Akcie, ktoré miluje Wall Street 5/5 (1)

Akcie Americké akcie všetky články

Ktoré akcie z amerického indexu S&P 500 majú aktuálne najviac nákupných odporúčaní od veľkých bánk na Wall Street? Zoznam, ako skúsení investori tušia, môže byť ako impulzom pre nákup, tak kontrariánskou inšpiráciou.

Najobľúbenejším titulom na americkom akciovom trhu, alebo možno skôr najobľúbenejším medzi najsledovanejšími, je Amazon (AMZN:NASDAQ). 47 nákupných odporúčaní zo 48 je impozantné skóre.

Medzi hviezdami v tomto smere sú tiež prevádzkovatelia platobných kariet Visa (V:NYSE) a Mastercard (MA:NYSE). Tie stoja za zmienku aj preto, že majú za sebou sériu ročných nárastov kurzov akcií (a tento rok už obe akcie posilnili o viac ako 30%).

Amazon, jedna z najväčších firiem na trhu, na čele rebríčka asi príliš neprekvapí. Za zmienku ale stojí, že tento gigantický internetový obchod pomáha rade menších firiem k výraznému rastu tržieb. Príkladom z posledného kvartálu je výrobca a distribútor kozmetiky Coty (COTY:NYSE) , ktorý priamo spomenul predaj cez Amazon ako dôležitý faktor zlepšovania hospodárenia.

V zozname ďalej nájdeme tituly z finančného sektora (Citigroup, Equinix) alebo z technologického odvetvia (Salesforce, Microsoft, Keysight Technologies) alebo Facebook, ktorý napriek všetkým známym problémom tento rok spevnil o zhruba 50%.

Na zozname analytikmi najobľúbenejších titulov sú tie, na ktoré agentúra FactSet zozbierala aspoň 10 hodnotení. A potom išlo už len o percentá nákupných odporúčaní (alebo analogických odporúčaní „nadvážit“).

Zdroj: cnbs, investicniweb

Ohodnoť článok

Pridaj komentár