9 najlepších dividendových akcií pre každého investora

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Druhá časť

Vzhľadom na historické udalosti, ktoré priniesol nový koronavírus, je nesmierne ťažké nespochybniť a výrazne zmeniť naše investičné stratégie. Úrad pre štatistiku práce minulý mesiac zverejnil, že hospodárstvo uvoľnilo 20,5 milióna pracovných miest, čo je najrýchlejší pokles od začiatku vlády v roku 1939.

Aby sa toto ohromujúce číslo ukázalo, hospodárstvo počas procesu obnovy z Veľkej recesie pridalo počas 10-ročného obdobia 22,8 milióna pracovných miest. Ďalej počas dvojmesačného obdobia požiadalo o dávky v nezamestnanosti viac ako 36 miliónov Američanov.

Je samozrejmé, že investori musia byť so svojimi fondmi selektívni. A to bol relevantný sentiment pred touto krízou. Našťastie, s dividendovými akciami nemajú investori väčšiu mieru chýb kvôli ich všeobecne stabilnej povahe.

Výber spoločností s vysokým rastom je síce svižnejšou snahou, nie vždy sú však najchytrejšími nákupmi. S firmami poskytujúcimi pasívny príjem získate potenciál dosiahnuť kapitálové zisky a získať zvyškové výplaty na posilnenie svojej pozície. Počas odstávky vám dividendy môžu pomôcť.

Neberte však profit z týchto výnosov ako „nudnú“ stratégiu. Tak ako pri každej triede aktív, aj tu môžete zažiť riziko alebo získať väčšie výhody. Nikto nepozná váš investičný štýl lepšie ako vy!

Nasledujúce nápady sú rozdelené do troch častí: stabilný, stredný a vysoký výnos (špekulatívny). Každá sekcia má čo ponúknuť v závislosti od toho, aké veľké riziko ste ochotní podstúpiť.

  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Procter & Gamble (NYSE: PG)
  • Walmart (NYSE: WMT)
  • Sempra Energy (NYSE: SRE)
  • Unilever (NYSE: UN)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • Kimco (NYSE: KIM)
  • Altria Group (NYSE: MO)
ročný graf Unilever, zdroj: GOOGLE

Unilever (UNA:AMS)

Aktuálny výnos z dividend: 3,66%

Jedným z výrazných účinkov koronavírusu je to, že rýchlo posunul spotrebiteľské správanie. S prudkým zastavením býčieho trhu sa obyčajní ľudia jednoducho nestarali o nákupy podľa vlastného uváženia. Dôkazom toho je pokles maloobchodného sektora. Namiesto toho spotrebiteľov priťahovali denné potreby, čo podporuje spoločnosť Unilever.

Akciová spoločnosť OSN, nadnárodná spoločnosť v oblasti spotrebného tovaru, ktorá je v Európe populárna, je zameraná na potravinársky a nápojový priemysel spolu s kozmetickými výrobkami a výrobkami osobnej starostlivosti. Posledné menované sa ukázalo ako obzvlášť dôležité, pretože ide o kategórie výrobkov, ktoré považujeme za samozrejmé. Zrazu s príchodom pandémie to boli zlaté komodity.

To však neznamená, že akcie OSN sú tu iba počas katastrofických udalostí. Bez ohľadu na základné okolnosti sa ľudia o seba musia postarať. Produkty spoločnosti Unilever im to umožňujú urobiť a preto by ste si ju mali nechať na svojom zozname.

ročný graf Coca-Cola, zdroj: GOOGLE

Coca-Cola (KO:NYSE)

Aktuálny výnos z dividend: 3,64%

Na prvý pohľad sa Coca-Cola nezdá byť najintuitívnejšou voľbou pre výplatu dividend, najmä v období, ako je toto. Všetci vieme, že pitná sóda nie je pre vaše zdravie najlepšia. A v prípade zdravotnej krízy sa sami nechcete kompromitovať. Akcie KO sa však v posledných recesiách ukázali ako odolné a pri súčasnom poklese sa im môže dariť.

Jedným z kľúčových faktorov, ktoré poháňajú tento robustný sentiment, je to, že produkty spoločnosti Coca-Cola predstavujú oddych. Je to vzrušujúci zážitok pre zmysly, ktorý pomáha ľuďom vyrovnať sa so súčasnou krízou. Nie, neodporúčame, aby ste svoje problémy zapili sódou. Je to však omnoho lacnejšia alternatíva ako mnoho vínnych potešení.

Pretože vlajkové výrobky Coca-Coly sú väčšinou kofeínové, je to lacnejšia alternatíva k nákupu kávy. Ak sa snažíte ušetriť peniaze, táto možnosť môže byť pre vás to pravé.

ročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Verizon (VZ:NYSE)

Aktuálny výnos z dividend: 4,42%

Veľmi málo odvetví bolo ušetrených od vplyvu koronavírusu a telekomunikačný sektor nebol výnimkou. Napríklad spoločnosť Verizon Communications vo svojej správe o výnosoch za prvý štvrťrok stratila 68 000 telefónnych účastníkov v rámci mesačných platobných plánov. To sa dalo očakávať, keďže VZ musela zatvoriť 70% svojich obchodov.

Telekomunikácie predstavujú kritickú infraštruktúru. Tu nejde iba o zavádzanie 5G, kde giganti ako Verizon a jej súper AT&T (NYSE: T) majú najväčšiu dôveryhodnosť.

Namiesto toho ide o jednoduchú skutočnosť, že bez prepojenia v tejto modernej ekonomike sa nikam nedostaneme. V určitom okamihu bude väčšina zákazníkov kopať hlboko, aby sa dosiahla táto konektivita, pretože je to skutočne záchranná línia pre profesionálne zotavenie.

Akcie VZ navyše ponúkajú konzervatívnejšiu hru v porovnaní s AT&T. Áno, posledný menovaný v súčasnosti vykazuje 7%-ný dividendový výnos. Verizon má však lepšiu fiškálnu stabilitu.

ročný graf Kimco Realty Corp, zdroj: GOOGLE

 

Kimco Realty Corp (KIM:NYSE)

Aktuálny výnos z dividend: 10,74%

Všetko, čo sa týka kamenných maloobchodov, je riskantná hra. Pri celkovom poklese pešej premávky nemá fyzický maloobchodný priestor veľa možností. 

Okrem tejto krízy je najdôležitejším faktorom online obchod. Prečo by ste mali trčať v zápche, keď môžete nakupovať pohodlne na Amazone (NASDAQ: AMZN)?

Druhou stránkou tohto argumentu je skutočnosť, že existuje niekoľko maloobchodných sektorov, s ktorými má Amazon problémy. Napríklad, väčšina ľudí si rada oblečenie vyskúša, akoby mali hádať veľkosť online.

Niektoré značky navyše ponúkajú lepšie ceny alebo lepší zážitok ako Amazon. Napríklad Walmart, Costco (NASDAQ: COST) a Best Buy (NYSE: BBY).

Maloobchodný REIT, ktorý sa zameriava na silné značky, by mohol mať po koronavíruse šancu, napríklad Kimco. KIM má viacero nehnuteľností, ktoré prevádzkujú vysoko požadované značky obchodov. Okrem toho sa veľká časť ich nehnuteľností nachádza na lukratívnych trhoch.

Bude to stačiť na prekonanie rizika pre celé odvetvie? Dividendový výnos spoločnosti Kimco je vyše 10%, čím akcie spoločnosti KIM poskytujú solídnu príležitosť.

ročný graf Altria Group, zdroj: GOOGLE

Altria Group (MO:NYSE)

Aktuálny výnos z dividend: 8,94%

Ak hľadáte dividendové akcie s vysokým výnosom, ale s aspoň trochu realistickou pravdepodobnosťou nárastu, môžete zvážiť Altriu. Ide o extrémne kontrarantský nápad, dokonca v porovnaní s inými protichodnými investíciami. Výsledkom je, že akcie MO nie sú pre každého. Ale ak ste ochotní podstúpiť riziko, prečítajte si prosím tento presvedčivý nápad.

Po prvé, priemysel nerestí má tendenciu dosahovať dobré výsledky v období ekonomického tlaku. Počas poslednej globálnej recesie, ktorá sa začala pred viac ako desiatimi rokmi, existujú dôkazy, že bývalí fajčiari sa vracali k svojim starým návykom. Logicky sa počas hospodárskej alebo zdravotnej krízy zvyšuje stres, čo spôsobuje zvýšenie miery fajčenia. Keď sú prítomné oba faktory, je to cynicky čistá pozitíva pre akcie MO.

Po druhé, vzťahy USA a Číny sa od vypuknutia koronavírusu značne zhoršili. To otvára dvere ďalším obchodným sankciám. Je to zvlášť dôležité pre akcie Altria, pretože väčšina produktov, ktoré konkurujú tradičným cigaretám, je vyrobená v Číne.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár