9 akcií na kúpu z pohľadu ľudí zavretých doma

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Technológie

Prvá časť

Až donedávna sa nálada národa výrazne zmenila. Najprv sme si užili pár pozitívnych ekonomických ukazovateľov vo forme májovej správy o zamestnanosti a maloobchodného predaja. Po druhé, všetky štáty začali svoje opatrenia na opätovné otvorenie a priniesli nádeje na rýchlejšie zotavenie sa z nového koronavírusu, ako sa očakávalo. Akcie na nákup „zostaňte doma“ tak zjavne stratili svoj význam.

Bohužiaľ, v posledných dňoch sa príbeh opäť posunul negatívnym smerom. Ohniská narástli v mnohých štátoch a spôsobili, že celkový počet prípadov v USA dosiahol denný rekord. V snahe obnoviť kontrolu nad situáciou Texas zastavil svoj zámer o opätovnom otvorení. Guvernér Kalifornie Gavin Newsom tiež obnovil opatrenia na pobyt doma pre Imperial County, najťažšie zasiahnutý okres Kalifornie.

Znepokojujúce je, že predtým, ako prudko stúpli prípady Covid-19, dôkazy naznačujú, že USA nezrovnali krivku infekcie. Aj keď sa štáty začali znovu otvárať, počet prípadov je stále na nezvyčajne vysokej hranici. Preto sa nechcite vzdať takzvaných “karanténnych” akcií, ktoré by ste mohli kúpiť.

Nenavrhujeme, aby ľudia panikárili. Správa Trump-a ďalej uviedla, že federálna vláda nezastaví krajinu bez ohľadu na rastúce prípady. Ľudia sa napriek tomu môžu rozhodnúť pre dobrovoľnú karanténu, aby sa chránili, keďže táto situácia už nie je falošnou správou. Preto je to ďalší dôvod na dôkladné sledovanie karanténnych akcií.

Národné protesty vyzývajúce na sociálnu spravodlivosť vyvolali obavy z rozšírenia koronavírusu. So zvýšenými emóciami a nedostatkom sociálneho odstupu bude viac ľudí motivovaných k tomu, aby sa znova uzamkli.

Tu je deväť akcií na kúpu, ak zistíme, že sa vraciame ku karanténe, či už dobrovoľne alebo nie.

päťročný graf Netflix, zdroj: GOOGLE

Netflix (NFLX)

Streamujúci gigant Netflix (NASDAQ:NFLX) sa zdá ako logický postup z dôvodu koronavírusu. A logický v tom zmysle, že sa to zdalo byť príliš dobré na to, aby to bola pravda. Aký je lepší spôsob minutia peňazí, ako ten, po ktorom môžete potom sledovať svoje obľúbené seriály? 

Akcie NFLX naďalej dominujú na trhoch. Netflix primárne pridal v prvom štvrťroku neuveriteľných 15 miliónov predplatiteľov.

Existuje veľká šanca, že spoločnosť si zachová väčšinu týchto ziskov. V porovnaní s tradičnými televíznymi službami, je Netflix lacný a flexibilný, čo sú atribúty, ktoré z dlhodobého hľadiska zvýšia podiel akcií.

Streamovanie je lacnejšie, zdravšie a pohodlnejšie. Preto je NFLX naďalej jedným z najlepších mien medzi akciami na nákup.

päťročný graf Trade Desk, zdroj: GOOGLE

Trade Desk (TTD)

Trade Desk (NASDAQ:TTD) je neuveriteľne presvedčivé meno, ktoré využíva prechod z lineárnej televízie na pripojenú televíziu. S fenoménom rezania káblov sa inzerenti snažia efektívne osloviť svoje publikum v rámci tejto zmeny paradigmy. Trade Desk sa špecializuje na maximalizáciu týchto reklamných dolárov kombináciou prieskumu trhu a dátovej vedy.

Nie je prekvapením, že akcie TTD sa zaradili medzi väčšinu zoznamov akcií, ktoré je dobré teraz kúpiť. Okrem toho podkladová spoločnosť oslnila svojou poslednou správou o príjmoch, čím prekročila ciele týkajúce sa ziskovosti aj výnosov. Manažment tiež prisľúbil značné investície do oblastí s vysokým rastom vrátane globálnej expanzie.

Znie to skvele. Tím Trade Desk však v počiatočnej fáze pandémie uviedol, že inzerenti stále inzerujú. Keď vezmete do úvahy mimoriadne silný výkon akcií TTD v apríli, zdá sa, že je bezpečné, že reklama zostáva životaschopnou platformou. TTD je za každých okolností jednou z najlepších akcií týchto dní.

päťročný graf Roku, zdroj: GOOGLE

Roku (ROKU)

Streamovanie má mnoho výhod, medzi ktoré patrí možnosť sledovať obsah, vtedy, kedy chcete vy. Platformy na streamovanie ďalej poskytujú flexibilitu, kde platíte iba za obsah, ktorý skutočne sledujete. A to sú hlavné dôvody, prečo spoločnosť Roku (NASDAQ:ROKU) neustále vedie v zozname akcií, ktoré je vhodné teraz kúpiť. S koronavírusom sa spoločnosť ROKU môže tešiť prekvapujúcemu katalyzátoru.

Podobne ako v prípade Netflixu sa veľa ľudí samozrejme naladí na intuitívnu platformu Roku. Nič nepomáha skrátiť hodiny viac ako streamovanie obľúbených programov.

Tí, ktorí využívajú tradičné televízne služby, si však rýchlo uvedomia, že majú obmedzené možnosti. Na rozdiel od toho, platformy ako Roku, uľahčujú prezeranie. Tento prestoj vedený koronavírusom môže ľuďom pomôcť uvedomiť si, čo im chýba. Teoreticky sa to hodí akciám ROKU.

Hoci akcie boli v poslednej dobe nestále, podstatný je dlhodobý obraz.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár