8 akcií s mesačnými dividendami na kúpu pre trvalý príjem

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Telekomunikácie Zdravotníctvo

Prvá časť

Pri prevládajúcich nízkych úrokových sadzbách a pretrvávajúcej neistote na trhu je myšlienka nákupu dividendových akcií atraktívna. Nositelia dividend sú predovšetkým cenné papiere, ktoré poskytujú pasívne príjmy a volatilitu zvládajú lepšie ako akcie, ktoré neponúkajú výplaty. Navyše, akékoľvek kapitálové výnosy sú bonus.

Dividendové akcie však majú zvyčajne jednu do očí bijúcu slabosť, najmä pre tých, ktorí sú závislí od akcií určených pre príjem – ich výplaty sa vyskytujú štvrťročne. To nie je obzvlášť užitočné, keďže spoločnosť sa točí okolo mesačných výdavkov – ako sú hypotéky, platby za autá a účty za energie. A to je jeden z dôvodov, prečo sú dividendové akcie tak atraktívne.

Na základe tohto dojednania dostávate príjem 12-krát ročne, oproti zvyčajným 4 výplatám. Pretože peniaze majú časovú zložku, mesačné dividendové akcie umožňujú investorom oveľa väčšiu flexibilitu. Ak tiež chcete reinvestovať dividendy do väčšieho množstva akcií z cieľového aktíva, mesačný plán vám umožňuje využívať technickú dynamiku, napríklad zníženie cien.

Konzervatívni investori by však mali voči akciám s mesačnými dividendami prijať rovnaké preventívne opatrenia ako voči akýmkoľvek investíciám, ktoré generujú príjem. Napríklad by ste nikdy nemali skočiť na palubu spoločnosti alebo fondu iba preto, že sa vyplácajú mesačne. Kľúčom sú zdravé peňažné toky a stabilné odvetvia.

Zároveň mesačné dividendové akcie ponúkajú špekulantom dôvod na zapojenie sa do takejto zábavy. Pri výplatách každých 30 dní ponúkajú niekedy riskantné a vysoko výnosné mená zaujímavé príležitosti. To, samozrejme, záleží na vašej osobnej tolerancii k volatilite.

A s týmito varovnými upozorneniami prinášame osem najlepších mesačných dividendových akcií, ktoré treba zvážiť.

päťročný graf LTC Properties, zdroj: GOOGLE

LTC Properties (LTC:NYSE)

Pokiaľ ide o nudné odvetvia, patrí tam väčšinou starostlivosť o seniorov. Zároveň zrejme nie je nič robustnejšie a relevantnejšie na trhu ako práve starostlivosti o seniorov. Preto by sa investori mali pozrieť napríklad na akcie LTC Properties (LTC:NYSE)

Ako životaschopné meno medzi mesačnými dividendovými akciami využíva spoločnosť LTC Properties ako nástroj pákový efekt – demografické údaje. „Baby boomers“ odchádzajú do dôchodku v húfoch, čo predstavuje vážne výzvy. Predstavuje to však aj príležitosti. Mileniáli sa čoraz viac starajú o svojich starnúcich členov rodiny a nepriamo podporujú akcie dlhodobej starostlivosti. Je to preto, že senior nemusí mať dostatočné finančné prostriedky, ale mileniál áno.

Okrem toho sa akcie LTC od kolapsu technologickej bubliny v roku 2000 neustále zvyšovali. Vzhľadom na demografické vplyvy sa očakáva, že tento dlhodobejší trend bude pokračovať.

päťročný graf Main Street Capital Corporation, zdroj: GOOGLE

Main Street Capital Corporation (MAIN:NYSE)

Main Street Capital Corporation (MAIN:NYSE) je to, čo odborníci označujú ako spoločnosť na rozvoj podnikania.

V tomto prípade poskytuje Main Street dlhové a kapitálové financovanie malým a stredným súkromným organizáciám. Vďaka širokej škále služieb dokážu firmám pomôcť pri rozširovaní ich výstupov.

A podpora prípadu MAIN je súčasným podnikateľským prostredím. S príchodom technológií elektronického obchodu a digitalizáciou všetkého nebolo nikdy lepšie obdobie ako začať podnikať.

Navyše, efektívnosť spojená s menšími a svižnejšími organizáciami im umožňuje narušiť väčšie subjekty. Opäť to podporuje príbeh kapitálových výnosov pre MAIN akcie.

Rovnako dôležité je, že podkladová spoločnosť má skúsenosti s dodávkou tovaru pod tlakom. Napríklad Main Street prvýkrát ponúkla verejnosti MAIN akcie v roku 2007. Akcie počas finančnej krízy vyvolali volatilitu, ale odrazili sa. Dnes vypláca mesačne dividendu, ktorá prináša takmer 13,7%.

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income  (O:NYSE)

Vždy, keď dôjde k diskusiám o mesačných dividendách, je takmer nevyhnutné, aby ste počuli názov Realty Income (O:NYSE). A to z dobrého dôvodu. Hoci je to nudné meno, silné a konzistentné peňažné toky zálohujú akcie O. Je zrejmé, že je to rozhodujúce pre spoločnosť, ktorá vypláca mesačne – koniec koncov, peniaze na dividendy musia odniekiaľ pochádzať.

Akcie Realty však majú dva dôvody, prečo sú v tomto okamihu obzvlášť dôležité. Po prvé, Federálny rezervný systém pravdepodobne zníži úrokové sadzby aj napriek silným domácim ekonomickým ukazovateľom.

Globálne ekonomiky nemusia nevyhnutne zdieľať rovnaký optimizmus ako USA. Okrem toho je FED odhodlaný poučiť sa z toho, čo viedlo ku katastrofálnej finančnej kríze v roku 2008. Investori, ktorí sa usilujú o významné výnosy, sa teda pravdepodobne budú priťahovať k investíciám, ako je napríklad O.

Po druhé, mnoho komerčných nehnuteľností, ktoré vlastní Realty Income, sú maloobchodníci, ktorí majú konkurenčnú alebo prirodzenú obranu proti hrozbám elektronického obchodu, ako je Amazon (AMZN:NASDAQ).

Napríklad zákazníci Home Depot (HD:NYSE) radi vidia a testujú svoje budúce produkty. Z pohodlia online kanálov to jednoducho nedostanete. A táto dynamika by mala držať peniaze na nájomné plynúce do akcií O, čo podporuje výplatu dividend.

päťročný graf Shaw Communications, zdroj: GOOGLE

Shaw Communications (SJR:NYSE)

Kanadská káblová spoločnosť Shaw Communications (NYSE: SJR) je ďalšie meno, ktoré sa často objavuje medzi odporúčanými mesačnými dividendovými akciami. Nie je ťažké pochopiť prečo. V súčasnosti má akciová spoločnosť SJR dividendový výnos vo výške 5,02%.

Akcie SJR by sa v nasledujúcich rokoch mali ukázať ako mimoriadne relevantné. Kým kábel je umierajúcim produktom v dôsledku streamingovej revolúcie, spoločnosť Shaw ruší dcérsku spoločnosť bezdrôtovej siete s názvom Freedom Mobile Inc. A v apríli tohto roku spoločnosť Freedom podstatne rozšírila svoju bezdrôtovú stopu na kanadskom trhu. Tento krok zlepšuje službu LTE spoločnosti Freedom a predstavuje základ pre nadchádzajúce zavádzanie 5G.

Nakoniec je Shaw meno, ktoré poskytuje stály tok výnosov. Výsledkom je, že vo všeobecnosti predstavuje spoľahlivý cash flow – to je kľúčové pre akcie, ktoré sa vyplácajú mesačne. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár