8 blue chip akcií drviacich S&P 500

Akcie Dividendy

V dramatickom zvrate z minulého roka sú blue chip akcie s vysokou expozíciou voči zahraničným trhom lídrami na trhu založenými na stabilnejšom hospodárskom raste v zahraničí a klesajúcom americkom dolári, uviedla Goldman Sachs Group. Akcie s vysokým podielom medzinárodného predaja sú doteraz ich najvýkonnejšou investičnou témou v roku 2019.

Priemerná hodnota príjmov akcií v tejto skupine pochádza zo 70% z predaja mimo USA v porovnaní s 29% pre akcie s priemernou hodnotou v S&P 500. Medzi akcie v skupine je týchto osem:

Lam Research Corp. (LRCX:NASDAQ), výkon: 102%, zobraziť graf TU

KLA Corp. (KLAC:NASDAQ), výkon: 97%, zobraziť graf TU

Aptiv PLC (APTV:NYSE), výkon: 50%, zobraziť graf TU

Nvidia Corp. (NVDA:NASDAQ), výkon: 57%, zobraziť graf TU

United Technologies Corp. (UTX:NYSE), výkon: 39%, zobraziť graf TU

Qualcomm Inc. (QCOM:NASDAQ), výkon: 59%, zobraziť graf TU

Alphabet Inc. (GOOGL:NASDAQ), výkon: 25%, zobraziť graf TU

Microchip Technology Inc (MCHP:NASDAQ), výkon: 30%, zobraziť graf TU

Index S&P 500 rástol „len“ o 24%.

Význam pre investorov

Minulý rok boli akcie s najvyššou výkonnosťou, ktoré boli poháňané silnými americkými spotrebiteľskými výdavkami a ktoré boli do značnej miery izolované od obchodných konfliktov. Osem vyššie uvedených svetových akcií predstavuje celý rad priemyselných odvetví. Nvidia a Microchip Technology sú výrobcovia pokrokových polovodičov. Lam Research a KLA sú dodávatelia zariadení používaných výrobcami polovodičov. Aptiv, predtým známy ako Delphi Automotive, je spinoff z roku 1999 od General Motors Co. (GM:NYSE), ktorý vyrába automobilové komponenty.

Alphabet, materská spoločnosť spoločnosti Google – popredného internetového vyhľadávacieho nástroja na svete ako aj YouTube – poprednej služby zdieľania videa. Oboje patria tiež medzi popredné destinácie pre online reklamu. Medzi ďalšie podniky, ako je vývoj vozidiel s vlastným pohonom, má Alphabet v iniciatíve online bankovníctva novú iniciatívu, ktorej hlavným partnerom je Citigroup Inc. (C:NYSE).

United Technologies je hlavný priemyselný konglomerát, ktorého najznámejšie produktové rady zahŕňajú výťahy Otis, prúdové motory Pratt & Whitney a klimatizačné a chladiace systémy Carrier. Akcionári schválili zlúčenie s Raytheon Co. (RTN.NYSE), kombináciu 135 miliárd dolárov, ktorá by po schválení federálnymi regulačnými orgánmi USA vytvorila druhého najväčšieho dodávateľa zbraní na svete.

Navrhovaná dohoda by oddelila spoločnosť Otis a Carrier, pričom by sa zlúčila letecká spoločnosť United Technologies s Raytheon v novej spoločnosti s názvom Raytheon Technologies. Robert Spingarn, analytik spoločnosti Credit Suisse, odhaduje, že čistý dopad na akcionárov spoločnosti United Technologies by zvýšil hodnotu súčasnej akcie na 164 až 180 dolárov alebo 10,7% až 21,5% nad úrovňou.

Výrobca chipov Qualcomm tiež vyvíja vyspelé technológie digitálnej komunikácie. Prekonal odhady zisku za 4. štvrťrok fiškálneho roka 2019, ktorý sa skončil 29. septembra, a jej usmernenie pre prvý štvrťrok fiškálneho roka 2020 naznačuje vysokú dôveru v to, že opäť prekročí očakávania.

„Ukončili sme fiškálny rok, keď sme úspešne splnili naše strategické priority: pomáhame riadiť globalizáciu komercializácie 5G, dokončujeme množstvo dôležitých licenčných zmlúv a správnu realizáciu našich produktov. Naša technológia a vynálezy nám umožňujú veľmi dobrú pozíciu, keď sa 5G zrýchľuje,“ uviedla spoločnosť Qualcomm.

Ak obchodná situácia opäť “sčernie”, ak sa rast mimo USA spomalí alebo ak sa hodnota amerického dolára zotaví, svetové akcie v USA sa môžu opäť stať lojálnymi.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár