8 najlepších mesačných dividendových akcií na nákup – 1.časť

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality

Ako získať mesačnú výplatu? Mnoho investorov čerpá dividendy, pretože ponúkajú pravidelný tok hotovosti, ktorý nezávisí od trhu. Šanca je spoločnosť s bohatou históriou výplaty, ktorá bude pravidelne poskytovať dividendy. Príťažlivejšie sú teda mesačné dividendové akcie, ktoré ponúkajú výplatu každých 30 dní namiesto typickejších – raz za štvrťrok. Ak hľadáte stabilný tok príjmov v dôchodku alebo pravidelný tok hotovosti, mesačná výplata by mohla byť príťažlivou voľbou. Prinášame zoznam najlepších akcií, ktoré ponúkajú dobré výnosy, silné operácie a mesačný príjem.

ročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income Corp (O:NYSE)

Aktuálny výnos: 3,8%

Realty Income je všeobecne známou akciou mesačných dividend, pretože jej firemný slogan túto firmu výslovne označuje ako „spoločnosť s mesačnou dividendou“. Nie je to len marketing, nakoľko spoločnosť má 600 po sebe vyplatených dividend. Táto akciová spoločnosť, popredná realitná spoločnosť, financuje svoje konzistentné výplaty prostredníctvom dlhodobého prenájmu svojich komerčných nehnuteľností. Medzi najvýznamnejších nájomcov nehnuteľností v súčasnosti patria lekárne, známe obchody so zmiešaným tovarom a zariadenia na zdravý životný stýl.

ročný graf Apple Hospitality REIT, zdroj: GOOGLE

Apple Hospitality REIT (APLE:NYSE)

Aktuálny výnos: 7,4%

Apple Hospitality je REIT, ktorá vďaka pravidelným výnosom môže financovať konzistentné mesačné dividendy. Táto spoločnosť prenajíma hotelové izby v takmer 250 nehnuteľnostiach. Spoločnosť Apple vlastní množstvo dopytov a luxusných nehnuteľností v regiónoch vrátane mesta New York, Seattle a Boca Raton na Floride. Rast bol síce pomalší ako u niektorých iných akcií na Wall Street, ale mesačná výplata a veľkorysý výnos spôsobujú, že APLE stojí za to. Je atraktívna najmä pre investorov, ktorí chcú spoľahlivý výnos namiesto nestabilných akcií.

ročný graf Main Street Capital Corp., zdroj: GOOGLE

Main Street Capital Corp. (MAIN:NYSE)

Aktuálny výnos: 5,7%

Main Street Capital je spoločnosť na rozvoj podnikania (BDC). To znamená, že MAIN funguje ako druh investičného fondu, ktorý ponúka dlh a vlastný kapitál. Jej klienti sú väčšinou veľké firmy, ktoré sa ale nemôžu sa samofinancovať alebo byť pod správou miestnej banky a zároveň sú príliš malé na to, aby vstúpili na burzu prostredníctvom IPO alebo požiadali veľkú investičnú banku, aby upísali ponuku dlhopisov. Táto trieda verejne obchodovaných akcií má mandát na vyplatenie levieho podielu na zisku akcionárom. To je skvelá správa pre investorov zameraných na príjem. Vďaka konzistentnej histórii rastúcich výplat je potrebné sa pozrieť na Main Street ako kľúčovú súčasť vášho dividendového portfólia v roku 2020.

ročný graf AGNC Investment Corp, zdroj: GOOGLE

AGNC Investment Corp. (AGNC:NASDAQ)

Aktuálny výnos: 10,8%

Táto spoločnosť investuje do hypotekárnych dlhov agentúr – t.j. pôžičiek FHA, ktoré sú blokované vládnymi agentúrami vrátane Fannie Mae a Freddie Mac. Ako ukázala finančná kríza v roku 2008, tieto hypotéky nie sú nepriestrelné. Akcionárom spoločnosti AGNC však poskytuje určitú istotu, že tieto dlhy budú v prípade krízy čiastočne chránené, aj keď nie úplne splatené. A s trhovým stropom takmer 10 miliárd dolárov a dividendovým výnosom v dvojciferných číslach je AGNC najväčšou a možno najštedrejšou akciou, ktorá v súčasnosti ponúka hypotéky agentúr.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár