9 skvelých dividendových akcií s výnosom vyšším ako 3%

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Prvá časť

Úrokové sadzby môžu práve teraz stúpať, ale stále sa pohybujú blízko historických miním. Vzhľadom k tomu, že prostredie úrokových sadzieb zostáva takmer nulové, dividendové akcie sa stali ešte dôležitejšími pre investorov hľadajúcich výnos.

Čo ale môže byť problémom ?  Na rozdiel od dlhopisov, existuje omnoho väčšie riziko v závislosti od výnosov akcií. Úrokové platby z dlhopisov sú povinné. Platby dividend? Môžu byť kedykoľvek znížené. To však neznamená, že by ste mali dividendové akcie úplne odignorovať, ak hľadáte výnos. Stále existuje množstvo vysoko kvalitných akcií, a to nie len s vynikajúcimi výnosmi, ale aj s potenciálom pre dlhodobé zisky.

Tieto menej cyklické názvy, zahŕňajúce všetky odvetvia, by taktiež mohli poskytnúť bezpečnú oblasť v prípade poklesu akciových trhov. Aj keď je takmer nemožné načasovať trh s akciami, ktoré príliš rýchlo rastú, možno by bolo dobré zvážiť pár spoločností, ktoré by obstáli aj pri korekcii trhu.

Ktoré dividendové akcie by ste teda mali zvážiť pri kúpe za výnosy 3% a viac a možnom zhodnotení? Uvažovať by ste mali nad týmito deviatimi: 

  • Cardinal Health (NYSE:CAH)
  • Conagra Brands (NYSE:CAG)
  • IBM (NYSE:IBM)
  • Kellogg (NYSE:K)
  • Kimberly-Clark (NYSE:KMB)
  • Lockheed Martin (NYSE:LMT)
  • Pfizer (NYSE:PFE)
  • Phillip Morris International (NYSE:PM)
  • PPL Corporation (NYSE:PPL)

Dividendový výnos: 3,19%

päťročný graf Cardinal Health, zdroj. GOOGLE

Cardinal Health (CAH:NYSE)

Výhody vlastníctva akcií CAH sú napríklad tie, ako je to akcia so spoľahlivou hodnotou, tak je to aj akcia s vynikajúcim “dôchodkovým fondom”. Aj keď sa s akciami za posledný rok obchodovalo pomenej, je to stále skvelá voľba pre investorov, ktorí sa zameriavajú na dividendové akcie za rozumnú cenu. 

Pri podiele forwardových cien k zisku (P/E) 8,66-násobku, zostávajú akcie tohto farmaceutického distribútora veľmi lacné. Navyše, s dividendovým výnosom vo výške 3,73%, je to tiež skvelá voľba pre pasívny príjem.

Slabý výkon akcií vás však môže prinútiť myslieť si, že Cardinal Health to nerobí až tak dobre. Avšak, nie je to tak úplne pravda. Keď v posledných štvrťročných výsledkoch porovnáme odhady výnosov aj ziskov, spoločnosť sa zlepšuje. A nielen to. Jej predchádzajúce vystavenie sa opioidnej kríze je teraz do značnej miery už za nimi. Jediným háčikom je to, že nejde o žiadnu rastovú akciu ani pri troche fantázie.

Konsenzus analytikov v nasledujúcom roku očakáva, že sa predaje budú pohybovať niekde v oblasti stredových jednociferných čísel (4-6). Neočakávali by sme, že z CAH bude trhák. Ak však hľadáte solídny dividendový výnos s menším rizikom poklesu, toto je značka, ktorú si musíte ponechať na svojom zozname. 

Dividendový výnos: 2,95%

päťročný graf Conagra Brands, zdroj: GOOGLE

Conagra Brands (CAG:NYSE)

Gigant balených potravín, ktorý v súčasnosti vynáša 3,18%, je vynikajúcou spotrebiteľskou defenzívnou akciou pre investorov zameraných na dividendy. Okrem toho sa obchodovanie s 13,23-násobným forwardovým P/E zmenilo na mierne nižšie zhodnotenie ako pri mnohých iných konkurentoch. 

Samozrejme, existuje rozumné vysvetlenie, prečo sú teraz podiely také lacné. Analytici očakávajú, že s výsledkami spoločnosti v minulom roku posilnenými domácou ekonomikou, zisky v nadchádzajúcom fiškálnom roku mierne poklesnú. Spoločnosť však vo svojom nedávnom pokyne diskutovala, že trend „zostať doma“ – konkrétne posun smerom k domácej zábave – by mohol byť pre spoločnosť Conagra prospešný.

Inými slovami, pandemický faktor, ktorý pomohol udržať stabilitu akcie CAG v roku 2020, nie je tak jednorazovou vecou, ako by sa dalo predpokladať. To však neznamená, že akcie sú pripravené vyraziť zo svojej súčasnej cenovej hladiny, ktorá je okolo 35 dolárov. Ale s dostatkom pohybu na udržanie stabilných ziskov v nasledujúcich rokoch je jeho súčasná miera výplat bezpečná.

Okrem toho by toto meno mohlo v ďalších rokoch zaznamenať ďalšie posilnenie. Spoločnosť Conagra v súčasnosti vypláca 42,11% svojich výnosov na dividendy. Pre porovnanie, súperi ako General Mills (NYSE: GIS) majú výplatné pomery medzi 50% a 55%. Ak sa trh upraví, pridajte k tomu relatívne nízke riziko poklesu CAG a táto voľba vyzerá ako ďalšia skvelá voľba medzi dividendovými akciami.

Dividendový výnos: 4,89%

päťročný graf IBM, zdroj. GOOGLE

IBM (IBM:NYSE)

„Big Blue“ už roky musí bojovať proti vnímaniu, že je to iba technologický dinosaurus. Avšak, aj keď spoločnosť IBM robí správne kroky – využíva príležitosti v oblasti blockchainu aj cloud computingu – investori sa tomuto názvu do veľkej miery vyhýbajú.

Výsledkom je, že akcie IBM sa obchodujú s nízkym zhodnotením, s forwardovým cena / zisk 11,10-krát. Okrem toho, výnosy akcií dosahujú 5,32%, čo je v dnešnom prostredí nízkych úrokových sadzieb veľká suma. Samozrejme, aj keď sme už hovorili o jeho posilnení v oblasti blockchainu a cloud computingu, IBM je stále preťažená svojimi pomaly rastúcimi starými podnikmi. Spoločnosť je v procese vyčleňovania týchto starších jednotiek.

Okrem toho, s plánom spoločnosti IBM predať svoju nerentabilnú jednotku Watson Health, spoločnosť ďalej zefektívňuje svoje činnosti. Je to zbavenie sa toho, čo nefunguje, a zameranie  sa na budúci rast. To otvára dvere nielen uspokojovaniu investorov výnosom, ale aj potenciálnym podstatným ziskom z jeho ceny.

Na rozdiel od akcií spoločnosti Microsoft (NASDAQ: MSFT) alebo akcií FAANG, akcie spoločnosti IBM počas pandémie nestrieľali na slepo. Môže to znamenať, že akcie majú menšie riziko poklesu ako konkurenti, ktorí majú lepšie výsledky. Zvážte teda tento výber dividendových akcií, keďže IBM má na svojej strane viac, než len vysoký výnos.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár