8 najlepších mesačných dividendových akcií na nákup – 2.časť

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality Ropa Telekomunikácie

Ako získať mesačnú výplatu? Mnoho investorov čerpá dividendy, pretože ponúkajú pravidelný tok hotovosti, ktorý nezávisí od trhu. Šanca je spoločnosť s bohatou históriou výplaty, ktorá bude pravidelne poskytovať dividendy. Príťažlivejšie sú teda mesačné dividendové akcie, ktoré ponúkajú výplatu každých 30 dní namiesto typickejších – raz za štvrťrok. Ak hľadáte stabilný tok príjmov v dôchodku alebo pravidelný tok hotovosti, mesačná výplata by mohla byť príťažlivou voľbou. Prinášame zoznam najlepších akcií, ktoré ponúkajú dobré výnosy, silné operácie a mesačný príjem.

ročný graf Shaw Communications, zdroj: GOOGLE

Shaw Communications (SJR:TSE)

Aktuálny výnos: 4,5%

Ak nepoznáte spoločnosť Shaw, nie je to preto, že by to bola jedna z tých s minimálnym podielom na trhu v USA. Je to preto, že Shaw je kanadský telekomunikačný outfit, ktorý slúži predovšetkým zákazníkom bezdrôtovej siete severne od hranice. Jej zákaznícka základňa je menšia, ale s nedávnymi investíciami do technológie 5G existuje potenciál naďalej rásť nad súčasnú úroveň. A čo je dôležitejšie, mesačné účty zasielané svojim zákazníkom pomáhajú podporovať pravidelné mesačné výplaty dividend, na ktoré sa môžu investori spoľahnúť.

ročný graf Sabine Royalty Trust, zdroj GOOGLE:

Sabine Royalty Trust (SBR:NYSE)

Aktuálny výnos: 7,5%

Spoločnosť Sabine Royalty Trust vlastní záujmy v oblasti ropy a zemného plynu v Spojených štátoch – od Floridy cez Texas až po Nové Mexiko. V skutočnosti to je obrovský rezervoár fosílnych palív namiesto spoločnosti so zamestnancami a cieľmi predaja. Jednoducho povedané, keďže SBR prináša ropu a plyn na trh, prechádza časť výnosov späť na investorov. SBR je veľmi vystavená kolísaniu cien energie. Má tiež malý potenciál rastu nad rámec priaznivých cenových trendov. Ale ako spoľahlivý zdroj príjmu preukázala SBR energetické rezervy na vytváranie konzistentných a významných dividend.

ročný graf Pembina Pipeline Corp.,zdroj: GOOGLE

Pembina Pipeline Corp. (PPL:TSE)

Aktuálny výnos: 5%

Pembina je ďalšia mesačná akcia z energetického priestoru v hodnote 19 miliárd dolárov, ktorá má v prepravnej a skladovacej sieti celkovú kapacitu zhruba 3 milióny barelov ropy. Dá sa s istotou povedať, že v takomto rozsahu nájde spoločnosť PBA veľa zákazníkov, aj keď tok fosílnych palív sa v roku 2020 mierne spomalí. V roku 2017 spoločnosť Pembina zaplatila 7 miliárd dolárov za nákup potrubia a stále sa snaží splácať tento dlh. Je tu však viac ako dosť hotovosti na pokrytie jej nadpriemerných mesačných platieb.

ročný graf Stag Industrial, zdroj: GOOGLE

Stag Industrial (STAG:NYSE)

Aktuálny výnos: 4,6%

Hoci je STAG technicky realitná spoločnosť, je hybridnou investíciou, ktorá do veľkej miery hrá v priemyselnom sektore, pretože vlastní a prenajíma priemyselné budovy výrobcom, prepravným spoločnostiam a každému, kto potrebuje veľký sklad, aby mohol podnikať. Táto medzera ponúka veľa spoľahlivosti, pretože spoločnosť STAG sa zameriava skôr na nehnuteľnosti s nájomcom s dlhodobými vzťahmi ako na operátora v obchodoch, ktorý potrebuje desiatky maloobchodníkov, aby zaplatili svoje účty. Pri priemernej dĺžke prenájmu takmer päť rokov môžu investori veriť, že spoločnosť STAG bude mať hotovosť na pokrytie svojich pravidelných platieb v roku 2020 a neskôr.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár