Amgen Inc. (AMGN:NASDAQ)

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Amgen Inc. je americká nadnárodná biofarmaceutická spoločnosť so sídlom v Thousand Oaks v Kalifornii. Spoločnosť Amgen, ktorá je jednou z najväčších svetových nezávislých biotechnologických spoločností, bola založená v roku 1980 v kalifornskom Thousand Oaks.

Ústredie: Thousand Oaks, Kalifornia, USA
Generálny riaditeľ: Robert A. Bradway (23.5.2012-)
Dátum založenia: 1980
Spravované aktíva: 146,06 miliárd
Sektor: zdravotníctvo
Priemysel: biotechnológie
Počet zamestnancov: 24 300
Adresa: One Amgen Center Drive, Thousand Oaks, CA, 91320-1799, USA
Telefónny kontakt: 805 447 1000
Webová stránka: www.amgen.com

Dividendový výnos: 2,77%

päťročný graf Amgen, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 7,04 dolárov
Výplatný pomer: 43,34%
Roky rastu: 9 rokov
Posledná ohlásená dividenda: 1,76 dolárov
Ex dividend day: 14.5.2021
Dátum výplaty: 8.6.2021
Frekvencia: štvrťročne 

História rastu dividend: 

zdroj: seekingalpha

Profil spoločnosti Amgen Inc.

Spoločnosť Amgen Inc. (AMGN:NASDAQ) objavuje, vyvíja, vyrába a dodáva humánne lieky po celom svete. Zameriava sa na oblasti zápalu, onkológie / hematológie, zdravia kostí, kardiovaskulárnych chorôb, nefrológie a neurovied. Medzi produkty spoločnosti patrí Enbrel na liečbu psoriázy s plakmi, reumatoidnej artritídy a psoriatickej artritídy; Neulasta, ktorá znižuje možnosť infekcie v dôsledku nízkeho počtu bielych krviniek u pacientov s rakovinou; Prolia na liečbu postmenopauzálnych žien s osteoporózou; Xgeva na prevenciu udalostí spojených so skeletom; Otezla na liečbu dospelých pacientov s psoriázou s plakmi, psoriatickou artritídou a vredmi v ústach spojenými s Behcetovou chorobou; Aranesp na liečbu nižšieho ako normálneho počtu červených krviniek a anémie; KYPROLIS na liečbu pacientov s relabujúcim alebo refraktérnym mnohopočetným myelómom; a Repatha, ktorá znižuje riziko infarktu myokardu, mozgovej príhody a koronárnej revaskularizácie. Ďalej uvádza na trh Nplate, Vectibix, MVASI, Parsabiv, EPOGEN, KANJINTI, BLINCYTO, Aimovig, EVENITY, AMGEVITATM, Sensipar / Mimpara, NEUPOGEN, IMLYGIC, Corlanor a AVSOLA. Spoločnosť Amgen Inc. ponúka služby poskytovateľom zdravotnej starostlivosti vrátane lekárov alebo ich kliník, dialyzačných stredísk, nemocníc a lekární. Distribuuje svoje výrobky prostredníctvom farmaceutických veľkoobchodných distribútorov, ako aj priamymi spotrebiteľskými kanálmi. Spoločnosť má dohody o spolupráci so spoločnosťou Novartis Pharma AG; UCB; Bayer HealthCare LLC; BeiGene, Ltd .; Eli Lilly and Company; a Datos Health. Spoločnosť Amgen Inc. bola založená v roku 1980 a jej ústredie je v Thousand Oaks v Kalifornii.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár