Analytici „sa skrývajú“ pred týmito akciami

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby Zdravotníctvo

Trh je v súčasnosti vo vážnom korekčnom režime, pričom všetky hlavné ukazovatele za posledný mesiac zaznamenali veľké straty. Senzačný rozbeh posledného desaťročia sa v dôsledku prepuknutia koronavírusu zastavil. Pozorovatelia trhu v určitom okamihu očakávali korekciu, hoci nikto nemohol predpovedať, aký bude katalyzátor alebo sila jeho dopadu.

V reakcii na to sa svetové hospodárstvo pravdepodobne spomalí. Podľa Bank of America sa očakáva, že sa hospodárstvo na celom svete spomalí na 2,8% v tomto roku, čo podľa banky budú prvé 3% vykázané od konca recesie a finančnej krízy v polovici roku 2009.

V časoch, ako sú tieto, sa investori často obracajú na defenzívne akcie. Tieto akcie majú spoľahlivý stabilný príjem a udržateľné obchodné modely, ktoré sú schopné zmierniť straty a preto je z dlhodobého hľadiska menej pravdepodobné, že budú ovplyvnené výkyvmi na trhu.

S ohľadom na to sme určili 3 akcie. Zatiaľ čo všetky boli prepuknutím postihnuté z dlhodobého hľadiska, podľa analytikov sa všetky 3 môžu pochváliť skvelými podmienkami, aby to zvládli. Okrem toho sme zistili, že všetky v súčasnosti získavajú konsenzuálne hodnotenie „strong buy“.

Humana Inc. (HUM:NYSE)

Humana je jedným z popredných poskytovateľov zdravotného poistenia v USA. Spoločnosť do svojich plánov Medicare Advantage zaraďuje vyše 6 miliónov členov. Po silnom výkone v roku 2019, ktorý zaznamenal 32%-ný nárast ceny akcií, je medziročný zisk akcií Humana mierny – 0,14%. Je nedávny ťah príležitosťou pre investorov?

Na základe čísel by mohol byť. Spoločnosť dôsledne prekonala odhady EPS v roku 2019, čo je trend, ktorý zatiaľ pokračuje aj v roku 2020. Rovnako ako v predchádzajúcej správe, v poslednom štvrtom kvartáli 2019 sa vo výsledkoch spoločnosti nachádzali najvyššie hodnoty.

Príjmy za štvrtý kvartál dosiahli 16,3 miliárd dolárov, čím sa zvýšili odhady analytikov na 16,19 miliárd dolárov. Toto číslo je o 15% vyššie ako to bolo v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho roka (14,2 miliárd dolárov). Čistý zisk bez GAAP v 4. štvrťroku bol 2,28 dolárov na akciu. Napriek tomu, že bola nižšia (v rovnakom štvrťroku v roku 2018 bola hodnota 2,65 dolárov za akciu), stále ešte výrazne presahovala odhady – 2,20 dolárov za akciu.

päťročný graf Humana Inc., zdroj: GOOGLE

Ann Hynes sa nedávno zúčastnila stretnutia investorov s vedením spoločnosti. Medzi kľúčové faktory patrí vedúce postavenie spoločnosti Humana na trhu v oblasti Medicare Advantage, potenciál rastu a rozširovania marží v Medicare Advantage a potenciálne zisky na trhu v Medicaid. Hynes tiež zdôrazňuje diverzifikáciu Humana v oblasti zdravotníckych služieb a potenciál na úsporu nákladov.

Berúc do úvahy toto všetko, Hynes zopakovala hodnotenie „buy“ pre Humanu spolu s cenovým cieľom 405 dolárov. Analytička preto očakáva, že v nasledujúcich 12 mesiacoch sa cena akcií HUM zvýši o 10%.

Členenie konsenzu odhaľuje podobný výhľad. Konsenzuálne hodnotenie spoločnosti Humana „strong buy“ sa delí na 15 „buy“ a 4 „hold“. Analytici určili priemerný cenový cieľ na 413,32 dolárov. Predpokladajú v nadchádzajúcich mesiacoch zvýšenie akcií spoločnosti Humana o 13%.

Walt Disney (DIS:NYSE)

Akcie spoločnosti Disney boli od začiatku roka mimoriadne zasiahnuté. Akcie spoločnosti Disney medziročne klesli o 20% a cena akcií je v súčasnosti na najnižšom bode od apríla minulého roka.

Kým koronavírus v globálnych dodávateľských reťazcoch spôsobuje spoločnostiam problémy, začína vplývať aj na iné druhy podnikania, pričom Disney to už pocítilo. Tematické parky spoločnosti v Hongkongu a Šanghaji sú zatvorené už viac ako mesiac, zatiaľ čo obavy z ďalšieho šírenia vírusu pravdepodobne ovplyvnia čísla pre jej náprotivky v USA. Disney už uviedla, že v tomto štvrťroku očakáva stratu vo výške 175 miliónov dolárov. Je však potrebné mať na pamäti, že Disney je masívna spoločnosť s rôznorodým obchodným modelom. Zoznam obsahuje televízne siete, filmové štúdiá a novo spustenú službu streamovania Disney+. 175 miliónov dolárov možno považovať za relatívne malú stratu, keďže celkový prevádzkový príjem v 1. štvrťroku 2020 dosiahol 4 miliardy dolárov.

päťročný graf Walt Disney, zdroj: GOOGLE

Disney tiež nedávno prekvapil investorov neočakávaným oznámením, že Bob Iger odstúpi z funkcie generálneho riaditeľa. Očakávalo sa, že Iger odstúpi, až keď jeho zmluva skončí (rok 2021) a zostane výkonným predsedom. Bob Chapek, predtým zodpovedný za tematické parky spoločnosti, prevezme funkciu generálneho riaditeľa.

Chapekova propagácia dobre rezonuje s Jessicou Reif Cohen. „Pán Chapek prináša bezkonkurenčné skúsenosti s vnútorným vedením, ktoré pokrývajú veľkú časť spoločnosti v priebehu troch transformačných desaťročí – vrátane správcovstva komplexného, ​​spotrebiteľsky orientovaného a úspešného podnikania v globálnych zábavných parkoch DIS. Okrem toho veríme, že akcionári DIS budú aj naďalej využívať výhody stratégie pána Igera čo sa týka vedenia a kreativity do konca roku 2021,“ uviedla analytička.

Cohen preto zopakoval hodnotenie „buy“ pre Disney spolu s cenovým cieľom 168 dolárov. Toto číslo naznačuje rastúci potenciál 46%.

Konsenzuálne hodnotenie Disney’s  je „strong buy“ a delí sa na 14 „buy“ a 4 „hold“. Investori by sa mohli pozerať na 38%-ný zisk, ak by sa priemerný cenový cieľ 158,87 dolárov dosiahol počas nasledujúcich 12 mesiacov.

CVS Health Corporation (CVS:NYSE)

S viac ako 20 000 obchodmi po celej krajine je CVS najväčším farmaceutickým reťazcom v USA. Ani zdravotná spoločnosť nebola ušetrená pri poslednom výpredaji na trhu – akcie CVS sa v roku 2020 znížili o 14%.

Spoločnosť CVS za posledných dvanásť mesiacov zaznamenala solídne zisky, väčšinou po kúpe spoločnosti Aetna na konci roku 2018, za takmer 70 miliárd dolárov.

Po akvizícii sa investori obávali, že nákup môže mať v súvahe značný vplyv. Rovnako ako v predchádzajúcej správe spoločnosti, aj posledné vyhlásenie zmiernilo obavy investorov.

Vo štvrtom štvrťroku spoločnosť CVS priniesla tržby vo výške takmer 67 miliónov dolárov. EPS bez GAAP bol vo výške 1,73 dolárov a tak prekročil odhad o 0,04 dolárov. Prevádzkové príjmy spoločnosti sa navyše zvýšili na necelé 4 miliardy dolárov a vykázali nárast o 1,3%, najmä v dôsledku dopadu zlúčenia.

päťročný graf CVS Health Corporation, zdroj: GOOGLE

George Hill považuje CVS za jeden z obľúbených investičných nápadov. Hill je presvedčený, že spoločnosť je na ceste k „vydávaniu proti svojej vízii vertikálne integrovanej spoločnosti poskytujúcej zdravotnícke služby s nadmerným zapojením spotrebiteľov“. Analytik to aj vysvetlil: „Očakáva sa, že sila v roku 2020 bude poháňaná segmentom PBM (správa výhod pre lekárne) a zlepšujú sa výsledky predaja od výzvy v treťom kvartáli. Očakávania v segmente maloobchodu a benefitov sa nezmenili v porovnaní s predchádzajúcou komunikáciou a sme presvedčení, že základný tlak na preplácanie v lekárni aj v PBM je pomerne stabilný. Domnievame sa, že CVS sa správa veľmi dobre proti svojej stratégii a prináša výsledky.“

Na tento účel Hill zopakoval svoje hodnotenie „buy“ ohľadom CVS plus zvýšil cenový cieľ z 97 na 109 dolárov. Vyjadruje to jeho dôveru v schopnosť akcie v nasledujúcom roku stúpnuť o 70%.

Aj ostatní analytici sú na tom so svojimi odhadmi podobne. 9 „buy“ a 2 „hold“ prinášajú hodnotenie konsenzu „strong buy“. Cenový cieľ 89,30 dolárov znamená, že priemerná cena je možná a to dokonca vyššia ako 39%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár