To samozrejme vyhovuje PM, ktoré je medzinárodnou vetvou kultovej tabakovej firmy.

Koronavírus však má vplyv na technickú výkonnosť akcií PM. Cynicky, sa však ťažko zbavujete starých nerestí a zlozvykov, najmä v čase karantény. Ale aj keď si milióny Američanov teraz užívajú svoj čas na slnku, ekonomický stres nie je niečo, čo pravdepodobne rýchlo zmizne. Preto je toto priemyselné odvetvie stále relevantné.

Najlepšie zo všetkého je, že Philip Morris je organizácia bohatá na hotovosť. To poskytuje značnú dôveru vo veľkorysý dividendový výnos spoločnosti 6,38%.

Lockheed Martin (LMT:NYSE)

päťročný graf Lockheed Martin, zdroj: GOOGLE

Akcie „dojných kráv“ súvisiace s obranou, ktoré sa dajú kúpiť, predstavujú solídne investície. Spoločnosti ako Lockheed Martin (NYSE: LMT) v konečnom dôsledku slúžia síce trochu kontroverzne, ale v konečnom dôsledku slúžia dôležitému účelu – zachovávajú čestných (a v niektorých prípadoch aj nečestných) ľudí čestnými.

Akcia LMT je v podstate menej priamou formou vzájomne zabezpečeného ničenia. Protivníci sú vždy na výsostnej ceste a snažia sa využiť slabosti. Preto je nevyhnutné, aby krajina udržala krok vpred. Lockheed Martin je kľúčovou súčasťou tejto večnej hry na mačku a myš.

Okrem toho sa obrana oplatí. Lockheed neustále generuje silný voľný cash flow. Okrem toho je jej posledná hodnota návratnosti aktív vo výške 14,2%, vzhľadom na okolnosti, veľmi priaznivá.

Po prechode do nového normálu sa očakáva, že akcie LMT budú neustále rásť. Nanešťastie, narušenie globálnej ekonomiky pravdepodobne vyzve zlých aktérov, aby sa pokúsili situáciu využiť. Preto potrebujeme dodávateľov v oblasti obrany, ako je Lockheed, aby odrádzali a v prípade potreby trestali vojakov.

Microsoft (MSFT:NASDAQ)

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Aj keď je to klasik v oblasti „dojných kráv“ na kúpu, spoločnosť Microsoft tento titul naďalej odôvodňuje. Vďaka obmedzeniam, ktoré nechali milióny Američanov v karanténe niekoľko mesiacov, je jasné, že to prípad akcií MSFT len posilní.

Je zrejmé, že spoločnosť Microsoft sa do značnej miery úspešne zamerala na podnikanie v oblasti cloud computingu. S kľúčovými víťazstvami v oblasti cloudových riešení, donútil tento softvérový gigant spoločnosť Amazon (NASDAQ: AMZN) hnať sa za jej peniazmi. Navyše, keďže spoločnosti boli náhle nútené hľadať cloudové možnosti, mnoho spoločností sa obrátilo na spoločnosť Microsoft kvôli jej reputácii značky.

Čo je obzvlášť dobré na akciách MSFT je, že základný softvér – ako model služby – sa stal tiež relevantnejším. S normou pre telekomunikácie nikdy nebol lepší čas na to, aby Microsoft organicky predával svoje obchodné programy.

Očakáva sa, že väčšina ich konverzných príležitostí zostane so značkou aj po koronavíruse, vďaka čomu sa MSFT stane jednou z najspoľahlivejších akcií, ktoré sa dajú kúpiť.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár