American Electric Power Company Inc. (AEP:NASDAQ)

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

American Electric Power, je významná investorská elektrárenská spoločnosť v USA, ktorá dodáva elektrinu viac ako piatim miliónom zákazníkom v 11 štátoch. AEP patrí k najväčším výrobcom elektriny v USA a vlastní takmer 38 000 megawattov výrobnej kapacity v USA.

Ústredie: Columbus, Ohio, USA
Generálny riaditeľ: Nick Akins (12. 11. 2011 – súčasnosť)
Počet zamestnancov: 17 666 (2017)
Dátum založenia: 1906
Sektor: verejné služby
Priemysel: elektrárne
Zamestnanci: 16 787
Adresa: 1 Riverside Plaza, Columbus, OH, 43215-2373, USA
Telefónny kontakt: 614-716-1000
Webová stránka: www.aep.com

Dividendový výnos: 3,34%

päťročný graf American Electric Power, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 2,96 dolárov
Výplatný pomer: 63,46%
Roky rastu: 11 rokov
Posledná ohlásená dividenda: 0,74 USD
Dátum ex dividendy: 6. 5. 2021
Dátum výplaty: 1. 6. 2021
Frekvencia: štvrťročne

Dividendová história:

zdroj: seekingalpha.com

Profil spoločnosti American Electric Power

Spoločnosť American Electric Power Company, Inc., (AEP:NASDAQ) je holdingová spoločnosť poskytujúca elektrické verejné služby. Zaoberá sa výrobou, prenosom a distribúciou elektriny na predaj maloobchodným a veľkoobchodným zákazníkom v Spojených štátoch. Funguje prostredníctvom segmentov vertikálne integrovaných služieb, prenosových a distribučných spoločností, AEP Transmission Holdco a segmentov Generation & Marketing. Spoločnosť vyrába elektrinu z uhlia a lignitu, zemného plynu, jadra a vodnej energie, ako aj zo solárnych, veterných a iných zdrojov energie. Veľkoobchodne dodáva a predáva elektrickú energiu aj ďalším spoločnostiam zaoberajúcim sa elektrickou energiou, vidieckym elektrickým družstvám, obciam a ďalším účastníkom trhu. Spoločnosť tiež vlastní, prenajíma alebo kontroluje približne 3 016 železničných vozňov, 411 nákladných člnov, 6 ťažných člnov a terminál na manipuláciu s uhlím s ročnou kapacitou približne 18 miliónov ton. Spoločnosť American Electric Power Company, Inc. bola založená v roku 1906 so sídlom v Columbuse v štáte Ohio.

Zdroj: seekingalpha.com

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár