4 najobľúbenejšie akcie Dow Jones za február 2020

Akcie Americké akcie Dividendy

The Dow Jones Industrial Average odštartoval rok 2020 s jedným mesiacom zvýšenej volatility a koncom mesiaca s malou stratou. Všetky tri hlavné akciové indexy – vrátane Nasdaq a S&P 500 – dosiahli v januári rekordné maximá, pretože výnosová sezóna štvrtého kvartálu pokračuje. Medzi najobľúbenejšie akcie indexu Dow Jones patria Home Depot (HD) a Walt Disney (DIS).

Za prvý mesiac roka 2020 sú víťazi – a porazení – jasní, vrátane špičkových akcií spoločnosti Dow Jones – Intel (INTC) a Microsoft (MSFT). V rámci ohodnotenia na akciovom trhu sú akcie z indexu Dow Jones v zóne „buy“, vrátane blue chip akcií Disney.

Akcie spoločnosti Microsoft boli v januári najvýkonnejšie so statným predstihom 7,9%.

Čo je Dow Jones Industrial Average?

Dow Jones Industrial Average, založený v roku 1896 s 12 akciami, je jedným z najstarších indexov akciového trhu. Existuje 30 akcií spoločnosti Dow Jones, ktoré slúžia ako zvonica pre všeobecný americký akciový trh. Medzi ďalšie hlavné akciové indexy patrí technologický Nasdaq a index S&P 500 – index 500 najväčších spoločností v Spojených štátoch.

Akcie Dow Jones na nákup či sledovanie

Zisková sezóna bola vo februári v plnom prúde. Investori by mali zostať ostražití v súvislosti s uvoľňovaním výnosov vzhľadom na prirodzenú volatilitu, ktorá obklopuje štvrťročné udalosti. Naopak, silné výsledky môžu spôsobiť medzery alebo veľké pohyby nad potenciálnymi nákupnými bodmi.

Naopak, slabší zisk môže viesť k výrazným cenovým stratám. Napríklad energetickí giganti ako Chevron (CVX) a Exxon Mobil (XOM) pridali približne 4% na základe svojich príslušných výsledkov.

Medzi potenciálne akcie Dow Jones, ktoré sú v zónach nákupu, patria Disney (DIS), Home Depot (HD), McDonald’s (MCD) a Merck (MRK).

Disney (DIS:NYSE)

ročný graf Disney, zdroj: GOOGLE

Home Depot (HD:NYSE)

ročný graf Home Depot, zdroj: GOOGLE

McDonalds Corp. (MCD:NYSE)

ročný graf McDonalds Corp, zdroj: GOOGLE

Merck & Co. (MRK:NYSE)

ročný graf Merck & Co, zdroj: GOOGLE

Zdroj: investors.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár