9 skvelých dividendových akcií s výnosom vyšším ako 3%

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Úrokové sadzby môžu práve teraz stúpať, ale stále sa pohybujú blízko historických miním. Vzhľadom k tomu, že prostredie úrokových sadzieb zostáva takmer nulové, dividendové akcie sa stali ešte dôležitejšími pre investorov hľadajúcich výnos.

Čo ale môže byť problémom ?  Na rozdiel od dlhopisov, existuje omnoho väčšie riziko v závislosti od výnosov akcií. Úrokové platby z dlhopisov sú povinné. Platby dividend? Môžu byť kedykoľvek znížené. To však neznamená, že by ste mali dividendové akcie úplne odignorovať, ak hľadáte výnos. Stále existuje množstvo vysoko kvalitných akcií, a to nie len s vynikajúcimi výnosmi, ale aj s potenciálom pre dlhodobé zisky.

Tieto menej cyklické názvy, zahŕňajúce všetky odvetvia, by taktiež mohli poskytnúť bezpečnú oblasť v prípade poklesu akciových trhov. Aj keď je takmer nemožné načasovať trh s akciami, ktoré príliš rýchlo rastú, možno by bolo dobré zvážiť pár spoločností, ktoré by obstáli aj pri korekcii trhu.

Ktoré dividendové akcie by ste teda mali zvážiť pri kúpe za výnosy 3% a viac a možnom zhodnotení? Uvažovať by ste mali nad týmito deviatimi: 

  • Cardinal Health (NYSE:CAH)
  • Conagra Brands (NYSE:CAG)
  • IBM (NYSE:IBM)
  • Kellogg (NYSE:K)
  • Kimberly-Clark (NYSE:KMB)
  • Lockheed Martin (NYSE:LMT)
  • Pfizer (NYSE:PFE)
  • Phillip Morris International (NYSE:PM)
  • PPL Corporation (NYSE:PPL)

Dividendový výnos: 3,56%

päťročný graf Kellog, zdroj: GOOGLE

Kellogg (K:NYSE)

Spolu s akciami spoločnosti Conagra, sú akcie spoločnosti Kellogg ďalšou vysoko výnosnou dividendovou voľbou v oblasti baleného tovaru. Akcie spoločnosti Kellogg, ktoré obchodujú s P / E 14,63, majú v súčasnosti dividendový výnos 3,85%.

Zatiaľ čo trhy dosahovali rekordné výšky, akcioví investori K, ktorí sa do toho ponorili na začiatku vypuknutia pandémie, pravdepodobne neboli spokojní so svojimi výnosmi sideway-ového obchodovanía.

To znamená, že investori, ktorí sa snažia vstúpiť do pozície dnes, môžu dosiahnuť lepšie výsledky. Je pravda, že Kellogg by mohol byť viac „hodnotnou pascou“ ako hodnotnou akciou. Keďže výsledky spoločnosti podporené pandémiou pravdepodobne v roku 2021 klesnú, ako aj obmedzená schopnosť K zvyšovať dividendy, má zmysel, prečo sú trhy k vyhliadkam spoločnosti opatrné.

Nemali by ste však zabudnúť na vystavenie tejto spoločnosti fenoménu „rastlinného mäsa“. Spoločnosť Kellogg, ktorá je vlastníkom značiek Morning Star Farms a Incogmeato, by mohla dosiahnuť dokonca lepšie ako očakávané výsledky, ak by získala trhový podiel spoločností Beyond Meat (NASDAQ: BYND) a Impossible Foods.

Porota možno bude naďalej zvažovať ďalšie zhodnocovanie cien, ale s výnosom 3,88%, je Kellogg ďalším dobrým výberom pre investorov, ktorí sa zameriavajú na dividendové akcie.

Dividendový výnos: 3,30%

päťročný graf Kimberly Clark, zdroj. GOOGLE

Kimberly-Clark (KMB:NYSE)

Vzhľadom na veľké množstvo zásobovania toaletného papiera, ktoré sa uskutočnilo na začiatku vypuknutia pandémie , nie je prekvapením, že akcie KMB boli počas minuloročného víru na trhu dosť odolné. Avšak po rýchlom zotavení a dosiahnutí cien až na 160 dolároch sa akcie od minulého leta podstatne vypredali. 

Teraz je to takmer 130 dolárov na akciu, ale táto spoločnosť založená na papierových spotrebných výrobkoch môže byť skvelým nákupom pre investorov zameraných na dividendový príjem. Tento výnos – 3,49% – je vynikajúci dlhodobý príjem a navyše má dlhú históriu po sebe idúceho rastu dividend. To sa z krátkodobého hľadiska nepremení na podstatne vyššie ceny Kimberly-Clark. Môže však pomôcť akciám udržať si solídne dlhodobé zisky pre investorov pomocou prístupu „kup a drž“.

To znamená, že zďaleka nie je zaručené, že spoločnosť Kimberly-Clark bude aj naďalej dosahovať pomalé a stabilné výnosy. Rastúce ceny môžu pre spoločnosť znamenať dlhodobý stagnujúci rast podielov.

Súhlasíme s tým, že rastúce ceny komodít sú znepokojením. Avšak zatiaľ čo obavy z inflácie sú v súčasnosti na vrchole, komoditné rally, ktoré sme videli, už mohlo byť prehnané. Celkovo je príliš skoro na to, aby sme povedali, či budú najbližšie roky ďalšou dekádou prudkého rastu cien komodít.

Dividendový výnos: 2,74%

päťročný graf Lockheed Martin, zdroj. GOOGLE

Lockheed Martin (LMT:NYSE)

S výnosom 3,04%, akcie LMT majú svoje miesto na zozname skvelých dividendových akcií. Ale táto letecká a defenzívna akcia ponúka viac, než len dividendy. 

Iste, tieto akcie sa musia ešte odraziť späť k svojej predpandemickej maximálnej hodnote. Navyše, s väčšinovou kontrolou vlády demokratmi v USA, sa niektorí ľudia obávajú, že rozpočet na obranu v krajine by mohol spôsobiť straty.

Obavy, že prezident Joe Biden je zlý pre zbrojárske podniky, však môžu byť prehnané. Nová vláda by samozrejme mohla prideliť prostriedky na obranu inak ako tá predchádzajúca. To však môže fungovať v prospech spoločnosti Lockheed Martin, ktorá sa zameriava na pokročilé zbraňové systémy. 

Lepšie než očakávané výsledky v nasledujúcich štyroch rokoch by mohli znamenať solídne výnosy pre LMT do budúcnosti. Ak do toho spoločnosť pridá ďalšie zvyšovanie svojho programu spätného odkupu akcií, je toho dosť na to, aby to bola skvelá príležitosť pre rast výnosov a cien akcií.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár