9 silne výkonných akcií, ktoré by ste mali predať do konca roka

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Napriek vážnym turbulenciám bol rok 2020 pre investorov skvelým rokom. Ale aj keď sa trhové indexy, ako je S&P 500 (NYSEARCA: SPY), pohybujú na historicky najvyšších úrovniach, môže byť čas uvedomiť si zisky a predať akcie s dobrým výkonom do konca roka.

Iste, väčšina analytikov z Wall Street, ktorí sa zúčastnili prieskumu CNBC, predpovedá ďalšie zisky v roku 2021. To však nezaručuje, že budúci rok bude pre akcie transparentný. Pri natiahnutých oceneniach (najmä v oblasti technológií) a pri dostaní sa z Covid-19 by mohol byť na obzore sell-off alebo korekcia.

To však neznamená, že sa trhy vrátia na svoje marcové minimá. Ak však nadšenie investorov v budúcom roku opadne, očakávajte, že mnohí z tohtoročných víťazov budú obchodovať za nižšie ceny ako dnes.

S týmto vedomím môže byť rozumné vziať peniaze a pred koncom roka predať týchto 9 výkonných akcií:

  • American Airlines (NASDAQ: AAL)
  • Beyond Meat (NASDAQ: BYND)
  • First Solar (NASDAQ: FSLR)
  • Landcadia Holdings II (NASDAQ: LCA)
  • Nike (NYSE: NKE)
  • Palantir (NYSE: PLTR)
  • Starbucks (NASDAQ: SBUX)
  • Tesla (NASDAQ: TSLA)
  • Wayfair (NYSE: W)

Áno, mnohé zostávajú skvelými dlhodobými príležitosťami. Ale keďže na trhoch stále pretrváva neistota, ale lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Môže byť na škodu, že trochu riskujete.

American Airlines (AAL)

Iste, s rýchlym pokrokom pri sprístupňovaní nových koronavírusových vakcín v USA sa ťažko zasiahnuté cestovné akcie ako American Airlines blížia k režimu obnovy. Aj keď rok 2021 môže priniesť zlepšenie leteckej dopravy, ešte stále nie sme z toho úplne von.

Na základe čísel kontrolných bodov TSA je letová prevádzka späť iba na zhruba 30% až 40% úrovní z roku 2019. A hoci to nie je také zlé ako na jar, stále je to vysoko. Priemerné denné “mrhanie” hotovosti za štvrťrok končiaci sa 31. decembra sa predpokladá kdekoľvek od 25 do 30 miliónov dolárov za deň.

Napriek dlhej ceste späť k „starému normálu“ investori naďalej oceňovali akcie AAL, akoby boli v úplnom režime obnovy. Po poklese na jednociferné číslo na vrchole uzamknutia sa akcie v júni predčasne zotavili a potom sa vyrovnali na 10 až 15 dolárov na akciu.

Pre tých, ktorí kupovali, keď veci vyzerali najsmrteľnejšie, ste videli niekoľko solídnych ziskov z držania akcií AAL. Pretože však k úplnému zotaveniu v leteckej doprave vedie ešte dlhá cesta, môže byť dnes zisk najlepším krokom.

Beyond Meat (BYND)

Nákupom rastovej akcie s prémiovým ocenením sa nestalo nič zlé. Pokiaľ to zodpovedá očakávaniam. Čo však v prípade, ak uvedený rast začne zaostávať? To je hlavný problém akcií spoločnosti BYND.

Po poklese na ceny blízko 50 dolárov za akciu zaznamenal tento dodávateľ „rastlinného mäsa“ prudký pokles akcií, pričom opäť takmer dosiahol hranicu 200 dolárov za akciu. Avšak po zmätku ohľadom dohody o potenciálnej dodávke so spoločnosťou McDonalds (NYSE: MCD) začali investori strácať vieru v túto hru „budúcnosti potravín“.

Akcie nedosahovali konsenzus so svojimi výnosmi, akcie opäť prepadli.

Iste, veľká časť týchto zmeškaných zárobkov bola spôsobená faktormi pandémie. Pokles predaja komerčných potravinárskych služieb prevážil nad rastom predaja priamo spotrebiteľovi. Ak však uvidíme ďalšie „zlé štvrťroky“, neočakávajte, že dnešné ocenenie vydrží.

Akcie v súčasnosti menia majiteľa pri pomere cena k predaju 20,94. Tento násobok je neudržateľný, ak sa rast začne spomaľovať. Aj keby ste nakúpili za vyššie ceny, môže toto byť čas znížiť vaše straty.

First Solar (FSLR)

Od víťazstva novozvoleného prezidenta Bidena boli akcie solárnych a ďalších „zelených akcií“ na spadnutie. Ale zatiaľ čo si tieto akcie prešli krásnou rally, investori do akcií FSLR nezaznamenali od 3. novembra veľké zisky.

Dôvod? Aj keď je celkovo Bidenovo predsedníctvo dobrým znamením pre solárne elektrárne, ďalšie potenciálne politiky prichádzajúcej administratívy by mohli negatívne ovplyvniť výkonnosť v budúcnosti. Konkrétne, možné zrušenie taríf podľa oddielu 201 uvalených na FV panely kryštalického kremíka čínskej výroby. First Solar nepriamo profitoval z tejto tarify prostredníctvom výnimky pre jej tenkovrstvové moduly.

Tento faktor viedol v novembri k zníženiu ratingu spoločnosti Raymond James. Kashy Harrison z firmy Piper Sandler zaujal menej medvedí pohľad na akcie, ale zdieľa podobné obavy zo schopnosti spoločnosti konkurovať čínskym rivalom a zlepšovať svoje marže.

Aj keď ocenenie nevyzerá príliš zaujímavo (forwardový pomer cena / zisk alebo pomer P / E je 24-násobný), vyššie uvedená neistota robí z tejto akcie jednu z mnohých akcií, ktoré sa majú predať do konca roka.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár