9 akcií zdravotníckej starostlivosti, ktoré sa dajú kúpiť aj po pandémii koronavírusu

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Jedným z jasných miest počas tejto pandémie koronavírusu sú akcie zdravotnej starostlivosti. Navyše, toto odvetvie môže mať dlhšiu cestu, než si myslíte.

Ako vysvetľuje Eli Dourado, vedecký pracovník The Center for Growth and Opportunity (Centrum pre rast a príležitosti) na štátnej univerzite v Utahu, oživenie hospodárstva bude pravdepodobne zahŕňať posilňovanie akcií zdravotnej starostlivosti. Je to preto, že vírus musí byť porazený, aby sa zabránilo opakovaniu spoločenského narušenia. Dourado píše:

„V tomto momente závisí výkonnosť ekonomiky najviac od vírusu a od vypracovania funkčného plánu na testovanie a sledovanie situácie po ukončení blokácie. Kým nevytvoríme vakcínu, vždy bude existovať riziko nového ohniska, ktoré si vyžaduje isté opatrenia. “

Ďalším nepriaznivým javom v oblasti zdravotníckych akcií je skok v pozornosti pre vedecké a farmaceutické projekty. Prvýkrát po dlhej dobe Američania dostali tvrdú lekciu, že ich nepriatelia nie sú vždy ľudia. Dourado zdôrazňuje:

„Dúfame, že vzhľadom na nedávne udalosti investujeme do biotechnologií viac zdrojov s väčšou naliehavosťou, aby sme mohli lepšie reagovať na budúce biologické krízy. To by mohlo v ďalšom desaťročí viesť k rozmachu v novom biologickom porozumení a nakoniec aj v nových liekoch. “

Samozrejme, každý sektor bude mať víťazov a porazených. Nižšie je zoznam akcií, ktorých kúpu je vhodné zvážiť.

  • Teladoc Health (NYSE: TDOC)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • 3 M (NYSE: MMM)
  • Alpha Pro Tech (NYSEMKT: APT)
  • Rite Aid (NYSE: RAD)
  • Teva Pharmaceutical (NYSE: TEVA)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Moderna (NASDAQ: MRNA)
  • Inovio Pharmaceuticals (NASDAQ: INO)

Ako pri každej investícii v tomto bezprecedentnom čase, buďte opatrní. Tieto akcie zdravotnej starostlivosti však poskytujú vzhľadom na svoje základné princípy primeranú životaschopnosť pre ďalšie zisky.

ročný graf Rite Aid, zdroj: GOOGLE

Rite Aid (RAD:NYSE)

Možno by ste si mysleli, že medzi zdravotníckymi akciami, ktoré sa dajú kúpiť, by mená ako CVS Health (NYSE: CVS) a Walgreens Boots Alliance (NASDAQ: WBA) žiarili najjasnejšie. Tieto dva však boli trvalo negatívne. To však neznamená, že Rite Aid je vynikajúcim príkladom stability, pretože to tak nie je. Akcie RAD sa však ukázali ako sľubné zvraty.

Rovnako ako v prípade Alpha Pro Tech je Rite Aid špekulatívna investícia. Keď koronavírus ustupuje, najväčšou obavou je, že Wall Street sa opäť zameria na zraniteľný finančný obraz spoločnosti. Ďalej ide o tvrdý podsegment v porovnaní s ostatnými zdravotnými akciami.

Ale ak ste ochotní to odložiť, demografia zákazníkov, ktorí poháňajú akcie RAD, bola nezvyčajne priaznivá. Napríklad hlavnými zákazníkmi spoločnosti Rite Aid sú osoby vo veku 55 a viac rokov, ktoré sú hlavnou rizikovou skupinou v prípade koronavírusu. Okrem toho sú zákazníci spoločnosti Rite Aid väčšinou muži – opäť ďalší rizikový faktor.

Ak príde druhá vlna Covid-19, očakávajte, že sa akcie RAD posunú vyššie.

ročný graf Teva Pharmaceutical, zdroj: GOOGLE

Teva Pharmaceutical (TEVA:NYSE)

Žiadna spoločnosť by nikdy nechcela pandémiu. Ak by však nejaká organizácia dúfala v takúto celosvetovú udalosť, pravdepodobne by to bola Teva Pharmaceutical.

Ako hlavné meno v generických liekoch sú akcie TEVA príťažlivé na akomkoľvek trhu. Ako však opísala Dana Blankenhornová od InvestorPlace, nespočetné škandály farmaceutickej firmy zanechali stopy.

Ale rovnako ako v prípade Johnson & Johnson, len veľmi málo ľudí uvažuje o týchto kontroverziách tak negatívne. Namiesto toho je to všetko o základnom prežití, vrátane jedla, vody a hôr toaletného papiera. Z dôvodu narušenej siete zdravotnej starostlivosti sa spoľahlivý a primeraný prístup k liekom na predpis stal vážnym problémom.

Toto je, samozrejme, téma, ktorá u nás zostane celé desaťročia potom, ako táto kríza pominie. Akcie TEVA preto dostali peknú prihrávku. Dúfajme, že to manažment využije múdro.

ročný graf Gilead Sciences, zdroj: GOOGLE

Gilead Sciences (GILD:NASDAQ)

Od polovice roku 2017 sa spoločnosti Gilead Sciences nepodarilo vzbudiť trvalý záujem investorov. Tento rok však Covid-19 všetko zmenil. Keď sa ukázalo, že koronavírus sa nebude nachádzať len na čínskych hraniciach, akcie GILD narástli. Nebola to však ľahká jazda, pretože takto nefungujú akcie zdravotnej starostlivosti.

Problémy spoločnosti Gilead Sciences a PR gaffes??? Co to je ??? sa však nemôžu odraziť od skutočnosti, že pandémia bola doteraz pre akcie GILD čistým pozitívnym javom. Laboratórne testy konkrétne ukázali, že liek na liečbu drogovej závislosti od tejto spoločnosti bol životaschopným kandidátom na liečbu Covid-19. Z tohto dôvodu má spoločnosť náskok oproti konkurencii na predĺžené klinické skúšky. Ešte lepšie je, že to vyzerá priaznivo.

Ak hľadáte zisk z koronavírusu, akcie GILD vám poskytujú najstabilnejšiu príležitosť. Ak sa však z akéhokoľvek dôvodu situácia zhorší, vaše portfólio aj tak nezažije veľkú stratu.

ročný graf Moderna, zdroj: GOOGLE

Moderna (MRNA:NASDAQ)

Ak máte silný žalúdok znášať nejaké riziko, môže byť pre vás Moderna to pravé. Spoločnosť ponúka jeden z najzaujímavejších konceptov. Moderna unesie vírusovú mediálnu RNA, aby získala kópiu svojej genetickej sekvencie. Odtiaľ môžu vedci vytvárať protilátky proti tomuto vírusu.

Nie je divu, že koncom februára sa akcie MRNA uvoľnili. Aj na konci apríla akcie vykazujú značnú dynamiku. Hrozba druhej vlny pandémie dáva týmto akciám zdravotnej starostlivosti možnosť dlhej cesty vpred.

Okrem tejto krízy ponúka Moderna vzrušujúce riešenia pre budúce ohniská. Svet tomu bude venovať pozornosť, pretože si nemôžeme dovoliť ďalšie ekonomické odstavenie.

ročný graf Inovio Pharmaceuticals, zdroj: GOOGLE

Inovio Pharmaceuticals (INO:NASDAQ)

Inovio Pharmaceuticals bola vďaka svojej vlastnej technológii jednou z prvých biotechnologických firiem, ktorá ponúkla potenciálnu vakcínu pre koronavírus. Pozoruhodnejšie bolo, že spoločnosť nevyžadovala vzorku vírusu, ale skôr jeho genetický profil, čo mohlo byť trochu riskantné.

Rýchly posun vpred aj tak veľa nezmenil. Áno, akcie INO sú stále riskantné. Pretože o koronavíruse stále toho veľa nevieme, Inovio v tomto ohľade stále ponúka význam.

A čo je dôležitejšie, akcie INO sú oveľa viac ako len hra s koronavírusmi, ako zdôrazňuje Eli Dourado z Utah State University, nemôžeme dovoliť, aby budúce infekčné choroby vykoľajili globálnu ekonomiku. Jedna pandémia už postačuje a mohla by nás poslať do dlhodobej recesie – alebo ešte horšie. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár