9 silne výkonných akcií, ktoré by ste mali predať do konca roka

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Tretia časť

Napriek vážnym turbulenciám bol rok 2020 pre investorov skvelým rokom. Ale aj keď sa trhové indexy, ako je S&P 500 (NYSEARCA: SPY), pohybujú na historicky najvyšších úrovniach, môže byť čas uvedomiť si zisky a predať akcie s dobrým výkonom do konca roka.

Iste, väčšina analytikov z Wall Street, ktorí sa zúčastnili prieskumu CNBC, predpovedá ďalšie zisky v roku 2021. To však nezaručuje, že budúci rok bude pre akcie transparentný. Pri natiahnutých oceneniach (najmä v oblasti technológií) a pri dostaní sa z Covid-19 by mohol byť na obzore sell-off alebo korekcia.

To však neznamená, že sa trhy vrátia na svoje marcové minimá. Ak však nadšenie investorov v budúcom roku opadne, očakávajte, že mnohí z tohtoročných víťazov budú obchodovať za nižšie ceny ako dnes.

S týmto vedomím môže byť rozumné vziať peniaze a pred koncom roka predať týchto 9 výkonných akcií:

  • American Airlines (NASDAQ: AAL)
  • Beyond Meat (NASDAQ: BYND)
  • First Solar (NASDAQ: FSLR)
  • Landcadia Holdings II (NASDAQ: LCA)
  • Nike (NYSE: NKE)
  • Palantir (NYSE: PLTR)
  • Starbucks (NASDAQ: SBUX)
  • Tesla (NASDAQ: TSLA)
  • Wayfair (NYSE: W)

Áno, mnohé zostávajú skvelými dlhodobými príležitosťami. Ale keďže na trhoch stále pretrváva neistota, ale lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Môže byť na škodu, že trochu riskujete.

Starbucks (SBUX:NASDAQ)

Rovnako ako Nike, aj akcie SBUX sú ďalším menom, z ktorého môžu mať úžitok retailoví investori, ktorí „kupujú to, čo poznajú“. Ale s odolnosťou spoločnosti vo svetle pandémie môže byť rýchle zotavenie jej akcií od marca čiastočne opodstatnené.

Akcie spoločnosti Starbucks sa nielen odrazili od minima počas Covid-19; ale sú dvojciferne od miesta, kde boli pred vypuknutím, keď sa ako prvé začali objavovať na titulkách. Teraz sa však zdá, že s akciami, ktoré sa oceňujú FAANG než ako reštaurácia, sa investori mohli dostať vyššie.

päťročný graf Starbucks, zdroj: GOOGLE

Je pravda, že keď analytici na strane predaja zvyšujú svoje cenové ciele, môže tu byť ďalšia pristávacia dráha. Očakáva sa, že sa výnosy vo fiškálnom roku 2021 (rok končiaci sa septembrom 2021) vrátia späť na predpandemické úrovne a nasledujúci rok stúpnu o 20%. Akcie tak môžu ďalej stúpať. Namiesto toho, aby sa spoločnosť zastavila, spoločnosť prerastie od svojho súčasného ocenenia.

Cenové ciele analytikov sú zatiaľ prevažne na alebo mierne nad súčasnou obchodovacou cenou. Ďalšie zisky odtiaľto môžu byť minimálne. Vzhľadom na jej status obnovy a jej popularitu medzi investormi z Wall Street aj Main Street nie sú v dohľadnej dobe viditeľné akcie, ktoré by spôsobili veľký obrat. Na kartách do roku 2021 však môže byť mierny návrat.

Tesla (TSLANASDAQ)

„Nikdy sa nestavajte proti Elonovi Muskovi,“ hovoria fanúšikovia Tesly. Ale po neuveriteľnej 665,7%-nej rally v roku 2020 a nadchádzajúcom začlenení do S&P 500 (NYSEARCA: SPY) sa môže stať, že akciám elektromobilu dôjdu katalyzátory na ďalší rast.

Bez ohľadu na to, ako podrobná je ich analýza, najväčší kritici akcií majú iba veľké straty, ktoré môžu preukázať. Zlepšenia v jej základnom podnikaní však nie sú dôvodom, prečo si akcie v tomto roku počínali tak dobre.

päťročný graf Tesla, zdroj: GOOGLE

To znamená, že špekulácie sú kľúčovým faktorom vysokého trojciferného percentuálneho výnosu akcií v roku 2020. Iste, spoločnosť je teraz pravidelne zisková, čo je zrejmé z piatich priamych štvrťrokov pozitívnych výnosov GAAP. A so zrýchlením obratu elektromobilov sa v roku 2021 má predaj vyšplhať na 46%.

To však ťažko ospravedlňuje jeho takmer deväťnásobné rally od marca. Ak nezlepšuje vyhliadky, čo spôsobilo zvýšenie ceny akcií? FOMO, hybnosť a ďalšie faktory nezávislé od základov. Ale teraz, keď „EV mánia“ stráca paru, môže to byť také dobré, ako to bude v prípade akcií TSLA. Považujte to za akciu „vezmite peniaze a utekajte“, aby ste porazili všetkých ostatných.

Wayfair (W:NYSE)

Pretože „obchod s domácou ekonomikou“ pokračuje aj v prázdninových obdobiach, pre silnú výkonnosť akcií spoločnosti Wayfair môže ostať viac priestoru. Napriek tomu, že maloobchodný predajca domácich tovarov naďalej prekvapuje svojich kritikov, jeho súčasné ocenenie nie je udržateľné.

Čo mám na mysli? W sa momentálne predáva za zhruba 60-násobok budúcich príjmov. To by samo o sebe nebol problém, ak by sa jeho príjmy v nasledujúcich rokoch výrazne zvýšili. Ako však napísal Bret Kenwell z InvestorPlace, očakáva sa, že príjmy sa budúci rok znížia o polovicu.

päťročný graf Wayfair, zdroj: GOOGLE

Zjednodušene povedané, tohtoročné výsledky sa javia ako pandemická udalosť typu „raz a hotovo“. To neznamená, že tržby budú klesať. Elektronický obchod nikam nevedie, ani keď svet prekoná Covid-19. Spotrebiteľské výdavky sa budú naďalej meniť online. Súčasné ocenenie akcií W však môže nadhodnocovať vplyv tohto megatrendu.

S obmedzenými ďalšími ziskami a možnosťou veľkej korekcie, ak výsledky nedosahujú očakávania investorov, zvážte túto ďalšiu pandemickú akciu, z ktorej sa treba vymaniť skôr ako sa skončí rok 2020.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár