9 silne výkonných akcií, ktoré by ste mali predať do konca roka

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Napriek vážnym turbulenciám bol rok 2020 pre investorov skvelým rokom. Ale aj keď sa trhové indexy, ako je S&P 500 (NYSEARCA: SPY), pohybujú na historicky najvyšších úrovniach, môže byť čas uvedomiť si zisky a predať akcie s dobrým výkonom do konca roka.

Iste, väčšina analytikov z Wall Street, ktorí sa zúčastnili prieskumu CNBC, predpovedá ďalšie zisky v roku 2021. To však nezaručuje, že budúci rok bude pre akcie transparentný. Pri natiahnutých oceneniach (najmä v oblasti technológií) a pri dostaní sa z Covid-19 by mohol byť na obzore sell-off alebo korekcia.

To však neznamená, že sa trhy vrátia na svoje marcové minimá. Ak však nadšenie investorov v budúcom roku opadne, očakávajte, že mnohí z tohtoročných víťazov budú obchodovať za nižšie ceny ako dnes.

S týmto vedomím môže byť rozumné vziať peniaze a pred koncom roka predať týchto 9 výkonných akcií:

  • American Airlines (NASDAQ: AAL)
  • Beyond Meat (NASDAQ: BYND)
  • First Solar (NASDAQ: FSLR)
  • Landcadia Holdings II (NASDAQ: LCA)
  • Nike (NYSE: NKE)
  • Palantir (NYSE: PLTR)
  • Starbucks (NASDAQ: SBUX)
  • Tesla (NASDAQ: TSLA)
  • Wayfair (NYSE: W)

Áno, mnohé zostávajú skvelými dlhodobými príležitosťami. Ale keďže na trhoch stále pretrváva neistota, ale lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Môže byť na škodu, že trochu riskujete.

Landcadia Holdings II (LCA)

Je tu akási príležitosť v prípade akcií LCA. Táto spoločnosť SPAC sa má spojiť so súkromnou spoločnosťou zaoberajúcou sa online hraním – Golden Nugget Online Entertainment (GNOG) a získala si lásku investorov, ktorí chcú staviť na budúcnosť online hazardných hier v Spojených štátoch. .

To, že akcie prudko vzrástli vďaka megatrendu legalizácie online hier, nič neznamená. A hoci si GNOG našiel úspech na domácom trhu v New Jersey, má malú konkurenčnú výhodu oproti svojim väčším a lepšie financovaným partnerom.

Keďže na zväčšenie chýbajú peniaze (a pri tom sa udržiavajú krátkodobé straty), nie je tu toľko miesta v porovnaní s rivalmi ako DraftKings (NASDAQ: DKNG) a Penn National (NASDAQ: PENN). Nielen to, keďže tento horúci sektor prináša veľmi zaujímavé ocenenia, súčasná bublina v akciách online hier môže byť náchylná na korekciu alebo sell-off.

Teraz, s akciami o takmer 50% za mesiac (aj po nedávnom stiahnutí z trhu), to vyzerá, že je čas zarobiť. Akcie môžu byť skvelou príležitosťou, ak klesnú späť na predchádzajúcu úroveň. Zatiaľ ho však predajte, ak ho vlastníte, a pokiaľ nie, vyhnite sa mu.

Nike (NKE)

Rovnako ako niektoré z ďalších uvedených mien, aj u Nike je v situácii, keď je hlavným problémom ocenenie, a nie potenciálne pozitívne faktory. Ocenenie spoločnosti „predbieha základné princípy“.

Ako to? Akciová spoločnosť NKE dnes dosahuje koncový dvanásťmesačný (TTM) pomer P / E 81,1x. A hoci vykazuje silné známky oživenia, predpokladaný rast neoprávňuje súčasný násobok. Prečo boli investori ochotní ponúknuť od januára gigantu v oblasti športového oblečenia takmer 35% a od marcového krachu vírusom viac ako 100%?

Vysvetlením je tzv. „efekt Robinhood“. Iste, používatelia populárnej aplikácie na obchodovanie s akciami sa viac zaujímajú o „horúce“ odvetvia, ako sú EV. Ale ako jedna z najnavštevovanejších spoločností na svete, je možné, že retailoví investori, ktorí sa prvýkrát zaoberajú akciami, sledujú staré známe slovo Petra Lyncha a „investujú do toho, čo poznajú“.

Ale aj keď môžu spoločnosť Nike poznať, možno nevedia, že platia značnú prémiu. Z krátkodobého hľadiska to nemusí mať vplyv na cenu akcií spoločnosti Nike. Ale ak a keď sa vplyv Robinhood – u na tohtoročný trh s býčím trendom začne vytrácať, mohlo by dôjsť k významnému stiahnutiu. S akciami blízko maxima všetkých čias, je čas predať.

Palantir (PLTR)

Palantir je ďalšie meno, ktoré profituje z nedávnych politických správ. Táto spoločnosť zaoberajúca sa veľkými dátami má hlboké vzťahy s federálnou vládou. A s prichádzajúcimi správami od Bidena, investori stavajú na veľké šance, že jej podnikanie vo verejnom sektore bude v nasledujúcich štyroch rokoch prekvitať.

Výsledkom bolo, že akcie prudko vzrástli od dňa volieb. Akcie PLTR sa 3. novembra obchodujú okolo 10,50 dolárov za akciu, teraz sa obchodujú za približne 26 – 28 dolárov za akciu. Tento horúci trend sa však môže začať ochladzovať.

Prečo? Po prvé, akcie by sa mohli stiahnuť späť, ak rast nedosiahne očakávania investorov. Po druhé, nadchádzajúce ukončenie platnosti jeho ustanovenia o blokovaní by mohlo znamenať šialený náskok zasväteného predaja. A po tretie, je otázne, či sa Palantir (ktorý je prevažne konzultačnou spoločnosťou) dokáže zväčšiť tak, ako to dokáže spoločnosť SaaS.

Ak ste nakúpili, keď investori dychtili po jeho uvedení na burzu, váš nákup sa pri spätnom pohľade ukázal ako veľmi dobrý. Ale keďže ceny na Wall Street sú ceny dokonalé, teraz je čas vyplatiť peniaze – akcie PLTR sa môžu v priebehu nasledujúcich dvanástich mesiacov vzdať väčšiny svojich nedávnych ziskov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár