9 akcií zdravotníckej starostlivosti, ktoré sa dajú kúpiť aj po pandémii koronavírusu

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Zdravotníctvo

Prvá časť

Jedným z jasných miest počas tejto pandémie koronavírusu sú akcie zdravotnej starostlivosti. Navyše, toto odvetvie môže mať dlhšiu cestu, než si myslíte.

Ako vysvetľuje Eli Dourado, vedecký pracovník The Center for Growth and Opportunity (Centrum pre rast a príležitosti) na štátnej univerzite v Utahu, oživenie hospodárstva bude pravdepodobne zahŕňať posilňovanie akcií zdravotnej starostlivosti. Je to preto, že vírus musí byť porazený, aby sa zabránilo opakovaniu spoločenského narušenia. Dourado píše:

„V tomto momente závisí výkonnosť ekonomiky najviac od vírusu a od vypracovania funkčného plánu na testovanie a sledovanie situácie po ukončení blokácie. Kým nevytvoríme vakcínu, vždy bude existovať riziko nového ohniska, ktoré si vyžaduje isté opatrenia. “

Ďalším nepriaznivým javom v oblasti zdravotníckych akcií je skok v pozornosti pre vedecké a farmaceutické projekty. Prvýkrát po dlhej dobe Američania dostali tvrdú lekciu, že ich nepriatelia nie sú vždy ľudia. Dourado zdôrazňuje:

„Dúfame, že vzhľadom na nedávne udalosti investujeme do biotechnologií viac zdrojov s väčšou naliehavosťou, aby sme mohli lepšie reagovať na budúce biologické krízy. To by mohlo v ďalšom desaťročí viesť k rozmachu v novom biologickom porozumení a nakoniec aj v nových liekoch. “

Samozrejme, každý sektor bude mať víťazov a porazených. Nižšie je zoznam akcií, ktorých kúpu je vhodné zvážiť.

  • Teladoc Health (NYSE: TDOC)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • 3 M (NYSE: MMM)
  • Alpha Pro Tech (NYSEMKT: APT)
  • Rite Aid (NYSE: RAD)
  • Teva Pharmaceutical (NYSE: TEVA)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Moderna (NASDAQ: MRNA)
  • Inovio Pharmaceuticals (NASDAQ: INO)

Ako pri každej investícii v tomto bezprecedentnom čase, buďte opatrní. Tieto akcie zdravotnej starostlivosti však poskytujú vzhľadom na svoje základné princípy primeranú životaschopnosť pre ďalšie zisky.

päťročný graf Teladoc Health, zdroj: GOOGLE

Teladoc Health (TDOC:NYSE)

Teladoc Health, jedna z najúčinnejších zdravotníckych akcií počas tejto pandémie, má očividnú príťažlivosť. Táto služba je založená na aplikáciách, ktoré spájajú pacientov so zdravotníckymi pracovníkmi a teda je tento mechanizmus bezkontaktný. Akcie TDOC absolútne stúpajú.

Pre investorov Teladoc je obzvlášť zaujímavé, že bezkontaktná služba neprináša úžitok len pacientom. Koronavírusovú pandémiu skôr niesli lekári a zdravotné sestry. Podľa Newsweeku zahynulo na celom svete viac ako 200 lekárov a zdravotných sestier. Sú to najlepšie z ľudstva a zaslúžia si čo najväčšiu ochranu – akcie TDOC preto obsahujú aj prvok „dobrý pocit“.

Pohybujúc sa vpred, Teladoc poskytuje ľahšiu cestu pacientom trpiacim iatrofóbiou (strach z doktorov). Spoločnosť poskytuje prostredníctvom svojich aplikácií aj skvelý spôsob, ako ušetriť náklady, pretože nemusíte sedieť v dopravnom prostriedku alebo čakať spolu s ostatnými pacientmi, aby ste sa dostali na lekársku konzultáciu. To sú hlavné dôvody, prečo TDOC zostane jedným z vynikajúcich mien medzi zdravotníckymi akciami.

päťročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson (JNJ:NYSE)

Napriek tomu, že akcie v súčasnosti rastú, Johnson & Johnson to dlhodobým investorom veľmi neuľahčila. Od začiatku februára do väčšiny marca sa akcie JNJ prudko prepadli, čo z nich robí dosť zvláštny pohľad medzi relevantnými zdravotníckymi akciami. Ale odtiaľ Johnson & Johnson získala značný pozitívny impulz. 

Spory, ktoré trápili spoločnosť, sú už minulosťou. Problémy ako opioidná kríza alebo azbest v detskom prášku vôbec nie sú novinkami. Každý sa obáva, či je už všetko v poriadku, z čoho ťaží akcia JNJ prostredníctvom svojej základnej mimoburzovej medikácie.

Po druhé, mali by sme očakávať, že Covid-19 bude pre všetkých Američanov budíčkom. Nikto nechce byť v prípade núdze vynechaný. Preto by ani po tejto pandémii nebolo prekvapujúce, keby spoločnosť JNJ zažila katalyzátor rastu.

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M (MMM:NYSE)

Aj keď to nie je technicky považované za zdravotnícky odbor, priemyselný gigant 3M tento rok plní titulky správ. Je pravda, že nie všetky správy sú dobré. Obvinenia sa rozšírili o spoločnosť predávajúcu tvárové masky N95 najvyššej ponuke. Nie je isté, koľko z toho ovplyvnilo akcie MMM. Dá sa však povedať, že tieto titulky to neurobili.

Jedným dôležitým bodom, ktorý treba mať na pamäti, je, že spoločnosť 3M je jedným z mála výrobcov masiek N95 v takom veľkom rozsahu, ako aj s inými osobnými ochrannými prostriedkami (OOP). A akcie sa nepovažujú iba za hru s koronavírusom.

V čase, keď sa zdravotnícki pracovníci zúfalo snažili získať tvárové masky N95, rôzne priemyselné odvetvia darovali svoje zásoby. Toto je, samozrejme, krásny príklad spolupráce. 

Faktor v dopyte od ostatných krajín, ktoré majú oneskorenú infekčnú krivku v porovnaní so Spojenými štátmi, máte v podstate dlhšiu cestu k „bonusovým“ príjmom.

ročný graf Alpha Pro Tech, zdroj: GOOGLE

Alpha Pro Tech (APT:NYSEAMERICAN)

Mali by ste si uvedomiť, že toto je pravdepodobne najrizikovejšie meno medzi zdravotníckymi akciami na tomto zozname. Prečo sa teda obťažovať? Čo sa týka začiatočníkov, akcie APT zaznamenali prudký rast. A čo je dôležitejšie, jej hlavná činnosť v oblasti poskytovania OOP sa teší značnej miere voľného marketingu.

Nepochybne to nezaručuje pokračujúcu ziskovosť akcií APT. Ide o špekulatívnu príležitosť. Možno budete chcieť počkať na dni, keď dôjde k negatívnej relácii akcie.

OOP môže s nami zostať roky ako životaschopný koncept. Dokonca aj Čína, ktorá podľa všetkého porazila Covid-19, má obavy z opakovania. Preto nemusí byť táto jazda ešte na konci.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár