9 najlepších dividendových akcií na kúpu pre každého investora

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Z dôvodu bezprecedentného narušenia života spôsobeného novým koronavírusom, unavení Američania už túžili počuť nejaké dobré správy. V poslednej dobe dostali presne to. V ohromujúcom zvrate oproti medvedím očakávaniam sa v májovej správe o zamestnanosti uviedlo, že americké hospodárstvo pridalo 2,5 milióna pracovných miest. To naznačuje, že to najhoršie je za nami.

Hoci správa o pracovných miestach je určite povzbudivá, odráža aj vážne trhliny v sociálnej spravodlivosti. Predovšetkým sa zvýšila miera nezamestnanosti čiernych aj ázijských pracovníkov. Takéto nezrovnalosti budú pravdepodobne len viesť k rozporom, ktoré sa šíria po celom štáte.

Je samozrejmé, že investori musia byť so svojimi fondmi selektívni. A to bol relevantný sentiment pred touto krízou. Našťastie, s dividendovými akciami majú investori viac priestoru na chyby kvôli ich všeobecne stabilnej povahe.

Aj keď je výber spoločností s rýchlym rastom zložitejší, nie vždy ide o najchytrejší nákup. S firmami poskytujúcimi pasívny príjem získate potenciál dosiahnuť kapitálové zisky a získať zvyškové výplaty na posilnenie svojej pozície. Počas odstávky vám dividendy môžu pomôcť aj po búrke.

Nemyslite si však, že profitovanie z týchto výnosov je „nudná“ stratégia. Tak ako pri každej triede aktív, aj tu podstupujete riziko, z ktorého môžete vyťažiť vyššie ceny. Nikto nepozná váš investičný štýl lepšie ako vy!

Nasledujúce spoločnosti sú rozdelené do troch častí: stabilný, stredný a vysoký výnos (špekulatívny). Každá sekcia má čo ponúknuť v závislosti od toho, aké veľké riziko ste ochotní podstúpiť.

  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Procter & Gamble (NYSE: PG)
  • Walmart (NYSE: WMT)
  • Sempra Energy (NYSE: SRE)
  • Unilever (NYSE: UN)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • Kimco (NYSE: KIM)
  • Altria Group (NYSE: MO)

Johnson & Johnson (JNJ:NYSE)

päťročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 2,75%

Ak máte radi stabilné dividendové akcie, spoločnosť Johnson & Johnson je jednou z najlepších dividendových akcií na nákup. Je to silná značka silných značiek. Ešte lepšie je, že spoločnosť JNJ je zameraná na špičku v necyklickom priemysle – zdravotníctvo. Spoločnosť JNJ, ktorá predáva rôzne výrobky, farmaceutiká a zdravotnícke pomôcky, ponúka robustné svetové podnikanie.

Značka spoločnosti bola zasiahnutá v dôsledku rôznych kontroverzií. Nový koronavírus však dal akciám JNJ nový význam. Čiastočne je to preto, že napriek povzbudivým výsledkom z remdesiviru – určeného na možnú liečbu Covid-19, ktorú ponúka Gilead Sciences (NASDAQ: GILD) – stále nevieme, či je to skutočne účinný liek. Najlepšou stávkou na mierne príznaky sú zatiaľ lieky na voľný predaj, niečo, na čo sa spoločnosť Johnson & Johnson špecializuje.

Pravdepodobne to môže byť prípad akýchkoľvek budúcich infekčných chorôb. Preto nepredpokladajte, že to platí len pre súčasnú pandémiu.

Procter & Gamble (PG:NYSE)

päťročný graf Procter & Gamble, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 2,66%

Vzhľadom na to, že súčasný hospodársky pokles bol spôsobený zdravotnou krízou (na rozdiel od základného šoku v systéme), spoločnosti ako Clorox (NYSE: CLX) tento rok prirodzene explodovali vyššie. V súčasnosti každý čistí a dezinfikuje všetko, čoho sa dotkne. Nemôžeme však zabudnúť postarať sa o naše telá a tu prichádza spoločnosť Procter & Gamble.

V každom prípade má určité vystavenie akciám PG zmysel. Bez ohľadu na to, akej ekonomike čelíme, všetci si musíme čistiť zuby, sprchovať sa a prať si. Ale s touto pandémiou, Procter & Gamble ako jedna z najlepších dividendových akcií získala väčšiu naliehavosť.

Nezabudnite tiež, že koronavírus má priamy pozitívny účinok na akcie PG. Keď ľudia panikárili, okamžite chytili kotúče toaletného papiera bez ohľadu na ich cenu. Keby sme utrpeli druhú vlnu, mohlo by to byť skvelé pre PG.

Walmart (WMT:NYSE)

päťročný graf Walmart, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 1,78%

Pre mnohých ľudí, či už nakupujúcich alebo investorov, je Walmart kráľom maloobchodníkov. Počas tejto pandémie sa ani len nedá voči tomu argumentovať. Akcie WMT si zaslúžia svoje miesto medzi najlepšími dividendovými akciami na nákup.

Zdá sa, že nie veľa Američanov je pripravených na najhoršie scenáre. Keď sa koronavírus prvýkrát objavil v USA, ľudia okamžite zaplavili obchody Walmart. Všetci boli schopní hromadiť obrovské množstvo toaletného papiera a núdzového spotrebného materiálu, zatiaľ čo sa zásobovali aj v rámci potravín.

Okrem toho môže spoločnosť Walmart pokračovať v organickom uvádzaní svojich alternatívnych služieb na trh – napríklad donáške. Aj keď sa zdá, že miera infekcie ustupuje, mnoho Američanov sa stále obáva nakupovať v obchodoch. Ten strach pravdepodobne neodíde tak rýchlo.

Akcie WMT v súčasnosti čelia blížiacim sa rizikám z dôvodu nepokojov, ktoré sa dejú kvôli mnohým tragickým a násilným incidentom, ktoré postihli čierne spoločenstvá. Zatiaľ čo väčšina protestov bola mierová, niekoľko ľudí spôsobilo chaos, najmä pre maloobchodných predajcov.

Trestná činnosť sa však v posledných dňoch výrazne znížila, čo poskytuje optimizmus, aby sa Walmart zotavil skôr, ako sa očakávalo.

Sempra Energy (SRE:NYSE)

päťročný graf Sempra Energy, zdroj: GOOGLE

Aktuálny výnos z dividend: 3,1%

Keď ste v útlme, jednou z vašich najlepších stávok na dividendové akcie je odvetvie utilít. V zásade, keď ľudia prepnú spínač, očakávajú, že sa svetlá zapnú. Keď sa tak nestane, stanú sa zlé veci.

Pozornosť by ste mohli venovať Duke Energy (NYSE: DUK). Na základe kvantitatívneho modelu je DUK jednou z najlepších dividendových akcií na nákup.

Kombináciou bežne používaných metrík (t.j. dynamiky zárobkov), ako aj metód vhodnosti, sa DUK javí ako primárna pre hviezdny rok.

Môžete vyskúšať aj Sempra Energy. V porovnaní s Duke Energy, ktorá je väčšinou sústredená v juhovýchodných oblastiach USA, sa spoločnosť Sempra zameriava na južnú Kaliforniu s podnikmi v Nevade, Texase, Louisiane a mnohých častiach Latinskej Ameriky.

Z geografického hľadiska má SRE rozhodujúcu výhodu. Napriek vysokým životným nákladom sa ľudia vždy chcú presťahovať do južnej Kalifornie. Pobrežie zlatého štátu navyše predstavuje hlavnú hospodársku palebnú silu. V podstate táto oblasť nikdy nevyjde z módy.

Inak povedané, vždy chcete ísť tam, kde sú peniaze. Pre dnešnú a predvídateľnú budúcnosť je to „SoCal“, vďaka čomu je SRE akciou prepätia.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár