Aké akcie kupoval Ray Dalio?

Akcie Americké akcie všetky články
Foto zdroj: TWITTER

Americký hedge fond Bridgewater Associates, ktorý vedie známy investor Ray Dalio a má v správe 165 mld. USD, v reporte 13F zverejnil zmeny v akciovom portfóliu za 3Q.

Najväčší nákup hedge fondu v 3Q bolo ETF iShares MSCI Taiwan (EWT) a akcie spoločností Invesco (IVZ:NYSE), Progressive (PGR:NYSE), American Tower (AMT:NYSE) and Franklin Resources (BEN:NYSE). Hedge fond vlastnil 333 akcií, z toho 110 sú nové pozície. Cez tri štvrtiny sú zainvestované prostredníctvom ETF.

Rai Dalio v roku 2011 vydal knihu „Principles“ o svojej investičnej filozofii a prístupu k manažmentu spoločností. V súčasnej dobe volá po reforme kapitalizmu, napr. V nedávnom článku „Svet sa zbláznil a systém je rozbitý“ (v angličtine).

Zaujíma vás, ako investujú veľkí hráči? Sledujte reporty 13-F

Fondy nad určitú veľkosť majú povinnosť zverejňovať svoje pozície v regulačných hláseniach 13F pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Na zverejnenie týchto reportov, známych pod skratkou 13F, dochádza po 45 dňoch od konca kvartálu. Pozície sa tak odvtedy mohli zmeniť, napriek tomu ponúka istý náhľad na uvažovanie veľkých investorov.

Zdroj: Tománek, Fio banka

Ohodnoť článok

Pridaj komentár