9 akcií na kúpu do druhej koronavírusovej vlny

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Verejné služby Zdravotníctvo

Tretia časť

Prezident Trump vo svojom typickom sebavedomom „ja“ nedávno tvrdil, že nový koronavírus v USA „ustupuje“. Aby sme boli spravodliví, údaje z Centier kontroly a prevencie chorôb zjavne podporujú toto tvrdenie. Nové denné prípady sa spomaľujú, aj keď stále dosahujú vysoké čísla, od prvého náporu. Preto ešte nie je čas opustiť kúpu tzv. koronavírusových akcií.

Trumpove poznámky môžu byť ďalej politicky motivované. V nedeľu Dr. Deborah Birx, koordinátorka pracovnej skupiny pre koronavírus Bieleho domu, uviedla, že epidémia Covid-19 je „mimoriadne rozšírená“. Dr. Birx zdôraznila najmä to, že vidiecke oblasti nie sú voči tomuto prepuknutiu imúnne. Prezident to označil za „úbohé“.

Komentár Trumpa môže robiť nejaké nepríjemné poznámky o Dr. Anthony Fauci. Jeho kancelária sa nachádza v Národných ústavoch zdravia. Na rozdiel od toho je Dr. Birx srdcom Bieleho domu. Je to práve ona, kto informuje prezidenta.

Inými slovami, realita krízy môže byť oveľa horšia, ako naznačujú súčasné štatistiky. Ak áno, šance na opätovné zvolenie Trumpa dramaticky poklesnú. Znamená to tiež, že investori by sa mali zamerať na tieto akcie, ktoré by si mali kúpiť.

  • Dollar General (NYSE: DG)
  • Lowe’s Companies (NYSE: LOW)
  • Teladoc Health (NYSE: TDOC)
  • Archer Daniels Midland (NYSE: ADM)
  • Olin Corporation (NYSE: OLN)
  • Wheaton Precious Metals (NYSE: WPM)
  • Turning Point Brands (NYSE: TPB)
  • Inovio Pharmaceuticals (NASDAQ: INO)
  • Robert Half International (NASDAQ: RHI)

Sú rozdelené do troch kategórií (každá s tromi akciami): mená s vyššou pravdepodobnosťou s obmedzenou hornou hranicou, vyvážený prístup medzi potenciálom a rizikom nahor a nakoniec priame špekulatívne obchody.

päťročný graf Turning Point Brands, zdroj: GOOGLE

Turning Point Brands (TPB:NYSE)

Turning Point Brands sa zdá byť pre kupujúcich tento týždeň zvláštnym nápadom. Počas zdravotnej krízy akcie TPB zjavne riskujú extrémnu volatilitu.

Je to jedna z najrizikovejších hier na tomto zozname akcií, ktoré sa dajú kúpiť. Spoločnosť TPB však zaznamenala výraznú pozitívnu pozíciu aj vďaka svojej základnej spotrebiteľskej základni. Najmä so svojou značkou CBD vaping sa spoločnosť mohla stať príjemcom panického hromadenia. To je presne to, čo sa stalo s minuloročným vapingovým zásahom.

Správa o zisku spoločnosti Turning Point v druhom štvrťroku nakoniec potvrdila býčie rozprávanie o akciách spoločnosti TPB. Spoločnosť vykázala zisk na akciu 71 centov, čím prekonala odhad 45 centov. Takisto vygeneroval príjem takmer 105 miliónov dolárov, čo je medziročný nárast o 12%.

Ľudia jednoducho zhromažďujú produkty počas mimoriadnych udalostí. Ak sa situácia ohľadom koronavírusu zhorší, je spravodlivé očakávať od TPB viac pozitív.

päťročný graf Inovio, zdroj: GOOGLE

Inovio Pharmaceuticals (INO:NASDAQ)

Inovio Pharmaceuticals je na základe čisto technického rastu jednou z najlepších akcií na nákup do roku 2020. Ale keďže viac ľudí si uvedomilo obrovskú príležitosť akcií INO, tým vyššie riziko bolo, že v určitom okamihu niekto zostane pozadu. Ten deň prišiel potom, ako spoločnosť zverejnila svoje výsledky fázy 1 pre svojho kandidáta na vakcínu proti koronavírusu.

Podľa Inovia 94% účastníkov štúdie „preukázalo celkovú mieru imunologickej odpovede“. Aj keď je to kladné, údaje neboli úplné. Damian Garde a Adam Feuerstein konkrétne poukázali na to, že spoločnosť „nezverejnila, koľko pacientov si vytvorilo protilátky, ktoré neutralizujú koronavírus – kľúč údajov na určenie, či môže vakcína chrániť pred infekciou. Spoločnosť neodpovedala okamžite na žiadosť o ďalšie informácie. “

Investori zdôvodnili, že ak má Inovio skutočne pozitívne údaje, zverejnia ich. Akcie INO tak utrpeli panický predaj.

Je však dôležité mať na pamäti, že žiadna spoločnosť nemôže vyrábať vakcíny pre USA, nehovoriac o svete. Inovio je dôležitým ozubeným kolieskom v širšom rozsahu. Kandidát INO-4800 „je tiež jedinou vakcínou na báze nukleových kyselín, ktorá je stabilná pri izbovej teplote dlhšie ako jeden rok a nevyžaduje sa zmrazenie počas prepravy ani roky skladovania, čo sú dôležité faktory pri vykonávaní hromadnej imunizácie a boji proti súčasnej pandémii.“ Ak nemáte problémy so stresom, akcie INO môžu byť pre vás vhodné.

päťročný graf Robert Half International, zdroj: GOOGLE

Robert Half International (RHI:NYSE)

Za posledné dva mesiace prezident Trump básnil o rekordných správach o pracovných miestach za máj a jún. Technicky mal pravdu. Je však dôležité si uvedomiť, že hovoríme o percentuálnych prírastkoch v porovnaní s extrémne deflovaným porovnaním. V súčasnosti je miera nezamestnanosti 11,1%, čo je absolútne hrozná štatistika.

Všetci však môžeme získať nepopierateľnú dávku reality pre júlovú správu o pracovných miestach. Pretože to môže odrážať nepokoje, ktoré sme videli v posledných niekoľkých týždňoch, ich čísla pravdepodobne nebudú pekné. To však platí aj pre Robert Half International ako jednu z akcií na nákup.

Akcie RHI majú statickú auru v porovnaní s mladším, svižnejším menom ako Fiverr (NYSE: FVRR). Napriek tomu, Robert Half ponúka počas tejto pandémie výhody, ktoré jej vytrvalí rivali nedokážu vyrovnať.

Robert Half je napríklad o tom, ako spojiť pracovníkov s dôslednou zmluvnou prácou alebo s trvalým umiestnením. Keď je všetko chaotické, mnohí ľudia chcú určitú mieru stability. RHI to poskytuje a nie je príliš staré na to, aby sa naučilo nové triky. Napríklad spoločnosť uvádza mnoho príležitostí z práce z domu, odrážajúcich prispôsobenie sa časom.

A nakoniec, akcie RHI predstavujú horúcu komoditu. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár