Wirecard (WDI:ETR). Čo je tajomstvom rýchleho rastu?

Akcie Banky Ekonomika Európske akcie Financie Služby Verejné služby

Len málo spoločností sa pozerá tak ďaleko do budúcnosti a len málo z nich je optimistických ako Wirecard (WDI:ETR). Terajší generálny riaditeľ Markus Braun aktualizoval predpoveď – nie nadol, ale naopak, vyššie. 8. októbra by sme sa mali dozvedieť viac.

Blížiaca sa informačná prognóza môže byť skvelým spôsobom ako sa pozrieť na dlhodobé faktory rastu Wirecard (WDI:ETR). Samotná spoločnosť identifikovala niekoľko megatrendov, ktoré pravdepodobne podporia predaj a rast výnosov z dlhodobého hľadiska. Do istej miery by z toho mohla mať komunita Aschheimu prospech.

Bezhotovostný svet

Wirecard (WDI:ETR)  ako poskytovateľ platobných služieb samozrejme profituje zo skutočnosti, že stále viac platieb sa spracováva elektronicky – napríklad prostredníctvom kreditnej karty či mobilného telefónu. Potenciál je obrovský – spoločnosť uvádza, že v súčasnosti je viac ako 80% všetkých platieb na svete síce stále v hotovosti, zatiaľ čo len necelých 10% je plne digitalizovaných. 

Rast Wirecard (WDI:ETR)

Podľa súčasnej správy o svetových platbách sa očakáva, že do roku 2021 sa počet bezhotovostných platieb zvýši o 13% ročne. Od rozvíjajúcich sa krajín v Ázii sa očakáva, že dosiahnu obzvlášť vysoké miery rastu – očakáva sa, že miera rastu dosiahne dokonca 29%. Dobrá správa pre Wirecard (WDI:ETR)– najmä v Ázii má spoločnosť momentálne silnú pozíciu a minulý rok tam generovala 45% svojho predaja. K tomuto trendu tiež prispieva rastúci dopyt po inovatívnych cezhraničných platobných možnostiach prostredníctvom globalizácie.

Umelá inteligencia 

Umelá inteligencia zohráva na Wirecard (WDI:ETR) dlhé roky istú dôležitú úlohu – spoločnosť sa zaoberá riadením rizika pri spracovaní svojich platieb pre svojich partnerov, čím sa znižujú predvolené hodnoty platieb a pokusy o podvody. V spoločnosti Wirecard (WDI:ETR) sa to robí úplne automaticky pomocou umelej inteligencie. Systém bol vypracovaný pomocou množstva údajov na identifikáciu vzorcov podvodného konania.

V budúcnosti by umelá inteligencia mohla pre obchodníkov analyzovať aj správanie zákazníkov , čo obchodníkom umožní lepšie prispôsobiť svoje ponuky a ceny individuálnym potrebám zákazníkov.

Internet

Aj keď internet pre väčšinu z nás už dlho nie je nezmapovaným územím, technológie súvisiace s internetom ešte zďaleka nezvládli všetky oblasti nášho života. Platí to aj pri platbách. V budúcnosti bude vďaka elektronickému obchodu spracovaných online oveľa viac transakcií ako predtým, čo samozrejme prináša výhody pre spoločnosť Wirecard (WDI:ETR) ako poskytovateľovi digitálnych platobných služieb. Podporujú to rôzne partnerstvá, ktoré spoločnosť nedávno oznámila v tejto oblasti. Wirecard (WDI:ETR) tiež podporuje rôzne inovácie – napríklad SmartMirror, interaktívne zrkadlo, ktoré môžu spotrebitelia použiť na priame platby.

Finančné začlenenie

V roku 2017 až 1,7 miliardy ľudí na celom svete nemalo účet v banke alebo aplikáciu ponúkajúcu dané služby. Títo ľudia sa nazývajú „nebankoví“. Zvyšujúce sa finančné začlenenie tento počet ľudí znižuje.

Elektronicky platia samozrejme iba ľudia, ktorí využívajú bankové služby. Finančné začlenenie by teda mohlo byť hnacou silou pre inovatívneho poskytovateľa platobných služieb. Spoločnosť Wirecard (WDI:ETR) okrem toho využíva výhody mobilnej platobnej aplikácie aj priamo súkromných zákazníkov. Takéto riešenia spoločnosti by mohli nezávisle podporovať finančné začlenenie.

Bezproblémové skúsenosti zákazníkov

Spoločnosť Wirecard (WDI:ETR) verí, že v budúcnosti váš nákup bude stále menej závisieť nielen od kvality produktu, ale naopak, pre maloobchodníkov bude dôležité, aby vám poskytli čo najrozmanitejšie a najlepšie skúsenosti a aby nákupy boli pre zákazníkov čo najpríjemnejšie.

Wirecard (WDI:ETR) naďalej prekvapuje svojimi inováciami v tejto oblasti – či už ide o spomínané SmartMirror alebo ambície spoločnosti ušetriť čas pri pokladni pomocou inteligentných policových a biometrických postupov. Niet divu, že Aschheimerovci sú v dobrej pozícii, aby mohli využívať tento trend.

Záver

Tieto megatrendy sú určite dostatočným dôvodom na to, aby spoločnosť Wirecard (WDI:ETR) bola optimistom pre ďalší rast. Nedávno oficiálne uzavretá dohoda s japonským technologickým gigantom SoftBank by mala pomôcť spoločnosti, najmä v Ázii, ťažiť z vyššie uvedených trendov. Je to určite dobrý základ pre predpokladaný ďalší rast

Je len otázkou času, kedy sa postavenie inovatívneho poskytovateľa platobných služieb premietne do ceny akcií. 

Wirecard (WDI:ETR) vzrástol takmer o 2 000%. Existuje sľubný nástupca, ktorý by sa čoskoro mohol ujať vedenia, ktorého akcie sa na burze zverejnili len minulý rok. S rastom výnosov o 49% (2018) a rozpätím 52% (pred zdanením a odpismi) spoločnosť zaujala analytikov, zatiaľ čo jej platforma zaujíma najvýkonnejších maloobchodných predajcov po celom svete a oslovili už vyše 3 miliárd zákazníkov.

Zdroj: onvista.de

Ohodnoť článok

Pridaj komentár