9 akcií na kúpu z pohľadu ľudí zavretých doma

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Tretia časť

Až donedávna sa nálada národa výrazne zmenila. Najprv sme si užili pár pozitívnych ekonomických ukazovateľov vo forme májovej správy o zamestnanosti a maloobchodného predaja. Po druhé, všetky štáty začali svoje opatrenia na opätovné otvorenie a priniesli nádeje na rýchlejšie zotavenie sa z nového koronavírusu, ako sa očakávalo. Akcie na nákup „zostaňte doma“ tak zjavne stratili svoj význam.

Bohužiaľ, v posledných dňoch sa príbeh opäť posunul negatívnym smerom. Ohniská narástli v mnohých štátoch a spôsobili, že celkový počet prípadov v USA dosiahol denný rekord. V snahe obnoviť kontrolu nad situáciou Texas zastavil svoj zámer o opätovnom otvorení. Guvernér Kalifornie Gavin Newsom tiež obnovil opatrenia na pobyt doma pre Imperial County, najťažšie zasiahnutý okres Kalifornie.

Znepokojujúce je, že predtým, ako prudko stúpli prípady Covid-19, dôkazy naznačujú, že USA nezrovnali krivku infekcie. Aj keď sa štáty začali znovu otvárať, počet prípadov je stále na nezvyčajne vysokej hranici. Preto sa nechcite vzdať takzvaných “karanténnych” akcií, ktoré by ste mohli kúpiť.

Nenavrhujeme, aby ľudia panikárili. Správa Trump-a ďalej uviedla, že federálna vláda nezastaví krajinu bez ohľadu na rastúce prípady. Ľudia sa napriek tomu môžu rozhodnúť pre dobrovoľnú karanténu, aby sa chránili, keďže táto situácia už nie je falošnou správou. Preto je to ďalší dôvod na dôkladné sledovanie karanténnych akcií.

Národné protesty vyzývajúce na sociálnu spravodlivosť vyvolali obavy z rozšírenia koronavírusu. So zvýšenými emóciami a nedostatkom sociálneho odstupu bude viac ľudí motivovaných k tomu, aby sa znova uzamkli.

Tu je deväť akcií na kúpu, ak zistíme, že sa vraciame ku karanténe, či už dobrovoľne alebo nie.

päťročný graf Robert Half International, zdroj: GOOGLE

Robert Half International (RHI)

Počas tejto krízy spoločnosti ako Twitter, Alphabet a Amazon ponúkli niektorým svojim zamestnancom prácu z domu, a to dokonca ešte predtým, ako štáty všetko uzavreli. Teraz sa zdá, že toto taktické prispôsobenie sa stane trvalým, aspoň pre vedúce technologické firmy.

Toto je obrovská správa pre Fiverr či jeho kolegov. Keďže hlavný prúd prijíma prácu na diaľku, FVRR by mala vidieť dlhodobé zisky. Akcie sú však „prehriate“, čo robí relatívne atraktívnejšiou tradičnú agentúru práce Robert Half International (NYSE:RHI).

Akcie RHI sa samozrejme vyskytujú ako investície minulých rokov, najmä z dôvodu zmeny paradigmy, ktorá ovplyvnila pracovné prostredie. Je však potrebné poznamenať, že Robert Half upravil svoj obchodný model, prispôsobil rozhovory na diaľku a poskytol svojim firemným klientom prístup k sieti odborníkov na diaľku.

Navyše, z dôvodu strašných strát na trhu práce si len veľmi málo ľudí môže dovoliť odmietnuť príležitosti. Vysoké nároky na nezamestnanosť ostávajú na strane navrhovateľa ekonomického zotavenia tŕňom. „Duchovia“ teda nebudú problémom, čím sa zabezpečí ďalší potenciálny rast akcií RHI.

päťročný graf Slack, zdroj: GOOGLE

Slack Technologies (WORK)

Vzhľadom na príchod softvérových inovácií a cloud computingu je práca z domu jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. V súčasnosti by väčšina zamestnancov uprednostňovala prácu na diaľku, ale často sa stáva, že s tým šéfovia nesúhlasia. Väčšina vzťahov medzi zamestnávateľmi a zamestnancami funguje na povrchnej, skeptickej platforme. Koronavírus však môže toto myslenie posunúť smerom k produktívnej ceste. Čo je posun pre Slack Technologies (NYSE:WORK).

Avšak mohol by to byť až veľmi veľký posun. Nedávno spoločnosť Slack zverejnila výsledky za prvý fiškálny štvrťrok. Zatiaľ čo spoločnosť porazila odhady Wall Street, mala tvrdé porovnanie so spoločnosťou Zoom Video Communications, ktorá ju počas tejto krízy úplne preskočila.

Logicky sa akcie WORK po fiškálnej správe prvého kvartálu stali menej žiadaným. Avšak strmý pokles o 14% bezprostredne po vyhlásení výsledkov pritiahne kontrariánov. Vzdialené pracovné platformy sa napokon stali relevantnejšími.

päťročný graf Peloton Interactive, zdroj: GOOGLE

Peloton Interactive (PTON)

Minulý rok počas prázdnin vstúpil Peloton Interactive (NASDAQ:PTON) do podvedomia, ale nie spôsobom, ktorý by sa manažmentu páčil. Pri spustení reklamy s mužom, ktorý dal svojej atraktívnej, fyzicky príťažlivej manželke Peloton Bike, objavil sa hluchý tón.

Možno neexistuje zlá reklama. Pred začiatkom roku 2020 však akcie PTON nevyzerali príliš dobre.

Niekoľko týždňov po tejto „kontroverznej” reklame , Peloton získal pozitívny impulz. Potom koronavírus zasiahol a poslal akciu PTON späť na zem. S obavami z obrovskej recesie, prípad drahého fitness vybavenia nedával zmysel.

Miera nezamestnanosti vysokoškolsky vzdelaných pracovníkov bola oveľa nižšia ako v prípade iných demografických údajov. Vo veľkej miere je to kvôli tomu, že spoločnosti presúvajú operácie na diaľku. A to znamená vyššie platenú pracovnú silu, ktorá je relatívne izolovaná od tejto krízy.

Ak prípady koronavírusu budú naďalej rásť, akcie PTON pravdepodobne porastú kvôli obavám z infekcie na miestach s vysokým kontaktom, ako sú telocvične a verejné fitness centrá.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár