9 akcií na kúpu do druhej koronavírusovej vlny

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Technológie Základné materiály

Druhá časť

Prezident Trump vo svojom typickom sebavedomom „ja“ nedávno tvrdil, že nový koronavírus v USA „ustupuje“. Aby sme boli spravodliví, údaje z Centier kontroly a prevencie chorôb zjavne podporujú toto tvrdenie. Nové denné prípady sa spomaľujú, aj keď stále dosahujú vysoké čísla, od prvého náporu. Preto ešte nie je čas opustiť kúpu tzv. koronavírusových akcií.

Trumpove poznámky môžu byť ďalej politicky motivované. V nedeľu Dr. Deborah Birx, koordinátorka pracovnej skupiny pre koronavírus Bieleho domu, uviedla, že epidémia Covid-19 je „mimoriadne rozšírená“. Dr. Birx zdôraznila najmä to, že vidiecke oblasti nie sú voči tomuto prepuknutiu imúnne. Prezident to označil za „úbohé“.

Komentár Trumpa môže robiť nejaké nepríjemné poznámky o Dr. Anthony Fauci. Jeho kancelária sa nachádza v Národných ústavoch zdravia. Na rozdiel od toho je Dr. Birx srdcom Bieleho domu. Je to práve ona, kto informuje prezidenta.

Inými slovami, realita krízy môže byť oveľa horšia, ako naznačujú súčasné štatistiky. Ak áno, šance na opätovné zvolenie Trumpa dramaticky poklesnú. Znamená to tiež, že investori by sa mali zamerať na tieto akcie, ktoré by si mali kúpiť.

  • Dollar General (NYSE: DG)
  • Lowe’s Companies (NYSE: LOW)
  • Teladoc Health (NYSE: TDOC)
  • Archer Daniels Midland (NYSE: ADM)
  • Olin Corporation (NYSE: OLN)
  • Wheaton Precious Metals (NYSE: WPM)
  • Turning Point Brands (NYSE: TPB)
  • Inovio Pharmaceuticals (NASDAQ: INO)
  • Robert Half International (NASDAQ: RHI)

Sú rozdelené do troch kategórií (každá s tromi akciami): mená s vyššou pravdepodobnosťou s obmedzenou hornou hranicou, vyvážený prístup medzi potenciálom a rizikom nahor a nakoniec priame špekulatívne obchody.

päťročný graf Archer Daniels Midland, zdroj: GOOGLE

Archer Daniels Midland (ADM:NYSE)

Na prvý pohľad zdanlivo predstavovali spoločnosti, ktoré sa zaoberajú potravinami, najlepšie akcie, ktoré sa dali kúpiť počas pandémie/pred druhou vlnou. Nezáleží na tom, kto ste alebo koľko peňazí máte, potrebujete výživu. 

Zatiaľ čo spoločnosti ako Kroger, Costco (NASDAQ: COST) a Target (NYSE: TGT) si viedli dobre, jednotlivé akcie potravín, ktoré sa dajú kúpiť, boli len túžbou. Takže, ak sa ukáže, že toto oživenie je obávanou druhou vlnou, je čas na Archer Daniels Midland.

Ako viete, Archer Daniels sa zameriava na spracovanie potravín a prísady. Poskytujú riešenia a komponenty, ktoré všetci výrobcovia potravín musia uviesť na trh so svojimi výrobkami. Čo sa týka ADM je to skôr obchodovanie s priemyslom.

Archer Daniels je navyše mimoriadne zaujímavý pre tých, ktorí sa zaujímajú o rastlinné mäsové spoločnosti, ale nechcú riskovať volatilitu Beyond Meat (NASDAQ: BYND). S ADM získate expozíciu vzrušujúcemu priestoru, ale potenciálne zmierňujete divokosť.

päťročný graf Olin Corporation, zdroj: GOOGLE

Olin Corporation (OLN:NYSE)

Kvôli nepokojom, ktoré od brutálneho zabitia Georgea Floyda explodovali, sa akcie zbraní stali veľmi výnosným nápadom. Tento kontroverzný sektor sa však vyvíjal už od marca. Jednoducho, ľudia nedôverujú ostatným počas paniky a extrémnej neistoty.

Meno, ktoré vyniká, je Olin Corporation. Nie je to priama hra so strelnými zbraňami, akcie OLN sú napriek tomu relevantnou myšlienkou. Dôvodom je skutočnosť, že príslušná spoločnosť vlastní strelivo Winchester.

Nemusíte byť nadšencom strelných zbraní, aby ste si uvedomili, že zbraň bude nanič, pokiaľ nebude mať strelivo. Preto by sme s rastom predaja zbraní mali vidieť pozitívnu koreláciu s predajom streliva.

Navyše, ako šance prezidenta Trumpa na opätovné zvolenie pominuli, mohli sme vidieť druhú vlnu nákupov strelných zbraní. Ako konzervatívci opakovane varovali, demokrati sú tu, aby zobrali vaše zbrane!

päťročný graf Wheaton Precious Metals, zdroj: GOOGLE

Wheaton Precious Metals (WPM:NYSE)

Zdá sa, že bez ohľadu na prostredie na trhu je zlato vždy riskantné. Aj napriek tomu, je Wheaton jednou z najlepších akcií, nad ktorých kúpou by ste mali uvažovať. Občas je však tento sektor sklamaním.

Tentoraz by to však mohlo byť iné. Jednak je to iné. Aj keď sme už predtým trpeli vážnymi pandémiami – najmä pandémiou H1N1 – nikdy sme nevideli štátne a federálne vlády, ktoré nariaďujú príkazy na pobyt doma. Nie je prekvapením, že to viedlo k tvrdému zastaveniu hospodárstva, takže akcie WPM boli veľmi zaujímavé.

Predovšetkým sú tu prognózy pochmúrnosti, ktoré budú strieľať zlato na päťciferné sumy, dnes ešte dôveryhodnejšie. Úprimne povedané, Federálny rezervný systém nemá veľa iných menových zbraní, než aby prijal čo najprijateľnejšiu politiku. Teoreticky by to malo byť pre zlato veľmi dobré.

Wheaton má tiež skvelý obchodný model. Wheaton nemá priame riziká spojené s ťažobnými projektmi typu „všetko alebo nič“.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár