9 nudných akcií vhodných k nákupu

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Služby Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Po najhoršej novej pandémii koronavírusu vykazovala ekonomika príznaky významného zlepšenia. Po prvé, májová správa o pracovných príležitostiach výrazne prekročila očakávania a pridalo sa 2,5 milióna pracovných miest. Neskôr správa o maloobchodnom predaji za tento mesiac potvrdila prudký nárast spotrebiteľskej činnosti. Z tohto dôvodu sa niektorí investori odklonili od nudných akcií na nákup a zamerali sa na vzrušujúcejšiu cestu.

Najnovšie správy o týždenných počiatočných stratách zamestnania dávali každému tvrdý pohľad na realitu. Ďalších 1,48 milióna Američanov požiadalo o dávky v nezamestnanosti, čo je horšie, ako odhadoval Wall Street – 1,35 milióna. Bol to druhý po sebe idúci týždeň, keď skutočná suma bola vyššia ako odhad, čo signalizovalo, že hospodárske škody sa šírili do viacerých sektorov zamestnanosti.

Popravde, pokračujúce nároky klesli o 767 000 na 19,52 milióna. Napriek tomu je to veľké množstvo, ktoré si vyžaduje vládnu pomoc. A to odsudzuje myšlienku, že hospodárstvo je na nohách a že nie je potrebná žiadna ďalšia pomoc. Pre investorov to znamená nevzdávať sa nudných akcií na nákup.

Keby to nestačilo, prinášame ako argument najzávažnejší dôvod – rastúce nové prípady infekcie koronavírusu. USA nedávno zaznamenala rekord v počte nových denných infekcií. Okrem toho Texas zastavil svoj protokol na opätovné otvorenie kvôli boju proti postihnutým miestam. Kalifornia urobila podobný krok a obnovila príkaz na pobyt doma v oblasti Imperial County, najhoršie zasiahnutej oblasti v tomto štáte.

Napokon, každé portfólio, dokonca aj pre mladých investorov, by malo obsahovať nudné akciám. Nevyhráte so všetkými a tieto známe názvy môžu mať aj určité nevýhody, ale predsa len sa na nich poďme pozrieť.

Takže bez ďalších okolkov – tu je deväť nudných akcií na nákup.

päťročný graf IBM Corp., zdroj: GOOGLE

IBM (NYSE:IBM)

Je pravdepodobné, že ak uvažujete o spoločnostiach v oblasti technológií, spoločnosť IBM (NYSE:IBM) vám nepríde hneď na um, teda, pokiaľ ste nehovorili o starých názvoch, ktoré boli relevantné v období pred internetom. Výsledkom je, že akcie IBM patria medzi najnudnejšie akcie na nákup.

Napriek tomu, toto je situácia, ktorej predchádza (negatívna) povesť spoločnosti Big Blue. Je pravda, že akcie IBM nedokázali inšpirovať investorov napriek mnohým zmenám v stratégii. Za ďalšie, staršie spoločnosti zatienilo viac vzrušujúcich technologických firiem.

Akvizíciou spoločnosti Red Hat však manažment robí vierohodný krok do cloud computingu pre veľké podniky. Konkrétne spoločnosť investovala značné prostriedky do cloudového protokolu Kubernetes, ktorý umožňuje nebývalý rozsah a efektívnosť.

Vďaka tejto inovácii vyvinutej spoločnosťou Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL) môžu koncoví používatelia zdieľať aplikácie v samostatných dátových balíkoch, čím eliminujú potrebu, aby si všetci stiahli rovnakú systémovú architektúru. Je to obrovský krok vpred v oblasti cloudových technológií, čím sa zabezpečí dlhodobý rast akcií IBM.

Najlepšie zo všetkého je, že spoločnosť Blue Blue využila svoje technické možnosti a zdroje na zlepšenie spoločnosti, spolupracovala s Bielym domom a inými vedeckými inštitúciami, aby pomohla zastaviť šírenie koronavírusu.

Pandémia navyše vdýchla nový život do spoločnosti v oblasti umelej inteligencie, ktorá umožňuje klientskym spoločnostiam šetriť náklady a riadiť túto bezprecedentnú krízu. Môže to byť nudné, ale sú tu ešte veľké veci pre IBM.

päťročný graf Lowes Companies, zdroj: GOOGLE

Lowe’s Companies (NYSE:LOW)

Maloobchodní predajcovia, ako sú Lowe’s Companies (NYSE:LOW), sú vždy relevantní, bez ohľadu na to, aký je trh alebo ekonomický stav. Koronavírus však zrazu dal nudným akciám na nákup (ako je Lowe’s) nový šmrnc, čo je vzrušujúce. Keďže miera osobných úspor dosiahla rekordných 33%, Američania hromadiaci hotovosť, utrácajú pri nakupovaní iba za to podstatné. 

Ďalším faktorom, ktorý dáva Lowe‘s dlhú, ale nešťastnú cestu hore nohami, je, že rok 2020 bude pravdepodobne biblickým rokom. Podľa Národnej správy o oceánoch a atmosfére môžeme mať neobvykle aktívnu sezónu hurikánov. Netreba dodávať, že toto je úplne posledná vec, ktorú práve teraz Amerika potrebuje.

Je zrejmé, že nie je ľahké vyriešiť ďalšiu katastrofu. A to nezahŕňa možnosť druhej vlny koronavírusu, ktorá sa stáva viac pravdepodobnou. Najlepšie, čo môžu urobiť ľudia, je pripraviť sa. Z tohto dôvodu, hoci prípad nízkej akcie je cynický, je tiež neuveriteľne dôležitý.

päťročný graf Raytheon Technologies, zdroj: GOOGLE

Raytheon Technologies (NYSE:RTX)

Hoci väčšina investorov pravdepodobne neklasifikuje Raytheon Technologies (NYSE:RTX) ako jednu z nudných akcií na nákup, obranný sektor na jednom mieste stratil výrazný sentiment kupujúcich. Je zrejmé, že s koronavírusom infikovanými ľudmi na celom svete sa pozornosť posunula od vzájomného zabíjania k záchrane seba samých.

Napriek tomu by ste počas tejto krízy nemali ignorovať akcie RTX. Áno, spoločnosť Raytheon zaznamenala, že jej trhová hodnota sa v porovnaní s jej predpandemickými maximami zhoršila. Je to však tiež príležitosť kúpiť si dlhodobo relevantnú spoločnosť so zľavou.

Niet divu, že protivníci USA – menovite Rusko, Čína, Irán a Severná Kórea – počas tejto krízy otestovali kapacity USA na obranu. Aj keď sa spoločnosť takmer úplne zameriava na koronavírus, ozbrojené sily sú stále na pozore. Logicky je to čisté pozitívum pre akcie RTX.

Devastácia svetového hospodárstva sa ďalej zhoršuje v rozvojových krajinách alebo medzi krajinami, ktoré sa väčšinou zaoberajú jednou komoditou. V tomto prípade ide o ropu.

A konečne vidíme, že na celom svete sa objavujú konflikty vrátane hraničného konfliktu medzi Čínou a Indiou a Severná Kórea pokazila kontakty so styčným úradom, ktorý slúžil ako de facto veľvyslanectvo Južnej Kórey. So všetkým, čo môže vystreliť zle, je RTX dobrou voľbou na kúpu.

päťročný graf Xcel Energy, zdroj: GOOGLE

Xcel Energy (NASDAQ:XEL)

Ako verejnoprospešná spoločnosť špecializujúca sa na elektrické siete a zemný plyn má spoločnosť Xcel Energy (NASDAQ:XEL) trvalý dopyt. Pokročilá technológia neznamená veľa, ak ju nemôžete zapnúť. A v tomto strašnom období predstavovali verejnoprospešné spoločnosti záchranné lano pre mnohé bojujúce domácnosti. V priebehu času sa očakáva, že akcie XEL sa dostanú mimo svoju funkčnosť.

Ďalším presvedčivým dôvodom trpezlivosti so spoločnosťou Xcel je oblasť jej pokrytia. So zameraním na stredozápad a životaschopné štáty, ako sú Texas a Colorado, môže technická spoločnosť využiť potenciálne dlhodobé migračné trendy.

Mnoho Američanov prijalo extrémne opatrenia na svoju ochranu proti Covid-19, vrátane dočasného útočiska vo vidieckych oblastiach. Ale je možné, že významná časť týchto dočasných presťahovalcov to urobí natrvalo. Plus, stále trvajú nepokoje, čo tiež môže zmeniť scenériu miest.

Možnosť druhej vlny koronavírusu sa stala realistickejšou, keď sa spoločnosť Apple (NASDAQ:AAPL) rozhodla zavrieť niektoré obchody na Floride a v Arizone kvôli opätovnému výskytu prípadov (USA nedávno zasiahlo takmer 45 000 nových infekcií). To by tiež mohlo prinútiť niektorých presťahovalcov, aby sa pevne rozhodli.

Rovnako dôležité je, že bývanie na vidieku je oveľa dostupnejšie ako život vo veľkých mestách. Vzhľadom na to, že smerujeme do veľmi neistého obdobia, americké rodiny môžu byť ďalej motivované k tomu, aby uskutočnili presun na vidiek.

To by pravdepodobne prospelo akciám XEL, keďže podkladová spoločnosť ponúka pokrytie v oblastiach, ktoré sú pre obyvateľov veľkých miest, najmä pre mileniálov, atraktívne.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár