Ako sa stať miliardárom

Financie všetky články Zaujímavosti

Stať sa miliardárom sa zdá byť skvelým životným cieľom, ale pre väčšinu z nás je to bohužiaľ len sen. Ide o to, že veľa miliardárov nezačalo len tak. Niektorí určite mali ekonomické a vzdelávacie výhody, ale aj bez nich ich inteligentné a obchodné rozhodnutia, ako aj niekoľko kľúčových charakteristík, doviedli k ich miliardám.

Čo sa teda môžeme naučiť o našich vlastných možnostiach skutočného života, aby sme sa stali miliardármi? 

Najdôležitejšie je nájsť spôsob, ako zarobiť peniaze. Štyri z najčastejšie používaných spôsobov zarábania peňazí vo svete miliardárov sú: vymýšľať, investovať, inovovať a byť podnikavý. Nezabudnite však, že kontrolovanie svojich miliárd je rovnako dôležité ako práca či snaha, ktorú vynaložíte, aby ste sa k nim dostali.

Čo je potrebné urobiť?

Vymýšľajte

Vynaliezanie je náročná kariérna cesta. Ale ak máte rozumný nápad a možnosti, aby ste úspešne vytvárali, patentovali, vyrábali a predávali produkt, ktorý ľudia potrebujú (a teda ho budú kupovať v húfoch), môžete na ňom vybudovať svoj život budúceho miliardára. Úspešné vynálezy nemusia byť nevyhnutne komplikované alebo technicky vyspelé, ale môžu to byť vylepšenia existujúcich položiek. Napríklad James Dyson vynašiel lepší vysávač a Gianfranco Zaccai vynašiel lepší mop – Swiffer.

Inovujte

Inovácia je umením zvážiť súčasný bežný trh a nájsť kreatívny spôsob ako zlepšiť súčasnú ponuku. Úspešní inovátori identifikujú skutočné potreby, ktoré stoja za požiadavkami zákazníkov a ponúknu im inteligentnejší, lepší a efektívnejší produkt alebo službu, ktorá poskytuje viac ako jej konkurenti. Iní môžu rozvíjať podnikanie, ktoré funguje takým spôsobom, ktorý je dosť odlišný od ostatných. Zakladateľ IKEA – Ingvar Kamprad je vynikajúcim príkladom niekoho, kto využil silu inovácie na získaniu miliárd. Nábytok sa nezdá byť veľmi vzrušujúcim trhom, ale prístup Ingvara k poskytovaniu modulárnych, ekonomických kusov s moderným vkusom zo Švédska a ďalších európskych dizajnérov a výrobcov na globálny trh sa ukázal ako plodný.

Investujte

Warren Buffett je známy svojimi skromnými spôsobmi a svojimi inteligentnými investíciami. Investovanie, samozrejme, vyžaduje trochu počiatočného kapitálu a určité presné informácie o tom, ktoré investície sú inteligentné a ktoré sú plytvaním peniazmi. Ak sa môžete vydať po stopách investorov ako je Buffett, potom by to mohla byť cesta pre vás.

Buďte podnikavý

Poslednou možnosťou, ako sa stať miliardárom, je tradičná podnikateľská činnosť. Začiatky podnikania a dosiahnutie úspechu nie sú vždy ľahké, ale pre tých, ktorí majú dobrý zmysel pre podnikanie a schopnosť nájsť dieru na trhu, ktorá má potenciál, môže byť podnikanie nástrojom veľkého bohatstva. „Miliardový“ podnikatelia môžu pracovať jedným z dvoch spôsobov: buď prídu s vynikajúcim nápadom a kráčajú celou dlhou cestou (ako je to v prípade Bill Gatesa a Microsoftu) alebo tak, že si všimnú dobrý nápad niekoho iného a investujú. Oba spôsoby sú životaschopné, ako dosiahnuť úspech, ktorý vám môže priniesť miliardy.

Čo nerobiť

Myslieť si, že viete všetko

V okamihu, keď si myslíte, že už sa nemáte čo učiť, je to práve ten okamih, keď zabijete svoj potenciál stať sa miliardárom. Najmä ak máte záujem o budovanie svojho bohatstva prostredníctvom vymýšľania alebo inovácií. Musíte byť zvedaví, otvorení a učiť sa v podstate stále. Tieto vlastnosti vám umožňujú pozerať sa na staré veci novým spôsobom, vidieť potenciál pre zmenu a zisk tam, kde ostatní vidia iba to, čo už bolo urobené.

Nerobte honosné investície

Jedným z úskalí budúcich miliardárov je skočiť po úspešnej investícii hneď na „ďalšiu veľkú vec“, ktorá nie je vždy taká veľká. Investori, ktorí zarobia miliardy zo svojich investícií, sa vyhýbajú honosným a vysokorizikovým výberom a namiesto toho si vyberajú tých, ktorí majú dlhodobý potenciál poskytovania dlhodobých výnosov. Nehnuteľnosti, energetika, oceľ, telekomunikácie a farmaceutický priemysel patria medzi najvyberanejšie, zatiaľ čo high-tech sú riskantné, aj keď, aj to je cesta.

Neprestávajte príliš skoro

Podnikateľské typy, ktoré uspejú, si uvedomujú, že úspech zriedkakedy príde cez noc. Jeden podnikateľský nápad sa nemusí vyplatiť, ale ďalší môže. Nie je ľahké postaviť niečo od základov, najmä ak je to niečo, čo má priniesť miliardy. 

Záver

Šťastie je tiež podstatný detail pri úspechu. Pomáha byť na správnom mieste v správny čas. Avšak, ak nevieš, čo spraviť, keď už si tam, šťastie ti veľmi nepomôže. Inteligentné rozhodnutia, inteligentné investície, dlhodobé vzdelávanie a rastúca vôľa. To je cesta.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár