Americký výrobca tlačiarní a počítačov HP (HPQ:NYSE) prepustí až 9 tis. ľudí, navyšuje dividendu a spätné odkupy

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Technológie

Americká spoločnosť HP Inc. (HPQ:NYSE), ktorá vyrába tlačiarne a počítače, oznámila reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého príde o prácu až 9 tis. zamestnancov. Taktiež oznámila zvýšenie dividendy a spätné odkupy akcií.

HP Inc. (HPQ:NYSE) včera predstavila plán reštrukturalizácie, výhľad na rok 2020, navýšenie dividendy a plán spätného odkúpenia akcií.

ročný graf HP Inc. zdroj: FINANZEN100

„S tým ako sa púšťame do novej kapitoly, činíme odvážne a rozhodné kroky,“ povedal Enrique Lores, nový prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti HP Inc. a dodal: „Vidíme významné príležitosti vytvárať hodnotu akcionárom, čo chceme dosiahnuť pokrokom v našom vedení, disrupciou v odvetví a agresívnou transformáciou spôsobov, akými pracujeme.“

V rámci reštrukturalizácie príde o prácu až 9 tis. ľudí

Oznámený plán reštrukturalizácie počíta s prepustením 7 až 9 tisíc. zamestnancov.

HP Inc. (HPQ:NYSE) celkom zamestnáva 55 tisíc ľudí, uvádza Bloomberg, a akurát dokončuje trojročný reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého bol počet zamestnancov znížený o 5 tisíc. Spoločnosť očakáva, že náklady reštrukturalizácie (aj tie, ktoré nie sú spojené s prepúšťaním) dosiahnu približne 1 mld. USD (100 mil. USD v 4Q 19, 500 mil. v roku 2020 a zvyšok medzi rokmi 2021 a 2022). HP Inc. (HPQ:NYSE) očakáva, že do konca fiškálneho roka 2022 tak dosiahne úspory vo výške 1 mld. USD ročne.

Výhľad na rok 2020

HP Inc. (HPQ:NYSE) očakáva, zriedený zisk na akciu v rozmedzí 1,98 až 2,1 USD a zriedený zisk na akciu očistený o jednorazové položky v rozmedzí 2,22 USD až 2,32 UD. Voľné hotovostné toky (FCF) by mali dosiahnuť aspoň 3 mld. USD. Spoločnosť predpokladá, že aspoň 75% z FCF ​​pôjde na dividendy a spätný odkup akcií.

HP Inc. navyšuje dividendu o 10% a navyšuje spätný výkup akcií

HP Inc. (HPQ:NYSE) včera oznámila navýšenie kvartálnej dividendy o 10%.

Rada riaditeľov tiež 30. septembra schválila ďalšie kolo spätného odkupu akcií, na ktorý chce teraz vynaložiť ďalších 5 mld. USD. Pred navýšením mala autorizáciu nakúpiť akcie za 1,7 mld. USD.

HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise

Spoločnosť HP Inc. (HPQ:NYSE) vznikla v roku 2015, keď sa pôvodná spoločnosť Hewlett Packard rozdelila na dve časti. Druhá časť, Hewlett Packard Enterprise (ticker HPE), sa zaoberá datacentrami a softvérom pre podniky.

Zdroj: HP Inc., Tománek, Fio banka

Ohodnoť článok

Pridaj komentár