9 najlepších dividendových akcií na kúpu pre každého investora

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Druhá časť

Z dôvodu bezprecedentného narušenia života spôsobeného novým koronavírusom, unavení Američania už túžili počuť nejaké dobré správy. V poslednej dobe dostali presne to. V ohromujúcom zvrate oproti medvedím očakávaniam sa v májovej správe o zamestnanosti uviedlo, že americké hospodárstvo pridalo 2,5 milióna pracovných miest. To naznačuje, že to najhoršie je za nami.

Hoci správa o pracovných miestach je určite povzbudivá, odráža aj vážne trhliny v sociálnej spravodlivosti. Predovšetkým sa zvýšila miera nezamestnanosti čiernych aj ázijských pracovníkov. Takéto nezrovnalosti budú pravdepodobne len viesť k rozporom, ktoré sa šíria po celom štáte.

Je samozrejmé, že investori musia byť so svojimi fondmi selektívni. A to bol relevantný sentiment pred touto krízou. Našťastie, s dividendovými akciami majú investori viac priestoru na chyby kvôli ich všeobecne stabilnej povahe.

Aj keď je výber spoločností s rýchlym rastom zložitejší, nie vždy ide o najchytrejší nákup. S firmami poskytujúcimi pasívny príjem získate potenciál dosiahnuť kapitálové zisky a získať zvyškové výplaty na posilnenie svojej pozície. Počas odstávky vám dividendy môžu pomôcť aj po búrke.

Nemyslite si však, že profitovanie z týchto výnosov je „nudná“ stratégia. Tak ako pri každej triede aktív, aj tu podstupujete riziko, z ktorého môžete vyťažiť vyššie ceny. Nikto nepozná váš investičný štýl lepšie ako vy!

Nasledujúce spoločnosti sú rozdelené do troch častí: stabilný, stredný a vysoký výnos (špekulatívny). Každá sekcia má čo ponúknuť v závislosti od toho, aké veľké riziko ste ochotní podstúpiť.

  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Procter & Gamble (NYSE: PG)
  • Walmart (NYSE: WMT)
  • Sempra Energy (NYSE: SRE)
  • Unilever (NYSE: UN)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • Kimco (NYSE: KIM)
  • Altria Group (NYSE: MO)

Unilever (UNA:AMS)

päťročný graf Unilever, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 3,36%

Jedným z výrazných účinkov koronavírusu je to, že rýchlo posunul spotrebiteľské správanie. S prudkým zastavením býčieho trhu sa obyčajní ľudia jednoducho nestarali o nákupy necyklických tovarov. Dôkazom toho je pokles maloobchodného sektora. Namiesto toho spotrebiteľov priťahovali denné potreby, čo podporuje argument spoločnosti Unilever.

Akciová spoločnosť OSN, nadnárodná spoločnosť v oblasti spotrebného tovaru, ktorá je v Európe populárna, je zameraná na potravinársky a nápojový priemysel spolu s kozmetickými výrobkami a výrobkami osobnej starostlivosti. Posledné menované sa ukázalo ako zvlášť dôležité, pretože ide o kategórie výrobkov, ktoré považujeme za samozrejmé. Zrazu s pandémiou to boli zlaté komodity.

To však neznamená, že akcie OSN sú profitujúce iba počas katastrofických udalostí. Bez ohľadu na základné okolnosti sa ľudia o seba musia starať. Produkty spoločnosti Unilever im to umožňujú a preto by ste si ju mali nechať na svojom zozname.

Coca-Cola (KO:NYSE)

päťročný graf Coca Cola, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 3,29%

Na prvý pohľad sa Coca-Cola nezdá byť najintuitívnejšou voľbou pre výplatu dividend, najmä v období, ako je táto. Všetci vieme, že táto sóda nie je pre zdravie najlepšia. A v prípade zdravotnej krízy sa sami nechcete kompromitovať. Akcie KO sa však v posledných recesiách ukázali ako odolné a pri súčasnom poklese sa im môže dariť.

Jedným z kľúčových faktorov, ktoré poháňajú tento robustný sentiment, je to, že produkty menoviek spoločnosti Coca-Cola predstavujú oddych. Je to vzrušujúci zážitok pre zmysly, ktorý pomáha ľuďom vyrovnať sa so súčasnou krízou. 

Pretože vlajkové výrobky Coca-Cola sú väčšinou kofeínové, je to lacnejšia alternatíva k nákupu drahej kávy. Ak sa snažíte ušetriť peniaze, toto je jedna z možností.

Verizon (VZ:NYSE)

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 4,23%

Len málo spoločností nebolo zasiahnutých koronavírusom, ale telekomunikačný sektor nebol touto výnimkou. Napríklad spoločnosť Verizon Communications vo svojej správe o výnosoch za prvý štvrťrok stratila 68 000 telefónnych účastníkov v rámci mesačných platobných služieb. To sa dá očakávať, keď ste nútení zatvoriť 70% svojich obchodov.

Napriek tomu je to celkom dobrá myšlienka, pretože telekomunikácie predstavujú kritickú infraštruktúru. Tu sa nehovorí iba o 5G zavádzaní, kde giganti ako Verizon a súper AT&T (NYSE: T) majú najväčšiu dôveryhodnosť.

Namiesto toho sa hovorí o jednoduchej skutočnosti, že bez prepojenia v tejto modernej ekonomike nezájdete ďaleko. V určitom okamihu bude väčšina zákazníkov kopať hlboko, aby sa dosiahla táto konektivita, pretože je to skutočne záchranná línia pre profesionálne oživenie.

Akcie VZ navyše ponúkajú konzervatívnejšiu hru v porovnaní s AT&T. Áno, posledný menovaný v súčasnosti vykazuje 7%-ný dividendový výnos. Verizon má však lepšiu fiškálnu stabilitu. V tomto prostredí by to mohol byť rozhodujúci faktor.

Kimco Realty Corp (KIM)

päťročný graf Kimco Realty Corp, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 7,14%

Všetko, čo sa týka maloobchodného kamenného predaja, je riskantná hra. Pri celkovom poklese návštevníkov, nemá fyzický maloobchodný priestor miesto. 

Okrem tejto krízy je najdôležitejším faktorom online obchod. Prečo sedieť v aute v zápche  či čakať na dopravný prostriedok , keď môžete nakupovať pohodlne cez Amazon (NASDAQ: AMZN)?

Druhou stránkou tohto argumentu je skutočnosť, že existuje niekoľko maloobchodných sektorov, s ktorými má Amazon problémy. Napríklad, väčšina ľudí považuje za vhodnejšie oblečenie či topánky vyskúšať priamo v obchode než hádať veľkosti cez internet.

Niektoré značky obchodu navyše ponúkajú lepšie ceny alebo lepší zážitok ako Amazon. Think Walmart, Costco (NASDAQ: COST) a Best Buy (NYSE: BBY).

Maloobchodný REIT, ktorý sa zameriava na silné značky, by mohol mať šancu po koronavíruse a to Kimco. KIM má viacero nehnuteľností, ktoré prevádzkujú vysoko požadované značky obchodov. Okrem toho sa veľká časť ich nehnuteľností nachádza na lukratívnych trhoch.

Bude to stačiť na prekonanie rizika pre celé odvetvie? Bude ďalej pokračovať celoštátne rabovanie a všeobecná nezákonnosť? To nie je isté, ale dividendový výnos vo výške 7% stojí za zmienku. Ak tomu veríte, akcie spoločnosti KIM vám poskytujú solídnu príležitosť.

Altria Group (MO:NYSE)

päťročný graf Altria Group, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 7,84%

Ak hľadáte dividendové akcie s vysokým výnosom, ale s aspoň trochu realistickou pravdepodobnosťou nárastu, môžete zvážiť Altriu. Ide o extrémny nápad, dokonca v porovnaní s inými protichodnými investíciami. Výsledkom je, že akcie MO nie sú pre každého. Ale ak ste ochotní podstúpiť isté riziko, pozrite sa bližšie na tieto akcie.

Po prvé, priemysel nerestí má tendenciu dosahovať dobré výsledky v období ekonomického tlaku. Počas poslednej globálnej recesie, ktorá sa začala pred viac ako desiatimi rokmi, existujú dôkazy, že bývalí fajčiari sa vracali k svojim starým návykom. Logicky sa počas hospodárskej alebo zdravotnej krízy zvyšuje stres, čo spôsobuje zvýšenie miery fajčenia. Keď sú prítomné oba faktory, je to cynicky čisté pozitívum pre akcie MO.

Po druhé, vzťahy USA a Číny sa od vypuknutia koronavírusu značne zhoršili. To otvára dvere ďalším obchodným sankciám. Je to zvlášť dôležité pre akcie Altrie, pretože väčšina produktov ako je vape, ktoré konkurujú tradičným cigaretám, sú vyrobené v Číne.

Je to riskantný nápad, ale je viac než pravdepodobné, že stojí za to.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár