Ako investovať počas finančnej krízy

Akcie Ekonomika všetky články Zaujímavosti

Akciové trhy sa v prirodzených podmienkach z dlhodobého hľadiska vždy zvyšujú. Z minulosti zistíme, že každá finančná kríza je paradoxne skvelou príležitosťou ku kúpe akcií. Je preto dôležité mať v zálohe dostatočne veľký kapitál, aby ste mohli po skončení ekonomickej krízy profitovať. Existuje pár rád, ktorých sa držať, ak cítite, že sa blíži ekonomická kríza.

3 rady pre pasívnych investorov:
Šetrite peniaze na to, aby ste mohli nakúpiť akcie na dne.
Ak dlhodobo investujete, môžete sa rozhodnúť sedieť ticho na dobre diverzifikovanom akciovom portfóliu a vyberať dividendu. Akcie v dlhodobom horizonte pôjdu vždy smerom nahor.
Pridajte zlato a striebro do svojho portfólia, aby ste využili akékoľvek zvýšenie cien drahých kovov počas krachu na akciovom trhu. V minulosti boli drahé kovy často považované za bezpečné útočisko v čase finančnej krízy

4 rady pre aktívnych investorov:
Obchodujte na short: Vedeli ste, že môžete zarobiť peniaze z klesajúcich cien akcií? Principiálne predávate akcie, ktoré v tejto chvíli nevlastníte, aby ste ich nakúpili neskôr za nižšiu cenu a profitovali na rozdiele. Týmto spôsobom môžete zarobiť peniaze z klesajúcich cien.
Obchodovať s opčnými derivátmi, kde sa dá lepšie riadiť riziko.
Pridajte zlato a striebro do svojho portfólia, aby ste mohli profitovať na akomkoľvek zvýšení cien drahých kovov. Špekulatívni investori môžu tiež zvážiť nakúpenie akcií ťažobných firiem.
Používajte technickú analýzu, prostredníctvom ktorej môžete z grafu vyčítať, napríklad kedy sa otočil klesajúci trend, alebo na akej úrovni sa vytvorili cenové supporty.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár