8 dividendových akcií zvyšujúcich výplaty v roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Nie všetky dividendové akcie sú rovnaké. Jednou z pascí, do ktorej investori spadajú, je pasca na výnosy. To znamená, že kúpia akciu, pretože má vysoký dividendový výnos. Ale dividendový výnos je v skutočnosti iba matematický problém. To znamená, že dividendový výnos je oznámená ročná dividenda na akciu vydelená aktuálnou cenou akcie.

Takže spoločnosť s ročnou dividendou 2 doláre a cenou akcie 35 dolárov má dividendový výnos 5,7%. To je v skutočnosti úžasný výnos.

Spoločnosť má však skutočnú kontrolu iba nad jedným aspektom tejto rovnice. A ako sme sa dozvedeli v roku 2020, keď sa situácia zhoršuje, dividenda je často prvou vecou, ​​ktorú spoločnsoť môže znížiť.

Lepším spôsobom, ako nakupovať dividendové akcie, je hľadať spoločnosti, ktoré zvyšujú sumu svojich ročných dividend. So zvyšujúcou sa dividendou sa hotovosť generovaná z tejto akcie bude zvyšovať bez ohľadu na to, čo sa stane s cenou akcie. A investori, ktorí tento príjem hneď nepotrebujú, môžu v mnohých prípadoch dividendy reinvestovať späť do akcií, aby maximalizovali svoj celkový výnos.

Mnoho skenerov vám umožní zoradiť spoločnosti, ktoré zvyšujú alebo zvýšia svoje dividendy. Tu je zoznam ôsmich akcií, ktoré nedávno zvýšili dividendy alebo čoskoro budú. A niektoré zo spoločností na tomto zozname pomerne výrazne zvýšili svoje dividendy.

  • Nucor (NYSE: NUE)
  • Ternium (NYSE: TX)
  • Procter & Gamble (NYSE: PG)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Tractor Supply Company (NASDAQ: TSCO)
  • Costco (NASDAQ: COST)
  • Whirlpool (NYSE: WHR)
  • Anthem (NYSE: ANTM)

Dividendový výnos: 1,47%

päťročný graf Nucor, zdroj: GOOGLE

Nucor (NUE:NYSE)

Prvou z dividendových akcií na tomto zozname je spoločnosť Nucor, najväčší producent ocele v Spojených štátoch. Ceny ocele začali stúpať v roku 2020, čo bolo spôsobené nedostatkom ponuky a prekvapivo vysokým dopytom. Je pravdepodobné, že navrhovaný plán infraštruktúry udrží vysoký dopyt.

Ako bude konečný plán infraštruktúry vyzerať, môže ktokoľvek hádať. Je však isté, že sa vytvorí priaznivé prostredie pre dopyt po oceli. A tento dopyt by mal dostať pod úroveň NUE akcie, aj keď ceny ocele klesnú nižšie, pretože výroba bude stále aktuálna.

Spoločnosť Nucor zvýšila dividendu po dobu 48 po sebe nasledujúcich rokov. Vďaka tomu je dividendovým aristokratom a o dva roky sa hrdí pôsobiť v ešte exkluzívnejšom klube dividendových kráľov. Priemerný nárast dividendy spoločnosti za posledné tri roky bol 6,61%. Uplatnením pravidla 72 to znamená, že spoločnosť zdvojnásobí výplatu dividend približne za 10 rokov.

Dividendový výnos: 5,73%

päťročný graf Ternium, zdroj: GOOGLE

Ternium (TX:NYSE)

Keď už hovoríme o oceľových akciách, ponúkneme Ternium ako doplnkovú akciu k spoločnosti Nucor. Ternium je popredná oceliarska spoločnosť v Latinskej Amerike. Spoločnosť sa stáva nákladovo konkurencieschopnejšou a počas pandémie podnikla kroky na zvýšenie likvidity a celkovej súvahy.

Akcia je blízko svojho historického maxima. Ternium uvádza príjmy na konci apríla a očakáva sa, že v tomto kvartáli vyrastie o 154,4%. Oba tieto ukazovatele poskytujú podporu akcie TX, ktoré sa chystajú tlačiť na nové rekordy.

Ternium vypláca ročnú dividendu. Spoločnosť nezvýšila svoju dividendu v roku 2020, ale teraz ju zvýšila o 90 centov 15. apríla. V súčasnosti to predstavuje v priemere 41,81% z posledných 12-mesačných výnosov spoločnosti. Za normálnych okolností by mali byť investori opatrní, keď spoločnosť prekoná reťazec zvyšovania dividend. Rok 2020 bol však pre väčšinu spoločností ťažkým rokom. Ternium neznížilo svoju dividendu ani ju nezastavilo. Jednoducho ju udržalo rovnakou a pred pandémiou sa v minulosti stále zvyšovala.

Dividendový výnos: 2,58%

päťročný graf Procter & Gamble, zdroj: GOOGLE

Procter & Gamble (PG:NYSE)

Od spotrebiteľov sa očakáva, že budú pokračovať v každodenných rituáloch o vlastnú starostlivosť, ktoré nezmenili ani počas pandémie. To je pozitívny katalyzátor pre Procter & Gamble. Ako defenzívna akcia mala spoločnosť v roku 2020 skvelý rok, keď sa viac Američanov ubezpečovalo, že ich lekárničky sú dobre zásobené. V skutočnosti v určitom okamihu pôsobila akcia PG ako poctivá rastová akcia, keď prudko stúpla o 41% zo svojho pandemického minima.

Akcia sa odvtedy týchto ziskov vzdala, stále však dosahuje zisk 14,5% za posledných 12 mesiacov. Toto je však článok o dividendových akciách a práve tam akcie PG stále patria. Spoločnosť nedávno oznámila zvýšenie svojej dividendy o 10%, čím zvýšila dividendu zo 79 centov na 86 centov na akciu.

To z neho robí 59 po sebe nasledujúcich rokov zvyšovania výplaty dividend pre tohto dividendového kráľa. A spoločnosť zvyšovala svoju dividendu tempom 13,87% za posledné tri roky.

Dividendový výnos: 2,60%

päťročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson (JNJ:NYSE)

Nenechajte sa odradiť nedávnou pauzou v zavedení vakcín spoločnosti JNJ. Na rozdiel od iných biotechnologických spoločností, ktoré priniesli na trh novú vakcínu proti koronavírusu, má Johnson & Johnson množstvo ďalších príjmových tokov.

Tieto zdroje výnosov, okrem vakcín, vyniesli akciu na svoje historické maximum koncom roku 2020. Spoločnosť je v roku 2021 len asi o 8% vyššie, ale od začiatku pandémie je to až o 38% viac. Spoločnosť práve zverejnila dvojnásobný zisk, čo môže slúžiť ako ďalší katalyzátor pre akcie.

Spoločnosť JNJ nedávno zvýšila svoju dividendu o 5% z 1,01 dolára na 1,06 dolára. To zodpovedá spoločnosti Procter & Gamble s 59 po sebe idúcimi rokmi rastu dividend. A za posledné tri roky spoločnosť zvyšovala svoju dividendu v priemere o takmer 20% (19,88%).

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár