9 akcií na kúpu do druhej koronavírusovej vlny

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Prvá časť

Prezident Trump vo svojom typickom sebavedomom „ja“ nedávno tvrdil, že nový koronavírus v USA „ustupuje“. Aby sme boli spravodliví, údaje z Centier kontroly a prevencie chorôb zjavne podporujú toto tvrdenie. Nové denné prípady sa spomaľujú, aj keď stále dosahujú vysoké čísla, od prvého náporu. Preto ešte nie je čas opustiť kúpu tzv. koronavírusových akcií.

Trumpove poznámky môžu byť ďalej politicky motivované. V nedeľu Dr. Deborah Birx, koordinátorka pracovnej skupiny pre koronavírus Bieleho domu, uviedla, že epidémia Covid-19 je „mimoriadne rozšírená“. Dr. Birx zdôraznila najmä to, že vidiecke oblasti nie sú voči tomuto prepuknutiu imúnne. Prezident to označil za „úbohé“.

Komentár Trumpa môže robiť nejaké nepríjemné poznámky o Dr. Anthony Fauci. Jeho kancelária sa nachádza v Národných ústavoch zdravia. Na rozdiel od toho je Dr. Birx srdcom Bieleho domu. Je to práve ona, kto informuje prezidenta.

Inými slovami, realita krízy môže byť oveľa horšia, ako naznačujú súčasné štatistiky. Ak áno, šance na opätovné zvolenie Trumpa dramaticky poklesnú. Znamená to tiež, že investori by sa mali zamerať na tieto akcie, ktoré by si mali kúpiť.

  • Dollar General (NYSE: DG)
  • Lowe’s Companies (NYSE: LOW)
  • Teladoc Health (NYSE: TDOC)
  • Archer Daniels Midland (NYSE: ADM)
  • Olin Corporation (NYSE: OLN)
  • Wheaton Precious Metals (NYSE: WPM)
  • Turning Point Brands (NYSE: TPB)
  • Inovio Pharmaceuticals (NASDAQ: INO)
  • Robert Half International (NASDAQ: RHI)

Sú rozdelené do troch kategórií (každá s tromi akciami): mená s vyššou pravdepodobnosťou s obmedzenou hornou hranicou, vyvážený prístup medzi potenciálom a rizikom nahor a nakoniec priame špekulatívne obchody.

päťročný graf Dollar General, zdroj: GOOGLE

Dollar General (DG:NYSE)

Napriek výhodám, ktoré majú aj demokrati aj republikáni s cieľom nájsť riešenie pre americký ľud, Kongres ostáva zablokovaný. To nie je nijako prekvapujúce. Popravde, najnovšie správy naznačujú, že rokovania dosahujú určitý pokrok. Skeptickí investori by napriek tomu mali zvážiť Dollar General.

Pretože základné služby, ako sú výživa a základný tovar, predstavujú vhodné akcie, ktoré sa dajú kúpiť počas pandémie, Dollar General dáva dokonalý zmysel. Ďalej je to diskotný obchod, ktorý je lepší ako obrovské potraviny ako je Kroger (NYSE: KR). Pri zhoršovaní krízy má GR širšiu spotrebiteľskú základňu.

Navyše nezáleží na tom, či demokrati a republikáni nájdu dohodu, s ktorou môžu obaja žiť. Pretože sa skončil federálny program podpory nezamestnanosti a moratórium na vysťahovanie, 43 miliónov Američanov čelí rizikám vysťahovania. Tento druh hlbokých ekonomických nepokojov pomôže zdvihnúť akcie GR.

päťročný graf Lowe’s, zdroj: GOOGLE

Lowe’s Companies (LOW:NYSE)

Investori by sa mali pri nakupovaní akcií zamerať na kľúčové veci, nezahŕňa to však výlučne výživu. Skôr sú to malé veci, ktoré považujeme za samozrejmé, ktoré sa v prípade núdze alebo krízy pokazia. A to je miesto, kde Lowe’s naozaj žiari.

Každý mal nakúpené jedlo, vodu či toaletný papier. Keď však jedna zo žiaroviek v dome zhasla, málokto nejakú našiel. Ľudia si ich však dokážu kúpiť kdekoľvek. Prirodzene to posilňuje LOW akcie.

Nezabúdajme tiež na to, že prírodu nezaujíma pandémia. Ako uviedlo niekoľko správ z médií, tento rok zažívame rekordnú sezónu hurikánov. Takže áno, rok 2020 je na nič. Niektoré bolesti však môžete zmierniť zakúpením LOW akcií.

päťročný graf Teladoc Health, zdroj: GOOGLE

Teladoc Health (TDOC:NYSE)

Môžete argumentovať, že Teladoc Health by bola jednou z najlepších akcií, ktoré by ste si mohli kúpiť bez ohľadu na koronavírus. 

Väčšina býkov sa zameriava na technologické aspekty Teladoc, ako aj na jej ekonomickú pridanú hodnotu. S touto platformou môžete dostávať odborné lekárske rady z pohodlia a súkromia vášho domova. Logicky to šetrí čas používateľa tým, že sa nemusí zdržiavať v premávke a čakať na klinike.

Teladoc sa však venuje aj iatrofóbii – strachu z lekárov. Tým, že sa lekári a zdravotné sestry dostanú k pacientom, aby sa otvorili svojim zdravotným stavom, môžu potenciálne zlepšiť zdravotné výsledky, možno až dramaticky. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár