8 dividendových aristokratov na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor Technológie Telekomunikácie

Druhá časť

Po veľkom šoku v marci mnohí investori stále hľadajú defenzívne akcie, ktoré by teraz mohli kúpiť. Samozrejme, v najextrémnejšom prípade sa môžete rozhodnúť držať hotovosť. História však dokázala, že je to najhoršia vec. Namiesto toho je ten správny čas zvážiť dividendových aristokratov. 

Po prvé, neistota na trhu motivuje investorov, aby kúpili stabilné dividendové akcie. Ako to? Spoločnosti vytvárajúce pasívny príjem zvyčajne dosahujú lepšie výsledky ako rastúce mená počas medvedích fáz.

Na jednej strane môžu investori stále vyberať svoje výplaty, aj keď sa ich portfóliu nedarí. Navyše, organizácie, ktoré mali v minulosti konzistentné výplaty, majú tendenciu smerovať k sekulárnym alebo inak stabilným odvetviam.

A nie je lepšia stabilita ako dividendový aristokrat. Pre tých, ktorí nie sú s týmto termínom oboznámení, majú dividendoví aristokrati tri hlavné ukazovatele: musia to byť akcie obchodované na burze S&P 500, musia mať zvýšenia dividend 25 rokov po sebe a spĺňať kritériá veľkosti / likvidity.

Avšak upozorneňujeme. To, že do svojho zoznamu akcií vložíte dividendových aristokratov, nezaručuje hladkú jazdu. Ak sa trhy stanú nestabilnými, môžete očakávať, že prakticky na všetkých akciách sa objavia aj červené čísla.

Ale hlavným kritériom je veľkosť. S dividendovými aristokratmi obmedzujete svoje potenciálne straty v dôsledku robustnosti cieľovej spoločnosti. Ešte lepšie je, že volatilita poskytuje zriedkavú zľavu pre takéto akcie v tomto odvetví.

S ohľadom na to, je tu teraz osem akcií s dlhou históriou výplat, ktoré by ste mohli zvážiť.

päťročný graf Kimberly – Clark, zdroj: GOOGLE

Kimberly-Clark (KMB:NYSE)

Výnos z dividend: 2,91%

Ak máte obavy z dlhodobého poklesu v americkej alebo globálnej ekonomike, mali by ste zvážiť aj akcie KMB. Rovnako ako v prípade Colgate-Palmolive je býčí argument veľmi jednoduchý – ľudia musia dokonca aj v recesiách používať kúpeľňu.

Kimberly-Clark ponúka niektoré z najlepších produktov. Spoločnosť má navyše ďalšie výrobky pre starostlivosť o rodinu. Ak o tom premýšľate, akcie KMB sú skutočne investíciou od kolísky po hrob.

Kimberly-Clark obchoduje medzi dividendovými aristokratmi už 46 rokov. 

päťročný graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron (CVX:NYSE)

Výnos z dividend: 5,67%

S americkými a čínskymi obchodnými vojnami a sankciami nie je prekvapením, že ropné spoločnosti ako Chevron (NYSE:CVX) klesli.

Akcie CVX sú v súčasnosti vystavené dvom hlavným veciam. Prvá – globálna volatilita znamená celkovo nižší dopyt po energii. Druhá – tlak na čisté a obnoviteľné energie spôsobuje, že akcie CVX sú zastarané a možno sa čoskoro blížia k irelevancii.

Je pravda, že prvý bod bude pre Chevron veľkým rozptylom. Avšak aj v období recesie ľudia stále potrebujú prepravu. Dopyt by teda nemal klesať.

Po druhé, zelená energia je skôr trik než praktická realita. Naša infraštruktúra jednoducho nie je pripravená pojať inovácie ako elektrické vozidlá vo veľkom meradle.

CVX akcie sú riskantnou hrou v tomto zozname akcií, ktoré si teraz môžete kúpiť. To znamená, že dynamika obchodnej vojny by mala viesť akcie k atraktívnej zľave. V tomto momente, sa Chevron stáva výhodnou dohodou, pretože svet stále potrebuje energiu založenú na fosílnych palivách.

päťročný graf AT&T Inc., zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

Výnos z dividend: 6,96%

S AT&T (NYSE:T) sa skutočne dostávame na rizikovejšiu stránku dividendových akcií, ktoré si teraz môžete kúpiť. A to hneď z niekoľkých dôvodov.

Prvý – s výnosom 6,38% sa udržateľnosť stáva problémom. Druhý – perfektný stav a pomer výplaty dividend pre akcie T je astronomický. Mnoho medveďov preto predpokladá, že AT&T stratí štatút jedného z kľúčových dividendových aristokratov.

Je však dôležité zdôrazniť, že telekomunikácie majú zvyčajne mimoriadne vysoké náklady na odpisy a amortizáciu. To umelo znižuje príjmy, čo spôsobuje, že vysoký pomer vyplácania je klamný.

Napriek tomu, akcie T sú zaťažené bezprecedentnou úrovňou dlhu. Kombinácia veľkého dlhu a pomalého rastu je rušivá, najmä keď sa môže objaviť recesia.

V skutočnosti je spoločnosť AT&T jednou z mála spoločností, ktoré majú zdroje a know-how na zavedenie siete 5G. 

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M (MMM:NYSE)

Výnos z dividend: 3,69%

Poslednou je aplikovaná vedecká firma 3M (NYSE:MMM). Akcie MMM sú v ťažkostiach po tom, čo v posledných niekoľkých desaťročiach dosiahli značne nestabilný zisk.

Akcie dosiahli vrchol okolo februára 2018 a vytvorili škaredý medvedí trendový kanál. Úsilie načasovať dno má silné úsilie špekulantov, najmä po vrchole v apríli 2019, ktorý predchádzal masívnemu nárastu.

Jednou z najťažších výziev pre akcie MMM je to, že podkladová spoločnosť nemala relevantný produkt. To sa zmenilo v súvislosti s ich najnovším „Flex & Seal Shipping Roll“. V podstate sa jedná o prispôsobiteľný prepravný balík, ktorý nevyžaduje pásku alebo iné ťažkopádne vybavenie.

Pri ukážke videoprezentácie Flex & Seal ide o zmenu hry pre maloobchod. Logickým vyústením je teda zmena k lepšiemu pre akcie MMM.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár