8 akcií s mesačnými dividendami na kúpu pre trvalý príjem

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality

Druhá časť

Pri prevládajúcich nízkych úrokových sadzbách a pretrvávajúcej neistote na trhu je myšlienka nákupu dividendových akcií atraktívna. Nositelia dividend sú predovšetkým cenné papiere, ktoré poskytujú pasívne príjmy a volatilitu zvládajú lepšie ako akcie, ktoré neponúkajú výplaty. Navyše, akékoľvek kapitálové výnosy sú bonus.

Dividendové akcie však majú zvyčajne jednu do očí bijúcu slabosť, najmä pre tých, ktorí sú závislí od akcií určených pre príjem – ich výplaty sa vyskytujú štvrťročne. To nie je obzvlášť užitočné, keďže spoločnosť sa točí okolo mesačných výdavkov – ako sú hypotéky, platby za autá a účty za energie. A to je jeden z dôvodov, prečo sú dividendové akcie tak atraktívne.

Na základe tohto dojednania dostávate príjem 12-krát ročne, oproti zvyčajným 4 výplatám. Pretože peniaze majú časovú zložku, mesačné dividendové akcie umožňujú investorom oveľa väčšiu flexibilitu. Ak tiež chcete reinvestovať dividendy do väčšieho množstva akcií z cieľového aktíva, mesačný plán vám umožňuje využívať technickú dynamiku, napríklad zníženie cien.

Konzervatívni investori by však mali voči akciám s mesačnými dividendami prijať rovnaké preventívne opatrenia ako voči akýmkoľvek investíciám, ktoré generujú príjem. Napríklad by ste nikdy nemali skočiť na palubu spoločnosti alebo fondu iba preto, že sa vyplácajú mesačne. Kľúčom sú zdravé peňažné toky a stabilné odvetvia.

Zároveň mesačné dividendové akcie ponúkajú špekulantom dôvod na zapojenie sa do takejto zábavy. Pri výplatách každých 30 dní ponúkajú niekedy riskantné a vysoko výnosné mená zaujímavé príležitosti. To, samozrejme, záleží na vašej osobnej tolerancii k volatilite.

A s týmito varovnými upozorneniami prinášame osem najlepších mesačných dividendových akcií, ktoré treba zvážiť.

päťročný graf Pembina Pipelin, zdroj: GOOGLE

Pembina Pipeline (PBA:NYSE)

Spotrebúvame energiu a preto potrebujeme energiu. Rastúce globálne dodávky však znižovali ceny, čo z tohto odvetvia robí ťažkú ​​výzvu. Infraštruktúrne akcie ako Pembina Pipeline (PBA:NYSE) však zvyčajne ponúkajú stabilitu.

Bez ohľadu na to, čo sa deje na podkladovom trhu, preprava energetických komodít je nevyhnutná. V posledných rokoch táto dynamika podporila býčí prípad akcií PBA.

Napriek tomu niektoré riziká zahmlia rozprávanie o akciách PBA. Po prvé, akcie sa tento rok pohybovali z 34 na 46 dolárov a ustálili sa až pred rokom. Potenciálni kupujúci teda možno budú chcieť počkať, kým stlačia spúšť.

Okrem toho Pembina nemá najväčšiu súvahu. Pri celkovom pomere dlhu k celkovému imaniu 6, nie je PBA práve najvhodnejšia. Energia však zostáva životaschopnou dlhodobou hrou z dôvodu neistoty alternatív v oblasti obnoviteľnej energie. Pembina preto patrí medzi rizikovejšie mesačné dividendové akcie, ktoré si napriek tomu zaslúžia preskúmanie a zváženie.

päťročný graf Colony Credit Real Estate, zdroj: GOOGLE

Colony Credit Real Estate (CLNC:NYSE)

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o vyššie podiely – a samozrejme o vyššie výnosy – by ste sa mali pozrieť na Colony Credit Real Estate (NYSE: CLNC). Akcie CLNC poskytujú akcionárom expozíciu vo svete REIT-ov komerčných nehnuteľností alebo investičných fondoch nehnuteľností. Spoločnosť v zásade financuje a riadi dlh komerčných nehnuteľností.

Avšak, existujú aj isté riziká. Po prvé, akcie od svojho uvednia potešili investorov až začiatkom roka 2018.

Colony Credit ako komerčný dlhový investor čelí aj turbulenciám z možného poklesu hospodárstva. Keďže väčšina ľudí hovorí aspoň o korekcii, akcie CLNC sú iba tolerantné voči riziku.

Akcie sa však momentálne ponúkajú výnos 42,7%.

päťročný graf Armor Residentia, zdroj: GOOGLE

Armor Residential REIT (ARR:NYSE)

Ak chcete medzi high-stakes REIT medzi mesačnými dividendovými akciami, ale s rezidenčným uhlom, zvážte Armor Residental REIT (NYSE: ARR). Akcie ARR vám umožňujú vystaviť sa cenným papierom zabezpečenými hypotékou, ktoré sú kryté federálnou entitou, ako napríklad Fannie Mae alebo Freddie Mac.

Samozrejme, vždy, keď niekto počuje pojem cenné papiere zabezpečené hypotékou, okamžite sa objaví posledná kríza v oblasti bývania. Iste, žiadna investícia nie je spoľahlivá a to by vám malo dať pauzu pred ponorením sa do akcií ARR.

Na druhej strane, vláda aj hypotekárny priemysel si vzali ponaučenia z posledného desaťročia k srdcu. V súčasnosti je ťažké získať hypotéku, pokiaľ nemáte financie v poriadku. Samotní majitelia domov sa navyše naučili nezadlžovať sa. Toto prostredie teda prispieva k istote voči akciám ARR.

A nakoniec, Armor Residential má históriu trvalo bohatých mesačných platieb, ktoré siahajú do roku 2015. Hodnota platieb v tomto období však klesla. To všetko znamená, že ak ste ochotní riskovať, Armor je zaujímavá príležitosť kvôli súčasnej ekonomickej odolnosti.

päťročný graf Mesa Royalty Trust, zdroj: GOOGLE

Mesa Royalty Trust (MTR:NYSE)

Mesa Royalty Trust (MTR:NYSE), oveľa riskantnejší náprotivok spoločnosti Pembina Pipeline, je skutočne investíciou iba pre tvrdého špekulanta. Od začiatku, akcie MTR kričia „len opatrne“.

Začnime tým zrejmým. Mesa Royalty sa odlišuje od ostatných mesačných dividendových akcií na tomto zozname, pretože spoločnosť nevlastní nič. Namiesto toho má záujem o projekty týkajúce sa ropy a zemného plynu rozptýlené po celých USA. V zásade dividenda z akcií MTR predstavuje podiel z „koristi“ z produkcie zariadení.

To vedie k ďalšiemu znepokojeniu voči akciám MTR, ktorým je volatilita. Nejedná sa iba o cenu akcií, ktorá je historicky hrozná. Výplata kolíše ako šialená. Netreba dodávať, že Mesa Royalty v najbližšej dobe nepatrí do zoznamu stabilných dividendových akcií.

Napriek tomu spoločnosť ponúka vyhliadku na veľkú výplatu, ktorá by mohla prísť v ktoromkoľvek mesiaci.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár