9 dráždivých dividendových akcií na rok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie Zdravotníctvo

Zatiaľ čo niektoré dividendové akcie vhodné k nákupu majú silný pozitívny potenciál, spoločnosti poskytujúce spoľahlivé výplaty majú tendenciu byť „nudné“.

V prvom rade, Wall Street sa stáva veľmi býčím katalyzátorom ako výsledok americko-čínskej obchodnej vojny. Väčšina investorov zjavne zabudla, že počas tejto cesty, ktorá trvala viac ako rok a pol, bolo veľa mylných informácii ktoré ovplyvnili trh. Aj keď je možná obchodná dohoda, je tu aj neúspech. Každopádne, myšlienka ochrany investícií vo forme dividend pri kúpe akcií, nie je zlá.

Po druhé – nie všetky akcie sú podporované extrémnym pozitívnym sentimentom na trhoch. Napríklad – baby boom čelí dôchodkovej kríze s alarmujúcim číslom, ktoré nezachránili ani ich zlaté roky. 

Navyše, je tu prebiehajúca dlhová kríza pre študentov, ktorá necháva oba konce dospelého demografického spektra v tiesni. Výbušný trhový sentiment teda v mnohých ohľadoch nedáva zmysel. Ak chcete získať rovnováhu medzi potenciálom a ochranou, pozrite sa na týchto deväť dividendových akcií, ktoré majú odporúčanie “buy”.

Dollar General (DG)

Výnos z dividend: 0,8%

Krátko po tom, čo Dollar General (DG:NYSE) zverejnil svoje hospodárske výsledky ohľadom ziskov za druhý štvrťrok fiškálneho roku 2020, akcie DG „vzlietli“. Od tej doby sa akcie držali stabilne, zvyčajne nad líniou technickej podpory (155 dolárov).

Okrem očakávaní ziskov na akciu, sa predaje v podobných obchodoch zvýšili rýchlejšie, ako očakávali analytici. A to je jedno z veľkých tajomstiev trhov – ak sa ekonomike darí tak dobre, ako to, že viac ľudí nakupuje v General Dollar a tak zvyšuje akcie generálneho riaditeľstva?

ročný graf DOLLAR GENERAL, zdroj: GOOGLE

Odpoveď je, že nie všetko je tak, ako to vyzerá. Konzervatívni investori zvyčajne prichádzajú s príslovím: „don’t fight the tape“. V prenesenom význame to znamená, že by sme nemali bojovať s predajom v rovnakom obchode. Aj keď DG nepatrí medzi najvýnosnejšie dividendové akcie na nákup, môže pomôcť podporiť vaše portfólio v slabších rokoch.

Disney (DIS)

Výnos z dividend: 1,2%

Spoločnosti presmerované na širší zábavný priemysel majú vynikajúci potenciál.

Magic Kingdom zabralo titulky koncom minulého roka, keď oznámilo svoju streamingovú službu s názvom Disney +. Keď ohlásili cenovú reláciu – 7 dolárov mesačne, objavili sa na ešte väčšom množstve titulných strán. Aj keď je to len dočasné, prinajmenšom to je získanie pozornosti pre akcie Disney.

ročný graf DISNEY, zdroj: GOOGLE

A nielen to, ale Disney má takmer neprekonateľnú obsahovú ríšu. Potrebuje len trochu viac obsahu zameraného na dospelých, vďaka čomu by sa z neho stala skutočná superveľmoc.

Papa John’s Pizza (PZZA)

Výnos z dividend: 1,4%

Z ničoho nič John Schnatter, CEO spoločnosti, vyslovil rasovú poznámku, ktorú na pracovisku absolútne nemôžete povedať, bez ohľadu na kontext. Kvôli tejto kontroverzii a následnej dráme sa akcie PZZA dostali do vážnej volatility.

ročný graf PAPA’S JOHNS PIZZA, zdroj: GOOGLE

Akcie sa však vracajú späť na svoje hodnoty a pravdepodobne je vhodné povedať, že je čas považovať Papa John za potenciálne životaschopného kandidáta na výplatu dividend. Na jednej strane je Schnatter mimo spoločnosti, takže management spoločnosti môže organizáciu efektívne zmeniť. A robí to tak, že privádza vedúcich pracovníkov na najvyššej úrovni, aby priniesli do Papa John novú energiu.

Zatiaľ čo konkurenčná Domino’s Pizza (DPZ:NYSE) môže zjavne chutiť lepšie, akcie PZZA ponúkajú lepšiu investičnú príležitosť. Spravidla je jednoduchšie posunúť sa späť k predchádzajúcim maximám, ako nastaviť nové. Inými slovami, Papa John’s má realisticky vyšší strop.

Johnson & Johnson (JNJ)

Výnos z dividend: 2,6%

Akcie JNJ sú v niektorých ohľadoch firemnou tragédiou. Johnson & Johnson, kultová a dôveryhodná americká značka, sa objavila na šokujúcich titulkoch, keď údajne vedome predávala mastencový prášok znečistený azbestom.

ročný graf JOHNSON&JOHNSON, zdroj: GOOGLE

Okrem trápenia pre akcie JNJ je spoločnosť zapletená aj do prebiehajúcej opioidnej krízy. Aby sa konečne tento sporný problém oddialil, farmaceutická spoločnosť ponúkla riešenie sporu v hodnote 4 miliárd dolárov. 

Farmaceutické kontroverzie však majú tendenciu miznúť s časom, čo by očividne prospelo spoločnosti Johnson & Johnson.

American Electric Power Company (AEP)

Výnos z dividend: 2,95%

American Electric Power Company (AEP:NYSE) odráža stereotypný obraz dividend, ktoré je potrebné kúpiť – sú stabilné, spoľahlivé a nudné. Sú však tiež neuveriteľne relevantné a akcie AEP sú pripravené na ďalší rast. S rozvinutými spoločnosťami všade, kde zahŕňajú koncepcie, ako je širšie hnutie digitalizácie, má American Electric Power bohaté možnosti na získanie výnosov.

ročný graf AMERICAN ELECTRIC POWER, zdroj: GOOGLE

Navyše, nudné a spoľahlivé sú žiaduce vlastnosti súčasného trhového prostredia. Aj keď sa hlavné ukazovatele posunuli vyššie na rekordné úrovne z pozitívneho vývoja v obchodnej vojne, úprimne nevieme, čo získame. Ak sa ktorákoľvek strana odtrhne od rokovaní, mohli by sme vidieť opačný efekt. V takom prípade je ochrana, ktorú AEP ponúka, fajn.

General Mills (GIS)

Výnos z dividend: 3,7%

General Mills (GIS:NYSE), špecialista na raňajkové cereálie a sladkosti, stojí v širšom potravinárskom priemysle. S poslednými trendmi v oblasti diéty a zdravej výživy však tiež narástla irelevantnosť, čo tlačilo na akcie GIS.

ročný graf GENERAL MILLS, zdroj: GOOGLE

Údajne patrí Amerika medzi najzdravšie spoločnosti, pretože sa vyhli sladkým nápojom a spracovaným potravinám. Napriek tomu, Američania neustále priberajú , čo vedie mnohých odborníkov k tvrdeniu, že trpia bezprecedentnou obezitou.

Kvôli tomuto stretu fundamentov je tu dôvod, prečo sa akcie GIS vracajú na popredné miesto. 

Chevron (CVX)

Výnos z dividend: 4%

S úsilím a vývojom alternatívnych energetických vozidiel sa Chevron (CVX:NYSE) javí ako čoraz irelevantnejšie meno medzi dividendovými akciami na nákup. Napríklad, keď sa elektrické vozidlá a vodíkové palivové články stávajú každodennou realitou, akcie CVX bojujú proti „otcovi času“.

ročný graf CHEVRON, zdroj: GOOGLE

Americká elektrická infraštruktúra už však nejaký čas elektrické vozidlá nezvláda. Aj bez zvýšeného dopytu majú inžinierske spoločnosti problémy so zabezpečením správne fungujúcich zariadení. 

Po druhé, vodíkové palivové články majú tiež podobné problémy s infraštruktúrou. Z ekonomického hľadiska nemá zmysel zavádzanie čerpacích staníc vodíka pre pár vozidiel. Čo teda dáva zmysel? Áno, akcie Chevron.

Verizon (VZ)

Výnos z dividend: 4%

Značka Yahoo, ktorá vlastní spoločnosť Verizon (VZ:NYSE), môže byť na ceste možného návratu. Po prvé, spoločnosť Yahoo dostala rebranding len pred niekoľkými mesiacmi. Ak spoločnosť Verizon nemala záujem robiť s týmto webom nič, nič nepoukazuje na to, prečo by mala vynaložiť úsilie. Po druhé, Yahoo poskytuje priestor pre nahnevaných ľudí. 

ročný graf VERIZON, zdroj: GOOGLE

Preto je viac než možné, že akcie VZ môžu mať úžitok z prekvapivého oživenia Yahoo. Ak nie, je tu ešte jeden dôvod, prečo práve Verizon – je to jedna z najstabilnejších a najštedrejších akcií na nákup. Vďaka rozšíreniu 5G sa VZ stáva dobrou príležitosťou.

Altria Group (MO)

Výnos z dividend: 6,5%

Altria Group (MO:NYSE) nie je práve teraz obľúbenou spoločnosťou pre každého. Kvôli vapingovej kríze je Altria v niektorých kruhoch verejným nepriateľom číslo jedna. Napriek tomu ako jedna z najvýnosnejších dividendových akcií je MO riskantná, ale presvedčivá.

ročný graf ALTRIA, zdroj: GOOGLE

Explózia rôznych chorôb a úmrtí spojených s vapingom, ktoré pôvodne potopili akcie MO, teraz postupne mizne. Od 15. novembra má Amerika 2 172 chorôb a 43 úmrtí. Asi mesiac predtým mala 33 úmrtí, čo predstavuje 30%-ný nárast. V mesačnom porovnaní od polovice septembra do polovice októbra však miera úmrtnosti vyskočila o viac ako 312%.

U akcií MO prebieha „rally“, čo je skvelý obrat.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár