American Financial Group (AFG:NYSE)

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Ústredie: Cincinnati, Ohio, USA
Generálny riaditeľ: S. Craig Lindner (Jan 2005 – súčasnosť), S. Craig Lindner (1980 – súčasnosť), Carl Lindner III (1979 – súčasnosť), Carl Lindner III (Jan 2005 – súčasnosť)
Dátum založenia: 1997
Spravované aktíva: 10,80 miliárd
Sektor: finančný
Priemysel: poistenie majetku a úrazov
Počet zamestnancov: 6 600
Adresa: 301 East Fourth Street, Cincinnati, OH, 45202, USA
Telefónny kontakt: 513 579 2121
Webová stránka: www.afginc.com

Dividendový výnos: 1,99%

päťročný graf American Financial Group, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 2,52 dolárov
Výplatný pomer:
16,47%
Roky rastu:
16 rokov
Posledná ohlásená dividenda:
0,63 dolárov
Ex dividend day:
13.10.2022
Dátum výplaty:
25.10.2022
Frekvencia:
štvrťročne

História rastu dividend: 

zdroj:seekingalpha

Profil spoločnosti American Financial Group

American Financial Group, Inc., holdingová poisťovacia spoločnosť, poskytuje v Spojených štátoch špeciálne produkty poistenia majetku a úrazov. Ponúka produkty poistenia majetku a dopravy, ako je krytie fyzických škôd a zodpovednosti za autobusy a nákladné autá, vnútrozemské a oceánske námorné produkty, produkty súvisiace s poľnohospodárstvom a krytie iného komerčného majetku a špeciálnej dopravy; špeciálne úrazové poistenie vrátane primárneho prebytku, výkonnej a profesionálnej zodpovednosti, všeobecnej zodpovednosti, zastrešujúcej a nadmernej zodpovednosti a špeciálneho krytia na cieľových trhoch, ako aj prispôsobené programy pre malé a stredné podniky a poistenie kompenzácie pracovníkov; špeciálne produkty finančného poistenia zahŕňajúce poistné programy na riadenie rizík pre úverové a lízingové inštitúcie, produkty vernosti a záruky a poistenie obchodných úverov. Spoločnosť predáva svoje produkty poistenia majetku a úrazu prostredníctvom nezávislých poisťovacích agentov a maklérov. American Financial Group, Inc. bola založená v roku 1872 a jej ústredie je v Cincinnati, Ohio.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár