8 dividendových akcií zvyšujúcich výplaty v roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Druhá časť

Nie všetky dividendové akcie sú rovnaké. Jednou z pascí, do ktorej investori spadajú, je pasca na výnosy. To znamená, že kúpia akciu, pretože má vysoký dividendový výnos. Ale dividendový výnos je v skutočnosti iba matematický problém. To znamená, že dividendový výnos je oznámená ročná dividenda na akciu vydelená aktuálnou cenou akcie.

Takže spoločnosť s ročnou dividendou 2 doláre a cenou akcie 35 dolárov má dividendový výnos 5,7%. To je v skutočnosti úžasný výnos.

Spoločnosť má však skutočnú kontrolu iba nad jedným aspektom tejto rovnice. A ako sme sa dozvedeli v roku 2020, keď sa situácia zhoršuje, dividenda je často prvou vecou, ​​ktorú spoločnsoť môže znížiť.

Lepším spôsobom, ako nakupovať dividendové akcie, je hľadať spoločnosti, ktoré zvyšujú sumu svojich ročných dividend. So zvyšujúcou sa dividendou sa hotovosť generovaná z tejto akcie bude zvyšovať bez ohľadu na to, čo sa stane s cenou akcie. A investori, ktorí tento príjem hneď nepotrebujú, môžu v mnohých prípadoch dividendy reinvestovať späť do akcií, aby maximalizovali svoj celkový výnos.

Mnoho skenerov vám umožní zoradiť spoločnosti, ktoré zvyšujú alebo zvýšia svoje dividendy. Tu je zoznam ôsmich akcií, ktoré nedávno zvýšili dividendy alebo čoskoro budú. A niektoré zo spoločností na tomto zozname pomerne výrazne zvýšili svoje dividendy.

  • Nucor (NYSE: NUE)
  • Ternium (NYSE: TX)
  • Procter & Gamble (NYSE: PG)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Tractor Supply Company (NASDAQ: TSCO)
  • Costco (NASDAQ: COST)
  • Whirlpool (NYSE: WHR)
  • Anthem (NYSE: ANTM)

Dividendový výnos: 1,15%

päťročný graf Tractor Supply Company, zdroj: GOOGLE

Tractor Supply Company (TSCO:NASDAQ)

Po dosiahnutí silných výsledkov v roku 2020 spoločnosť Tractor Supply Company ťaží z niekoľkých upgradov nedávnych analytikov, ktoré môžu investorom priniesť ďalší rok rastu, aj keď pomalším tempom ako v roku 2020.

Trochu pomalšieho rastu by však nemalo robiť veľké starosti, keď spoločnosť odmeňuje svojich akcionárov ohromným 30% nárastom dividend. Zvýšenie o túto veľkosť by za normálnych okolností znamenalo červenú vlajku. Spoločnosť niekedy vydá značné zvýšenie dividendy, aby vyrovnala zlý príbeh rastu.

V prípade akcií TSCO však spoločnosť pravidelne zvyšuje výplatu dividend. Toto zvýšenie v skutočnosti znamená pre spoločnosť 10 bežných rokov a dáva jej priemerné zvýšenie o 42,86% za posledné tri roky. Dobrým postupom by bolo prijať veľkorysosť spoločnosti a naskočiť na tento vlak s cieľom dosiahnuť určitý rast cien akcií a zachytiť sumu, ktorá predstavuje ročnú dividendu 2,08 USD.

Dividendový výnos: 0,83%

päťročný graf Costco, zdroj: GOOGLE

Costco (COST:NASDAQ)

Costco bol ďalší maloobchodník, ktorý bol pandemickým umelcom. Spoločnosť však poskytla investorom veľa vzrušenia už pred rokom 2020. Prevádzkovateľ “skladového klubu” dosiahol v posledných niekoľkých rokoch priemerný rast výnosov takmer 9%. Tento rast dosahuje a stále expanduje na rôzne miesta (jeho pozícia teraz zahŕňa viac ako 800 obchodov). Spoločnosť má navyše mieru udržania členstva viac ako 90%.

Počas pandémie spoločnosť pridala do svojej tašky trikov elektronický obchod. Toto ho stavia do pozície budúceho rastu, aj keď mu konkurenti ako Amazon (NASDAQ: AMZN) a Walmart (NYSE: WMT) naďalej zostávajú v pätách.

Costco je dobrým príkladom toho, že nie ste príliš závislí na výnose. Akcia COST je dosť skromná; v čase písania tohto článku prináša iba asi 0,72%. Spoločnosť však v apríli 2021 zvýšila svoju dividendu iba o deväť centov. A za posledné tri roky priniesla rast dividend o 41,03%. Okrem toho vydala spoločnosť Costco v decembri 2020 špeciálnu dividendu vo výške 10 dolárov na akciu.

Dividendový výnos: 2,40%

päťročný graf Whirlpool, zdroj: GOOGLE

Whirlpool (WHR:NYSE)

Akcia WHR sa za posledných 12 mesiacov zvýšila o 136%. A dôvod prečo je zrejmý. Keď si ľudia kupujú nové domy, majú tendenciu kupovať nové spotrebiče. A to sa spolu s opatreniami na zníženie nákladov, ktoré spoločnosť uplatňuje, premieta do silného rastu v hornom a dolnom riadku.

V správe o príjmoch spoločnosti za prvý kvartál zarobil výrobca zariadení v upravenom EPS 7,20 dolárov a vykázal zisky 5,4 miliárd dolárov. Analytici očakávali výnos EPS vo výške 5,40 dolárov vo výške 4,9 miliárd dolárov.

Whirlpool tiež odmenil svojich akcionárov zvýšením dividendy o 12%. Ide o zvýšenie o päť percent na akciu, ktoré spoločnosť priniesla akcionárom v treťom kvartáli. Spoločnosť teraz za posledné tri roky dosiahla rast dividend o 12,79%.

Dividendový výnos: 1,15%

päťročný graf Anthem, zdroj: GOOGLE

Anthem (ANTM:NYSE)

Zdravotníctvo zostalo veľmi horúcim odvetvím. Anthem je najväčšia zdravotnícka spoločnosť riadená so ziskom v združení Blue Cross Blue Shield (BCBS). Akcia ANTM vzrástla za posledných 12 mesiacov o 45% a v roku 2021 o 20,7%.

Spoločnosť Anthem nedávno zverejnila 18,95% zvýšenie dividendy z 95 centov na akciu na 1,13 dolára. To spoločnosti prinieslo trojročný rast dividend na 40,74%. Toto je ďalší príklad, keď ak iba venujete pozornosť výnosu, chýba vám podkladový príbeh.

Anthem len informovala o príjmoch za prvý kvartál a prekonala očakávania analytikov. Kvartálne zisky vykázali miernu stratu, boli však stále o 9% vyššie ako v predchádzajúcom kvartáli.

V sektore, ako je zdravotníctvo, môžu dlhodobé trendy povedať oveľa viac o vyhliadkach akcií ako o krátkodobých výkonoch. V prípade spoločnosti Anthem zaznamenala spoločnosť rast jej ročných výnosov na úrovni 16,5% za posledných päť rokov. To je výrazne viac ako 11% priemeru v priemysle. A pôsobivejšie prekonáva širší trh, ktorý je v priemere 12%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár