9 najlepších dividendových akcií pre každého investora

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Vzhľadom na historické udalosti, ktoré priniesol nový koronavírus, je nesmierne ťažké nespochybniť a výrazne zmeniť naše investičné stratégie. Úrad pre štatistiku práce minulý mesiac zverejnil, že hospodárstvo uvoľnilo 20,5 milióna pracovných miest, čo je najrýchlejší pokles od začiatku vlády v roku 1939.

Aby sa toto ohromujúce číslo ukázalo, hospodárstvo počas procesu obnovy z Veľkej recesie pridalo počas 10-ročného obdobia 22,8 milióna pracovných miest. Ďalej počas dvojmesačného obdobia požiadalo o dávky v nezamestnanosti viac ako 36 miliónov Američanov.

Je samozrejmé, že investori musia byť so svojimi fondmi selektívni. A to bol relevantný sentiment pred touto krízou. Našťastie, s dividendovými akciami nemajú investori väčšiu mieru chýb kvôli ich všeobecne stabilnej povahe.

Výber spoločností s vysokým rastom je síce svižnejšou snahou, nie vždy sú však najchytrejšími nákupmi. S firmami poskytujúcimi pasívny príjem získate potenciál dosiahnuť kapitálové zisky a získať zvyškové výplaty na posilnenie svojej pozície. Počas odstávky vám dividendy môžu pomôcť.

Neberte však profit z týchto výnosov ako „nudnú“ stratégiu. Tak ako pri každej triede aktív, aj tu môžete zažiť riziko alebo získať väčšie výhody. Nikto nepozná váš investičný štýl lepšie ako vy!

Nasledujúce nápady sú rozdelené do troch častí: stabilný, stredný a vysoký výnos (špekulatívny). Každá sekcia má čo ponúknuť v závislosti od toho, aké veľké riziko ste ochotní podstúpiť.

  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Procter & Gamble (NYSE: PG)
  • Walmart (NYSE: WMT)
  • Sempra Energy (NYSE: SRE)
  • Unilever (NYSE: UN)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • Kimco (NYSE: KIM)
  • Altria Group (NYSE: MO)
ročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson (JNJ)

Aktuálny výnos z dividend: 2,67%

Ak máte radi stabilné dividendové akcie, spoločnosť Johnson & Johnson je jednou z najlepších dividendových akcií na nákup. Je to silná značka silných značiek. Ešte lepšie je, že spoločnosť JNJ je zameraná na špičku v necyklickom priemysle – na zdravotníctvo. Spoločnosť JNJ, ktorá predáva produkty, farmaceutiká a zdravotnícke pomôcky najmä spotrebiteľom, ponúka robustné podnikanie.

Značka spoločnosti bola zasiahnutá v dôsledku rôznych kontroverzií. Nový koronavírus však dal akciám JNJ nový význam. Čiastočne je to preto, že napriek povzbudivým výsledkom z remdesiviru – ktorý môže byť vhodný na liečbu Covid-19, ktorú ponúka Gilead Sciences (NASDAQ: GILD) – stále nevieme, či je to skutočne účinný liek. Najlepšou stávkou na mierne príznaky sú zatiaľ lieky na voľný predaj, niečo, na čo sa spoločnosť Johnson & Johnson špecializuje.

Pravdepodobne to môže byť prípad akýchkoľvek budúcich infekčných chorôb. Preto nepredpokladajte, že akcie JNJ sú dobré len pre túto súčasnú pandémiu.

ročný gtraf Procter & Gamble, zdroj: GOOGLE

Procter & Gamble (PG:NYSE)

Aktuálny výnos z dividend: 2,72%

Vzhľadom na to, že súčasný hospodársky pokles bol spôsobený zdravotnou krízou, spoločnosti ako Clorox (NYSE: CLX) tento rok prirodzene explodovali vyššie. V súčasnosti každý čistí a dezinfikuje všetko, čoho sa dotkne. Nemôžeme však zabudnúť na starostlivosť aj o naše telá, kedy prichádza spoločnosť Procter & Gamble.

V každom prípade má určité vystavenie akciám PG zmysel. Bez ohľadu na to, akej ekonomike čelíme, musíme si všetci čistiť zuby, sprchovať sa a prať si oblečenie – a ak nie, mali by ste! Ale s touto pandémiou, Procter & Gamble ako jedna z najlepších dividendových akcií získala väčšiu naliehavosť.

Nezabudnite tiež, že koronavírus má priamy pozitívny účinok na akcie PG. Keď ľudia panikárili, okamžite chytili kotúče toaletného papiera bez ohľadu na ich cenu. Keby sme utrpeli druhú vlnu, mohol by to byť pekný skok vyššie pre akcie PG.

ročný graf Walmart zdroj: GOOHGLE

Walmart (WMT:NYSE)

Aktuálny výnos z dividend: 1,7%

Pre mnohých ľudí, či už nakupujúcich alebo investorov, je Walmart kráľom maloobchodníkov. Akcie WMT si zaslúžia svoje miesto medzi najlepšími dividendovými akciami na nákup.

Zdá sa, že nie je veľa Američanov pripravených na najhoršie scenáre. Keď sa koronavírus prvýkrát objavil v USA, ľudia okamžite zaplavili miestne obchody Walmart. Ľudia boli schopní nahromadiť obrovské množstvo toaletného papiera a núdzového spotrebného materiálu, zatiaľ čo si robili aj zásoby potravín.

Okrem toho môže spoločnosť Walmart pokračovať v uvádzaní svojich alternatívnych služieb na trh, ako je napríklad donáška až do domu. Aj keď sa zdá, že miera infekcie ustupuje, mnoho Američanov sa stále obáva nakupovania v obchodoch. Tento strach pravdepodobne rýchlo nezmizne.

Aj keď sa online obchod pokúsil narušiť maloobchodný model veľkých obchodov, akcie WMT sa neustále objavujú na vrchole. Mnohých spotrebiteľov nič neuspokojí tak ako nákupy v kamenných obchodoch. Tento sentiment sa pravdepodobne čoskoro nezmení a preto je Walmart jednou z najlepších dividendových akcií na nákup.

ročný graf Sempra Energy, zdroj: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE)

Aktuálny výnos z dividend: 3,35%

Keď ste v útlme, jednou z vašich najlepších stávok na dividendové akcie sú verejnoprospešné firmy. V zásade, keď ľudia prepnú spínač, očakávajú, že sa svetlá zapnú. Ak sa tak nestane, stanú sa zlé veci. 

Mali by ste venovať pozornosť Duke Energy (NYSE: DUK). Na základe kvantitatívneho modelu je DUK jednou z najlepších dividendových akcií na nákup.

Kombináciou bežne používaných metrík (t.j. dynamiky zárobkov), ako aj metód vhodnosti, sa DUK javí ako hlavná hviezda roka.

Ale ak ste skôr dobrodruhom, môžete vyskúšať Sempra Energy. V porovnaní s Duke Energy, ktorý je väčšinou sústredený v juhovýchodných oblastiach USA, sa spoločnosť Sempra zameriava na južnú Kaliforniu s podnikmi v Nevade, Texase, Louisiane a mnohých častiach Latinskej Ameriky.

Z geografického hľadiska má akcia SRE rozhodujúcu výhodu. Napriek vysokým životným nákladom sa ľudia vždy chcú presťahovať do južnej Kalifornie. Pobrežie zlatého štátu navyše predstavuje hlavnú hospodársku palebnú silu. V podstate táto oblasť nikdy nevyjde z módy.

Inak povedané, vždy chcete ísť tam, kde sú peniaze. Pre dnešnú a predvídateľnú budúcnosť je to „SoCal“, vďaka čomu je SRE akciou prepätia.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár