8 dividendových aristokratov na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Po veľkom šoku v marci mnohí investori stále hľadajú defenzívne akcie, ktoré by teraz mohli kúpiť. Samozrejme, v najextrémnejšom prípade sa môžete rozhodnúť držať hotovosť. História však dokázala, že je to najhoršia vec. Namiesto toho je ten správny čas zvážiť dividendových aristokratov. 

Po prvé, neistota na trhu motivuje investorov, aby kúpili stabilné dividendové akcie. Ako to? Spoločnosti vytvárajúce pasívny príjem zvyčajne dosahujú lepšie výsledky ako rastúce mená počas medvedích fáz.

Na jednej strane môžu investori stále vyberať svoje výplaty, aj keď sa ich portfóliu nedarí. Navyše, organizácie, ktoré mali v minulosti konzistentné výplaty, majú tendenciu smerovať k sekulárnym alebo inak stabilným odvetviam.

A nie je lepšia stabilita ako dividendový aristokrat. Pre tých, ktorí nie sú s týmto termínom oboznámení, majú dividendoví aristokrati tri hlavné ukazovatele: musia to byť akcie obchodované na burze S&P 500, musia mať zvýšenia dividend 25 rokov po sebe a spĺňať kritériá veľkosti / likvidity.

Avšak upozorneňujeme. To, že do svojho zoznamu akcií vložíte dividendových aristokratov, nezaručuje hladkú jazdu. Ak sa trhy stanú nestabilnými, môžete očakávať, že prakticky na všetkých akciách sa objavia aj červené čísla.

Ale hlavným kritériom je veľkosť. S dividendovými aristokratmi obmedzujete svoje potenciálne straty v dôsledku robustnosti cieľovej spoločnosti. Ešte lepšie je, že volatilita poskytuje zriedkavú zľavu pre takéto akcie v tomto odvetví.

S ohľadom na to, je tu teraz osem akcií s dlhou históriou výplat, ktoré by ste mohli zvážiť.

päťročný graf McDonald’s, zdroj: GOOGLE

McDonald’s (MCD:NYSE)

Výnos z dividend: 2,53%

„ Zlaté oblúky“ nevyhrávali už roky. Ale skutočné základy nezodpovedajú „papierovým“ údajom.

Napríklad aplikácia McDonald’s je neuveriteľne pohodlná. Na telefóne si môžete objednať, čo chcete a ísť k pultu. Zamestnanci veľmi rýchlo doručia vybrané položky. A McDrive? Je to bleskové, dokonca aj s radmi čakajúcich automobilov. To je hlavné plus pre akcie MCD.

Nakoniec je McDonald’s hrdým členom dividendových aristokratov. Počas 43 rokov neustále zvyšoval svoju výplatu. Ak by mal pokles vplyv na trhy, akcie MCD sú meno, ktoré chcete vlastniť.

päťročný graf Colgate Palmolive, zdroj: GOOGLE

Colgate-Palmolive (CL:NYSE)

Výnos z dividend: 2,37%

Keď hľadáte stabilné akcie, ktoré by ste mali kúpiť, je najlepšie držať sa osvedčených mien – ako je napríklad Colgate-Palmolive (NYSE: CL).

Investičná téza pre akcie CL je jednoduchá.

Aj v čase recesie si ľudia stále musia čistiť zuby. Očakáva sa teda stabilný tok príjmov bez ohľadu na to, čo sa stane v nasledujúcich mesiacoch a rokoch.

Akcie CL vám v nasledujúcich mesiacoch poskytnú vynikajúcu ochranu. Majte na pamäti, že spoločnosť Colgate-Palmolive zvýšila svoje dividendy už 55 rokov. Je to pôsobivý čin, dokonca aj v porovnaní s inými aristokratmi. Ďalej je to stav, ktorého sa vedenie nevzdá bez boja.

päťročný graf Cardinal Health, zdroj: GOOGLE

Cardinal Health (CAH:NYSE)

Výnos z dividend: 3,44%

V posledných rokoch bol sektor zdravotníctva z pohľadu vzťahov s verejnosťou čiernym okom. Preto nie je prekvapivé, že mnoho spoločností v tomto segmente prepadlo.

Zvážili by sme však zaradiť Cardinal Health (NYSE: CAH) do vášho zoznamu akcií, ktoré si teraz môžete kúpiť. Na rozdiel od ostatných hráčov v tejto širokej kategórii sa akcie CAH silne tlačia do sekulárneho dopytu.

Inými slovami, Cardinal Health má širokú škálu profesionálnych lekárskych výrobkov. 

Aj keď sa zdravotnícka technológia neustále zlepšuje, niektoré veci zostanú vždy rovnaké. Pre tieto každodenné obavy v oblasti medicíny má CAH krytie. Nakoniec je to skvelý katalyzátor pre akcie CAH.

Ďalším faktorom je, že spoločnosť patrí na zoznam dividendových aristokratov. Zatiaľ čo presný počet zvýšených dividend spôsobuje určité nezhody, CAH je zahrnutá v Proshares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (BATS: NOBL). A v každom prípade spoľahlivo zvýšila a vyplatila dividendy najmenej za posledných 14 rokov.

päťročný graf Aflac, zdroj: GOOGLE

Aflac (AFL:NYSE)

Výnos z dividend: 3,03%

Jednoducho povedané, Aflac (NYSE:AFL) je vynikajúca spoločnosť s neuveriteľne relevantnými službami. Ako možno viete, Aflac sa špecializuje na doplnkové poistenie.

Sortiment produktov vás v zásade finančne chráni pred udalosťami, ktoré „bežné“ poistenie nepokrýva ani primerane nezakrýva. Navyše, ich riešenia predstavujú veľa pokoja, aj napriek nákladom, čím posilňujú prípad akcií AFL.

A zatiaľ čo väčšina mileniálov si pravdepodobne myslí, že sú neporaziteľní, mnoho z nich sa stretne s nebezpečnými situáciami.

Okrem toho môžu počuť hororové príbehy o tom, ako medzery postenia finančne zničili jedného z ich rovesníkov. 

Nakoniec je Aflac jednou z najstabilnejších akcií medzi dividendovými aristokratmi.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 


Ohodnoť článok

Pridaj komentár