8 dividendových akcií v ohrození

Akcie Americké akcie Dividendy

Pri úrokových sadzbách na minimách majú investori z príjmov málo miesta, kam sa obrátiť, aby dosiahli solídne výnosy. Aby sa veci ešte sťažili, už niekoľko spoločností spustilo „selloff“ z dôvodu koronavírusu, aby znížili alebo pozastavili svoje dividendy.

Červené vlajky

Znižovanie dividend nielenže odrádza investorov, ale je to tiež známka potenciálnych problémov s likviditou v príslušnej spoločnosti. Selloff priniesol dividendové výnosy niekoľkých akcií indexu S&P 500 na najvyššiu úroveň počas posledných rokov. Ale akokoľvek atraktívna sa môže zdať dvojciferná dividenda, dividenda je taká dobrá ako spoločnosť, ktorá ju vypláca.

Najrýchlejším spôsobom, ako posúdiť spoľahlivosť dividendy, je zistiť pomer výplaty spoločnosti. Pomer výplaty je miera percentuálneho podielu EPS spoločnosti, ktorá sa vracia späť, aby splnila svoje povinnosti v rámci vyplácania dividend. V ideálnom prípade bude mať zdravá dividenda pomer výplaty 50% alebo menej, ale čokoľvek, čo sa blíži ku 100% alebo viac, je často známkou toho, že výplata je neudržateľná.

Ďalšou červenou vlajkou, ktorú môžu investori sledovať, sú dividendové výnosy, ktoré sú príliš dobré na to, aby to bola pravda. Zopár investičných spoločností v oblasti nehnuteľností a iné spoločnosti platia výnosy na úrovni 8% alebo viac, väčšina spoločností však nikdy nemá v úmysle dosiahnuť také vysoké výnosy. V mnohých prípadoch akcie s vysokými výnosmi utrpeli veľké výpredaje, ktoré platili výplaty vyššie v porovnaní s cenou akcií a mohli by tiež naznačovať základné problémy v spoločnosti.

Dividendy v ohrození

Podľa Finviz je tu osem akcií z indexu S&P 500 s dividendovými výnosmi najmenej 7% a výplatnými pomermi nad 100%.

  • ONEOK, Inc. (NYSE: OKE), 16%-ný výnos, graf TU
  • Williams Companies Inc (NYSE: WMB), 11,8%-ný výnos, graf TU
  • Newell Brands Inc (NASDAQ: NWL), 7,1%-ný výnos, graf TU
  • AT&T Inc. (NYSE: T), 7%-ný výnos, graf TU
  • Wynn Resorts, Limited (NASDAQ: WYNN), 7%-ný výnos, graf TU
  • Chevron Corporation (NYSE: CVX), 6,4%-ný výnos, graf TU
  • Kraft Heinz Co (NASDAQ: KHC), 6,1%-ný výnos, graf TU
  • Baker Hughes Co (NYSE: BKR), 6,1%-ný výnos, graf TU

Záver

Dividendoví investori, ktorí hľadajú výnos, by sa dnes mali na trhu pohybovať veľmi opatrne. Existuje niekoľko spoločností, ktoré čakajú na správu o výnosoch v prvom štvrťroku, aby oznámili zníženie dividend.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár