8 dividendových aristokratov na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Po veľkom šoku v marci mnohí investori stále hľadajú defenzívne akcie, ktoré by teraz mohli kúpiť. Samozrejme, v najextrémnejšom prípade sa môžete rozhodnúť pre hotovosť. História však dokázala, že je to najhoršia vec. Namiesto toho, toto je ten správny čas na zváženie dividendových aristokratov.

Po prvé, neistota na trhu motivuje stabilné dividendové akcie, aby ste ich kúpili už teraz. Ako to je možné? Spoločnosti vytvárajúce pasívny príjem zvyčajne dosahujú lepšie výsledky ako rýchlo rastúce mená počas medvedieho trhu.

Na jednej strane môžu investori stále vyberať svoje výplaty, aj keď sa im v ich portfóliu darí príliš dobre. Navyše, organizácie, ktoré majú v minulosti konzistentné výplaty, majú tendenciu smerovať k sekulárnym alebo inak stabilným odvetviam.

A nie je lepší stabilný znak ako dividendový aristokrat. Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s týmto termínom, dividendoví aristokrati majú tri hlavné podmienky: musia to byť akcie obchodované na burze S&P 500, musia mať zvýšenia dividend 25 rokov po sebe a spĺňať kritériá veľkosti / likvidity.

Avšak, pozor. To, že do zoznamu svojich akcií vložíte dividendových aristokratov, nezaručuje hladkú jazdu. Ak sa trhy stanú nestabilnými, môžete očakávať, že prakticky všetky akcie budú zasiahnuté aj červenou farbou.

Ale hlavným bodom predaja je veľkosť. S dividendovými aristokratmi obmedzujete svoje potenciálne straty v dôsledku robustnosti cieľovej spoločnosti. Ešte lepšie je, že volatilita poskytuje zriedkavú zľavu v tomto odvetví.

So zreteľom na to, je tu teraz osem akcií s dlhou históriou dividend, ktoré sa dajú kúpiť.

McDonald’s (MCD:NYSE)

päťročný graf McDonald’s, zdroj: GOOGLE

Výnos z dividend: 2,51%

Zoznam začína spoločnosťou McDonald’s (NYSE:MCD). Zlaté M-ko už pár rokov nebolo práve výherným menom. Ale skutočné základy nezodpovedajú „papierovým“ údajom.

Napríklad – aplikácia McDonald’s je neuveriteľne pohodlná. Na telefóne si objednáte, čo chcete, a už len prídete ku pultu či ku drive-u. Zamestnanci veľmi rýchlo doručia vybrané položky. Čo sa týka doby čakania – je to bleskové, dokonca aj s radmi čakajúcich automobilov. To je hlavné plus pre akcie MCD.

Navyše, McDonald’s je hrdým členom dividendových aristokratov. Počas 43 rokov neustále zvyšovala svoju dividendu. Ak by pokles ovplyvnil trhy, akcie MCD sú meno, ktoré chcete vlastniť.

Colgate-Palmolive (CL:NYSE)

päťročný graf Colgate-Palmolive, zdroj: GOOGLE

Výnos z dividend: 2,40%

Ak hľadáte stabilné akcie, ktoré chcete kúpiť, nemôžte byť príliš váhavý či vyberavý. Namiesto toho budete chcieť overené meno – ako je napríklad Colgate-Palmolive (NYSE:CL).

Investičná téza pre akcie CL je jednoduchá.

Aj v čase recesie si ľudia stále musia čistiť zuby. Očakáva sa teda stabilný tok príjmov bez ohľadu na to, čo sa stane v nasledujúcich mesiacoch a rokoch.

Akcie CL vám môžu v nasledujúcich mesiacoch poskytnúť vynikajúcu ochranu. Majte na pamäti, že spoločnosť Colgate-Palmolive zvýšila svoje dividendy už 55 rokov po sebe. Je to pôsobivý čin, dokonca aj v porovnaní s inými dividendovými aristokratmi. 

Cardinal Health (CAH:NYSE)

päťročný graf Cardinal Health, zdroj: GOOGLE

Výnos z dividend: 3,37%

V posledných rokoch bol sektor zdravotníctva z pohľadu vzťahov s verejnosťou čiernym bodom. Preto nie je prekvapivé, že mnoho spoločností v tomto segmente prepadlo.

Zvážili by sme však zaradiť Cardinal Health (NYSE:CAH) do vášho zoznamu akcií, ktoré si teraz môžete kúpiť. Na rozdiel od ostatných hráčov v tejto širokej kategórii sú akcie CAH skôr sekulárnym dopytom.

Inými slovami, Cardinal Health má širokú škálu profesionálnych lekárskych výrobkov. Považujú systém zariadení súvisiacich s anestéziou a laboratórne výrobky za niečo tak svetské ako sú obyčajné lekárske rukavice.

Aj keď sa zdravotnícka technológia neustále zlepšuje, niektoré veci zostanú vždy rovnaké. Pre tieto každodenné obavy v oblasti medicíny má Cardinal Health stále svojich ľudí. V konečnom dôsledku je to skvelý katalyzátor pre akcie CAH.

Ďalším faktorom je, že spoločnosť patrí na zoznam dividendových aristokratov. Zatiaľ čo presný počet zvýšených dividend spôsobuje určité nezhody, CAH je zahrnutá v Proshares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (BATS: NOBL). A v každom prípade –  spoľahlivo zvyšovala dividendy posledných 14 rokov.

Aflac (AFL:NYSE)

päťročný graf Aflac, zdroj: GOOGLE

Výnos z dividend: 2,79%

Jednoducho povedané, Aflac (NYSE:AFL) je vynikajúca spoločnosť s neuveriteľne relevantnými službami. Ako ste to možno zistili prostredníctvom reklám, Aflac sa špecializuje na doplnkové poistenie.

V podstate jej sortiment produktov vás finančne chráni pred incidentmi, ktoré „bežné“ poistenie nepokrýva ani primerane nezakrýva. Navyše, ich riešenia predstavujú dodatočné náklady za pokoj, čím posilňujú akcie AFL.

A zatiaľ čo väčšina mileniálov si pravdepodobne myslí, že sú neporaziteľní, mnoho z nich sa stretne so situáciami, ktoré im poskytnú pravý pohľad na realitu.

Okrem toho, môžu počúvať hororové príbehy o tom, ako medzery v pokrytí, finančne zničili nejedného z ich rovesníkov. 

Aflac je vlastne jednou z najstabilnejších akcií zo zoznamu dividendových aristokratov, ktoré si môžete teraz kúpiť.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár